Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 03 marca 2021 » Czas wolny w dobie pandemii. ...

Czas wolny w dobie pandemii. Bezpieczne atrakcje dla całej rodziny

Pandemia skutecznie zmieniła wiele naszych życiowych planów. Zarówno tych wakacyjnych, jak i...


Pandemia skutecznie zmieniła wiele naszych życiowych planów. Zarówno tych wakacyjnych, jak i zimowych. Lockdown sprawił, że trzeba organizować sobie wolny czas w domowym zaciszu. I choć po miesiącach spędzonych na kwarantannie taka perspektywa może niezbyt cieszyć – to wcale nie musi być nudno! Poznaj sposoby na rodzinne spędzanie czasu.

Kreatywne zajęcia w domu

Na izolację w domu można spojrzeć jak na świetną okazję do spędzenia czasu wspólnie ze swoją rodziną. Wiadomo, że nic nie zastąpi szusowania na nartach po stokach lub wycieczek i zwiedzania nowych miejsc. Jednak nie należy poddawać się smutkowi! Pandemia niedługo się skończy, a teraz musimy zadbać o swoje zdrowie.

Aby dobrze bawić się w domu, wystarczy trochę pomysłowości i kilka podstawowych akcesoriów. Oto nasze propozycje na ciekawe i kreatywne zajęcia:

  • Tworzenie rzeźb z masy solnej – szklanka mąki, soli oraz pół szklanki wody i gotowe! Masa do modelowania to doskonała zabawa. Tym bardziej, że później można malować powstałe figury na różne kolory. Innym rozwiązaniem jest również zakup kolorowej modeliny.
  • Wieczór gier planszowych – gry planszowe to doskonały sposób na zapewnienie zajęcia nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Memory, Zgadnij kto to?, a może Monopoly? Wybieraj gry, przy których dzieci nauczą się czegoś nowego.
  • Malowanie na szkle – do tego wystarczy kupić specjalne farbki, które po zastygnięciu z łatwością nakleisz oraz zdejmiesz z okna. To kreatywna zabawa, która dostarczy dzieciom dużo radości.
  • Tęczowe wydrapywanki – wystarczy kartkę z bloku technicznego pomalować kredkami na różne kolory, a następnie zamalować czarną farbką. W ten sposób, dzieci patyczkiem będą mogły wydrapywać napisy i wzory. Dobra zabawa gwarantowana!

Zero nudy

Poza plastycznymi zajęciami mamy oczywiście do dyspozycji niezawodne multimedia. Konsole do gier, telewizja internetowa, platformy streamingowe… to wszystko w ciągu kilku chwil może zapewnić naszym dzieciom rozrywkę i zabawę. Popularny Xbox i Playstation to doskonały sposób na spędzanie czasu. Niestety, są to drogie sprzęty, dlatego jeśli brakuje nam na nie środków, warto skorzystać z szybkiej pożyczki od Wonga.com. Tygodnie spędzone w domu z nudzącymi się dziećmi mogą być trudne. Gry telewizyjne zapewniają nam spokój i do tego możliwość zajęcia się własnymi sprawami. Czasem ugotowanie obiadu przy marudzących pociechach stanowi nie lada wyzwanie. Dlatego warto zainwestować w media, które pozwolą nam na chwilę wytchnienia.

Również wspólne spędzanie czasu przed telewizorem nie musi być wcale niczym złym. Obecnie mamy do wyboru wiele seriali animowanych dla całej rodziny. Wystarczy wybrać jedną z popularnych platform streamingowych. Do ich odbioru przyda się dobrej jakości laptop lub telewizor. Jeśli brakuje nam środków na jego zakup, wygodna, szybka pożyczka może pomóc! Szybko i bez problemów staniemy się posiadaczami wymarzonego telewizora lub konsoli do gier. Co trzeba zrobić? Wystarczy na Wonga.com wypełnić wniosek online lub zamówić rozmowę z konsultantem. Jeszcze tego samego dnia możemy otrzymać pieniądze na konto.

Plany na przyszłość

Warto też zaplanować z rodziną przyszły cel najbliżej podróży. Dla wszystkich myśl o urlopie i podróży może być krzepiąca. Dlatego warto wziąć mapę i zastanowić się wspólnie, który kierunek obierzemy. Góry, morze czy park rozrywki? Wszystko zależy od Ciebie i marzeń Twojej rodziny. A finansami się nie przejmuj! Dzięki szybkiej pożyczce od Wonga w każdej chwili możesz dysponować środkami na wymarzony wyjazd dla całej rodziny.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie