Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 13 października 2021 » 7 najlepszych edukacyjnych ...

7 najlepszych edukacyjnych kanałów YouTube dla studentów

Internet jest nie tylko źródłem rozrywki, ale także dobrym miejscem do poszerzania wiedzy. Dobrym przykładem jest platforma YouTube, na której można znaleźć kanały o tematyce naukowej – dotyczącej na przykład matematyki, historii czy fizyki. Wiedza jest przedstawiona w lekki lub humorystyczny sposób, a oprócz ciekawostek można poznać podstawowe zagadnienia z różnych dziedzin. Jakie kanały edukacyjne na platformie YouTube są najlepsze?


1. KhanAcademyPoPolsku

Uczniom szkół podstawowych i studentom do gustu może przypaść kanał KhanAcademyPoPolsku. Ma on aż 88,2 tysięcy subskrybentów, a twórcy publikują filmy dotyczące przedmiotów ścisłych. Po kanale nawiguje się bardzo łatwo. Wszystkie filmy podzielone są na tematyczne playlisty. Wystarczy jedno kliknięcie, żeby zapoznać się z zagadnieniami z zakresu fizyki, ekonomii i finansów, chemii, biologii, astronomii, geometrii, analizy matematycznej, algebry czy arytmetyki.

2. Matemaks – kanał dotyczący matematyki

Matematyka jest przedmiotem, który może być bardzo ciekawy i wciągający, jednak dla wielu uczniów bywa największą zmorą. Dlatego, żeby uzupełnić wiedzę, warto sięgać po dodatkowe materiały naukowe, które są w stanie wytłumaczyć poszczególne tematy poruszane w szkołach na różny sposób. Jednym z nich jest Matemaks.

To kanał, który ma aż 309 tysięcy subskrypcji. Autor wyjaśnia najważniejsze zagadnienia matematyczne zwięźle i przejrzyście – krok po kroku. Jest polecany szczególnie maturzystom, którzy szukają dobrego źródła do nauki na egzamin z matematyki, zarówno z zakresu rozszerzonego, jak i podstawowego.

3. Ciekawe historie

Ciekawe historie to prawdopodobnie jeden z najbardziej interesujących kanałów, które pojawiły się na YouTubie w ostatnich latach. Autor, Tomasz Czukiewski, w niezwykle angażujący sposób przedstawia wydarzenia ze świata, głównie z zakresu historii współczesnej.

Warto odwiedzić ten kanał, żeby lepiej poznać szczegóły najważniejszych wydarzeń minionych dekad, które wciąż oddziałują na rzeczywistość. Na kanale można znaleźć zarówno filmy dotyczące stricte wydarzeń politycznych i społecznych, a także obyczajowych. Warto zaznaczyć, że w filmach wypowiada się nie tylko autor, ale także specjaliści z państwowych i zagranicznych instytucji historycznych oraz świadkowie wydarzeń. Filmy publikowane na kanale Ciekawe historie to prawdziwa dawka codziennej wiedzy.

4. Pasja Informatyki

Warty polecenia jest także kanał Pasja Informatyki, gdzie Marcin Zeletna i Damian Stelmach prezentują wiedzę z zakresu informatyki i programowania w bardzo przystępny sposób. Poruszają również tematy związane z odpowiednim podejściem do pracy i nastawieniem do nauki.

5. BBC Learning English

W nauce języka angielskiego doskonale wspiera kanał BBC Learning English. To miejsce, w którym można szlifować znajomość języka obcego i to przy współpracy z renomowaną stacją, jaką jest BBC.

6. Marcin Iwuć

W edukacji nie można również zapomnieć o finansach, dlatego warto zobaczyć, co na swoim kanale przedstawia Marcin Iwuć, znany ekonomista. Zdradza on sekrety prawidłowego zarządzania pieniędzmi, a także realnego oszczędzania i inwestowania z ograniczonym ryzykiem. Całość dopełniają ciekawe rozmowy ze znanymi biznesmenami.

7. Physics Girl

Zestawienie to można zamknąć kanałem, który wyjaśnia, czym jest fizyka  i jak oddziałuje na codzienne życie. Na kanale anglojęzycznym Physics Girl, twórcy przedstawiają w przystępny sposób poszczególne zagadnienia fizyczne oraz wykonują doświadczenia i eksperymenty potwierdzające lub negujące tezy naukowe.

Jak płynnie czerpać wiedzę z Internetu?

W zdobywaniu wiedzy na pewno przyda się dobry pakiet internetowy. Szybkie łącze w atrakcyjnej cenie umożliwi korzystanie z zawartości kanałów YouTube, które pomagają się rozwijać. Szczególnie ciekawą opcją jest pakiet internetowy przeznaczony dla studentów. Internet dla studenta jest zazwyczaj tańszy, a sama umowa ma krótszy termin.

Kto oferuje dobry pakiet internetowy dostosowany do potrzeb studenta? Dość popularną ofertę ma Netia, jednak coraz częściej wśród liderów wymienia się INEA. Internet dla studenta od INEA może być dostarczany za sprawą łącza światłowodowego o przepustowości wielokrotnie wyższej niż 1 Gb/s. To parametry nieosiągalne dla każdego innego dostawcy w kraju, ponieważ zazwyczaj oferowane pakiety nie przekraczają granicy 1 Gb/s. Pakiet internetowy od INEA może obejmować także mniejszą szybkość – 300 Mb/s, a do tego nie trzeba podpisywać umowy lojalnościowej, co w przypadku studentów ma duże znaczenie.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie