Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 07 października 2021 » Jak wybrać biurko dla ...

Jak wybrać biurko dla dziecka, ucznia i studenta?
Jak dobrze wybrać biurko dla dziecka, studenta czy też dorosłego? Początek szkoły, czy też nowego roku akademickiego to doskonały czas, aby zaaranżować miejsce do nauki. Podpowiadamy jak wybrać biurka do pokoju dziecka oraz jak dobrze zaprojektować kącik do nauki.
Jakie biurko dla dziecka bądź nastolatka wybrać – sprawdź, na co zwracać uwagę, aby dobrze dopasować biurko!

Nowoczesne biurka dla dziecka – od czego zacząć?

Jednym z najważniejszych mebli dla dziecka jest właśnie biurko. To przy nim będzie spędzać większość czasu, podczas nauki. Prawidłowe ułożenie biurka pokojowego określa dostęp do światła słonecznego. Dziecko w trakcie nauki nie może zasłaniać sobie światła słonecznego. Z tego względu biurka do pokoju należy ustawiać przodem do okna lub bokiem. Dla małych dzieci sprawdzają się modele biurek, których blat można ustawić pod kątem 30 stopni. W ten sposób otrzymują blat optymalny do pisania i rysowania. Niezbędne są także szuflady, półki, a nawet pomocniki, które można zamontować przy biurku.

Jakie powinno być najlepiej dopasowane biurko?

Pierwsze biurko do pokoju kupujemy wtedy, gdy dziecko idzie do szkoły, czyli w wielu 6 lat. Dziecko w tym wieku posiada około 115-125 cm wzrostu. Z tego względu optymalne biurko powinno mieć 55 cm wysokości. Co więcej, wystarczy jedynie 50 cm głębokości i około 75 cm szerokości blatu, aby biurko spełniało wszelkie wymagania dziecka.

Nie wolno jednak zapominać o indywidualnym dopasowaniu biurka do potrzeb użytkownika oraz jego upodobań. Ważne jest także to aby dziecko siedząc przy biurku pokojowym, miało wyprostowaną postawę ciała, nogi na podłodze oraz ręce oparte o blat. Można więc stwierdzić, że najbardziej funkcjonalne jest biurko z regulowaną wysokością blatu. Takie rozwiązanie sprawi, że wybrany model będzie rósł razem z dzieckiem, zapewniając zawsze wyprostowaną postawę ciała.

Nowoczesne biurka dla studentów

Studenci zazwyczaj już mają ukierunkowane potrzeby i doskonale wiedzą, jakiego biurka potrzebują. Zazwyczaj wybierają modele praktyczne, z licznymi szufladami i półkami. Niemniej jednak coraz popularniejsze stają się biurka gamingowe z regulowanymi nóżkami. Ich futurystyczny wygląd oraz funkcjonalność sprawiają, że studenci bez trudu dopasowują je do przeróżnych aranżacji wnętrza.

Nowoczesne biurka do pokoju, mogą mieć różnorodne oblicza. Pamiętajmy jednak aby dobrze dopasować je do już istniejącej aranżacji wnętrza, a także do wieku osoby, która będzie z niego korzystałć.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie