Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 12 sierpnia 2021 » Smartfon dla dziecka - co na ...

Smartfon dla dziecka - co na początek, a co dla starszego dziecka?

Korzystanie ze smartfonów przez dzieci nikogo już nie dziwi. Większość uczniów ze szkół podstawowych ma własny telefon, który służy im do komunikowania się z rówieśnikami i rodzicami oraz zapewnia rozrywkę w wolnym czasie. Rodzice często zastanawiają się jednak, jaki smartfon jest odpowiedni dla ich dziecka. Jaki model wybrać dla młodszego, a co dla starszego użytkownika? Sprawdź, na co zwrócić uwagę.

Wytrzymałość wyświetlacza i obudowy

Bez względu na to, czy kupuje się smartfon dla młodszego, czy dla starszego dziecka, na początek powinno się sprawdzić wytrzymałość obudowy i wyświetlacza. Dzieci często nie zwracają większej uwagi na to, gdzie odkładają telefon i czy jest on zabezpieczony przed upadkiem. Młodsi użytkownicy często upuszczają smartfona na placu zabaw, bądź na chodniku przed szkołą. Nastolatkowie natomiast powszechnie psują wyświetlacze, głośniki i obudowy na skutek upadku lub zalania.

Smartfon dla dziecka bez względu na wiek powinien być odporny na uszkodzenia mechaniczne, aby nie generować wydatków związanych z częstymi naprawami w serwisie. Dla dzieci powinno się wybierać sprzęty z wytrzymałą, odporną na pęknięcia obudową. Ponadto na ekran warto przykleić szkło ochronne, które zapobiegnie pęknięciu wyświetlacza. Obudowę z tyłu zabezpieczy się solidnie za pomocą case’a lub etui.

Jakie cechy powinien spełniać telefon dla młodszego dziecka?

Pierwszy telefon dla młodszego dziecka powinien posiadać wytrzymałą baterię, która zapobiegnie nagłemu rozładowaniu się smartfona, gdy przebywać będzie ono poza domem bez rodziców. Dzieci w wieku 8 lub 9 lat są wciąż mało przewidujące, dlatego mogą zapominać o częstym ładowaniu akumulatora. Im pojemniejszą będzie bateria, tym rzadziej smartfon będzie wyłączał się z powodu rozładowania. Rodzice będą mieć pewność, że w razie potrzeby dziecko skontaktuje się z nimi w każdej chwili.

Ważną cechą smartfona dla młodszego dziecka jest lokalizator GPS. Dzięki niemu rodzic może sprawdzić, gdzie znajduje się jego pociecha. Lokalizator wysyła powiadomienia do aplikacji na telefonie rodzica, jeśli dziecko zejdzie z wyznaczonej trasy na zbyt długi czas. Dla młodszych dzieci powinno się wybierać smartfony z kontrolą rodzicielską. Funkcja umożliwia blokowanie nieodpowiednich treści i aplikacji, by młody użytkownik nie miał do nich dostępu. Kontrola rodzicielska daje możliwość wskazania, które aplikacje są dostępne dla użytkownika bez żadnych ograniczeń, a których nie można w ogóle uruchomić. Możliwe jest również zablokowanie wysyłania sms-ów premium.

Smartfon dla nastolatka - na co zwrócić uwagę?

Wybierając smartfon dla nastolatka, powinno się przyjrzeć wytrzymałości baterii i możliwości zablokowania niektórych treści lub sms-ów premium, ale nie tylko. Równie istotne jest zapoznanie się z parametrami aparatu, procesora i karty pamięci. Nastolatki robią setki zdjęć i filmów, dlatego smartfon dla nich powinien być wyposażony w dobry aparat z kilkoma obiektywami. Młodzież ceni zwłaszcza specjalne aparaty do selfie oraz do wykonywania zdjęć wysokiej jakości po zmroku.

Mocny procesor przyda się natomiast podczas grania w popularne gry, uruchamiania wymagających aplikacji oraz korzystania z Internetu. Dodatkowo wydajny układ sprawi, że telefon posłuży nastolatkowi dłużej - nie będzie zawieszał się po kilku miesiącach użytkowania lub po zainstalowaniu kolejnych aplikacji.

Więcej na temat wyboru telefonu dla dziecka przeczytasz tu:

https://www.komputronik.pl/informacje/jaki-telefon-dla-dziecka-wybrac/

Nastolatkowi przyda się również pojemna karta pamięci w telefonie. Smartfony umożliwiają zapisanie nawet kilkunastu GB danych, lecz w przypadku młodzieży niekiedy to zbyt mało. Dodatkowo karta pamięci rozszerzy funkcjonalność telefonu, zwłaszcza gdy nastolatek chce kręcić filmy i wykonywać liczne fotografie.

Marka i model smartfona dla dziecka

Dla młodszych dzieci poleca się smartfony z niższej i średniej półki cenowej. Kilkulatki nie potrzebują najmocniejszych telefonów, w zupełności wystarczają im budżetowe modele. W przypadku nastolatków jest inaczej. Młodzież oczekuje, że otrzyma modny smartfon z wyżej półki, jednak rodzice powinni zachować zdrowy rozsądek. Przy wyborze telefonu dla starszego dziecka warto kierować się jego opinią. Nie powinno się jednak przesadzać ze spełnianiem wszystkich zachcianek, jeśli dysponuje się ograniczonym budżetem.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie