Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 18 września 2021 » Dobry smartfon ze średniej ...

Dobry smartfon ze średniej półki cenowej

Poszukując odpowiedniego smartfona, większość użytkowników skupia się na określonych funkcjonalnościach, które są istotne i to niezależnie od tego, do czego zwykle używamy swoich smartfonów. Pojemna, a przede wszystkim wydajna bateria czy „niezacinanie” podczas pracy to wartości uniwersalne. Istotne są zarówno dla tych, którzy uwielbiają oglądać filmy na smartfonie, słuchać muzyki, jak i dla tych, którzy grają w rozmaite tytuły, a także przeglądają po prostu strony www, czy rozmawiają.

Najważniejsze cechy dobrego smartfona

Na podstawie preferencji użytkowników, można wyodrębnić pewne funkcjonalności, które mają znaczenie dla większości z nich. Tym samym decydują o powodzeniu danego modelu na rynku. Do najbardziej pożądanych cech telefonu należą:

 • ładny wygląd i wysoka precyzja wykonania,
 • sprawnie działający system odblokowania telefonu (czytnik linii papilarnych, system rozpoznawania twarzy),
 • dobry wyświetlacz,
 • wydajna bateria z długim czasem między ładowaniami,
 • szybkie ładowanie,
 • dobra jakość zdjęć,
 • płynne korzystanie z internetu,
 • duże możliwości personalizacji,
 • przystępna cena.

Oczywiście użytkownicy grający w wymagające tytuły będą oczekiwać od smartfona świetnego procesora i karty graficznej, a audiofile – doskonałego dźwięku, jednak większość osób korzystających ze smartfonów, zwróci uwagę właśnie na wypunktowane wyżej cechy urządzeń.

Przykład dobrego smartfona od Xiaomi

Jednym z dostępnych na rynku smartfonów, które spełniają każdy z warunków, jakim powinno odpowiadać cieszące się zainteresowaniem użytkowników urządzenie, jest Xiaomi Redmi Note 9 Pro.

Atrakcyjny design i wysoka jakość wykonania

Redmi Note 9 Pro to sporej wielkości urządzenie o ładnie zaokrąglonych krawędziach bocznych, co nie tylko prezentuje się atrakcyjnie, ale również zapewnia wygodny chwyt i ułatwia korzystanie z urządzenia.

Choć ramka obudowy wykonana została z tworzywa sztucznego, wygląda ładnie, a tylny i przedni panel pokrywa szkło Corning Gorilla Glass 5 generacji. Wszystkie elementy obudowy zostały ze sobą dobrze spasowane. Przycisk regulacji głośności oraz zasilania, który pełni również funkcję czytnika linii papilarnych umieszczono z prawej strony. Z lewej znajduje się slot na kartę micro SD oraz SIM. Górna krawędź to nadajnik podczerwieni i mikrofon do redukcji szumów, a u dołu obudowy umieszczono gniazdo słuchawkowe minijack 3,5 mm, port USB C, mikrofon i głośnik multimedialny.

Dobry wyświetlacz Redmi Note 9 Pro

Front Redmi Note 9 Pro to głównie osadzony w wąskich ramkach wyświetlacz 6,67 cala IPS z rozdzielczością Full HD plus (1080 x 2400 px). Ekran doceniany jest przez użytkowników za szczegółowość obrazu oraz ostrość czcionki, co szczególnie przydatne jest przy czytaniu długich tekstów.

450 nitów zapewnia dobrą widoczność w jaśniejszym środowisku, ponadto wyświetlacz gwarantuje odpowiedni kontrast, szerokość kątów widzenia oraz nasycone, żywe kolory. Ustawienia pozwalają na zmianę temperatury barw, kontrastu oraz wybór ciemnego motywu.

Wydajny akumulator o dużej pojemności i szybkie ładowanie

Redmi Note 9 Pro wyposażono w pojemny akumulator 5020 mAh, który można naładować za pomocą szybkiej ładowarki 30 W od 0 do 100% w nieco ponad godzinę. Bateria zapewnia długi czas pracy pomiędzy ładowaniami. Niezależne testy potwierdzają, że przy średnio intensywnym użytkowaniu, smartfon wytrzymuje na jednym ładowaniu do 2, a nawet 3 dni. 

Dobra jakość zdjęć i filmów

Smartfon otrzymał przedni aparat do selfie 16 Mpx ze światłem 2.5 oraz 4 obiektywy na tylnym panelu:

 • bazowy, 64 Mpx ze światłem 1.9,
 • szerokokątny, 8 Mpx ze światłem 2.2 i 119 stopniowym polem widzenia,
 • macro, 5 Mpx ze światłem 2.4,
 • rejestrator głębi 2 Mpx.

Poniżej wysepki zlokalizowano pojedynczą diodę doświetlającą. Aparat główny pozwala na wykonanie ostrych zdjęć z dobrym odzwierciedleniem kolorów oraz szczegółowością. Redmi Note 9 Pro rejestruje filmy w rozdzielczości 4 K z prędkością 30 klatek na sekundę. Cyfrowa stabilizacja, tłumiąc drgania obrazu, pozwala na nagrywanie wideo „z ręki”.

Duże możliwości personalizacji i przystępna cena

Nakładka na Android, MIUI 11, pozwala na duże możliwości w zakresie zmiany wyglądu systemu oraz personalizacji. Można ją bardzo swobodnie dopasować do potrzeb użytkownika. Warto podkreślić, że Xiaomi Redmi Note 9 Pro oferuje wszystkie te zalety za stosunkowo niewysoką cenę, która nie przekracza 1300 zł.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie