Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 06 października 2021 » Jak zaskoczyć nauczyciela? ...

Jak zaskoczyć nauczyciela? Najlepsze prezenty na Dzień NauczycielaCoraz większymi krokami zbliża się data, gdy to docenieni powinni zostać wszyscy pracownicy szkolnictwa w Polsce, czyli 14 października. Wielu rodziców i uczniów staje w jego obliczu przed dylematem, w jaki sposób powinni obdarować swoich nauczycieli. Czy lepszym pomysłem będą kwiaty, a może zestaw słodkości?Nie zapominajmy, że tak naprawdę poprawna nazwa tego święta to Dzień Edukacji Narodowej. Należą się w nim podziękowania każdemu, kto pracuje w szkołach i na uniwersytetach. Zdecydowanymi faworytami większości osób, które decydują się na to, by kupić prezent na Dzień Nauczyciela, są wszelkiego rodzaju słodkości. To miły gest, z którego zdecydowana większość obdarowanych będzie zadowolona, bo to bardzo uniwersalny sposób na okazanie wdzięczności. W prosty sposób można też sprawić, by nie był oklepany, a to za sprawą dedykowanych wyrobów z czekolady.

Wyjątkowe wyroby z czekolady dla nauczyciela

Oczywiście tradycyjne słodycze, jakie znaleźć można w sklepach, nie będą wcale nietaktem, czy czymkolwiek wstydliwym. Czasem jednak uczniowie chcą wykazać się większą kreatywnością podczas wybierania czekoladowego upominku dla swojego ulubionego nauczyciela. Wówczas dobrym wyborem będzie skorzystanie z zapakowanych gotowych zestawów czekoladek, które mogą przybrać na przykład formę ciekawego napisu, gadżetu kojarzonego z funkcją pełnioną w szkole czy wielu innych.

W dalszym ciągu nie wiesz, jaki prezent wybrać? Kliknij tutaj!

Jaką cenę powinny mieć prezenty na dzień nauczyciela?

Co do wartości upominku, który wręczony zostanie nauczycielowi, nie ma ustalonych reguł. Raczej powinno się przyjmować zasadę, że każdy daje to, na co może sobie pozwolić. To w końcu nie o pieniądze chodzi w tej tradycji, a o sam fakt obdarowywania i wyrażania wdzięczności za codzienną pracę. W wyścigu o to, kto okaże się być hojniejszy, zatracić można sens tego dnia, co w rezultacie może sprawić, że nauczyciele wcale nie dostaną czegoś, z czego najbardziej by się cieszyli.

Wielu z nich ucieszyłoby się też z drobnych prezentów, takich jak na przykład oprawione w ramkę zdjęcie i wyjątkowa kartka stworzona z myślą o konkretnej osobie. Oczywiście wręczenie takich prezentów „od serca” nie wyklucza tego, że do zestawu dorzucone może zostać coś droższego — na przykład wspomniany zestaw słodyczy i bukiet kwiatów. Nie są to szczególnie wysokie koszta w przypadku, kiedy kilka osób (a często nawet cała klasa) robi zrzutkę na ten dzień. Zebranie większej sumy i wykorzystanie jej w celu kupienia jednego dużego prezentu może okazać się bardzo trafioną taktyką, która pozwoli poszaleć z pomysłami, a jednocześnie nie nadwyręży niczyjej kieszeni.

Innym wyborem mogą stać się bukiety kwiatów, pióra wieczne, czy jakiekolwiek bardziej indywidualnie dobrane akcesoria i gadżety. Takie podejście do tematu upominków zdecydowanie nie jest konieczne, ale z pewnością obdarowani bardziej je wówczas docenią. Z tego też powodu warto jest posiedzieć nad tą kwestią nieco dłużej, żeby dopracować wszelkie pomysły.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie