Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 24 lutego 2021 » Kursy online – jak wybrać ...

Kursy online – jak wybrać najlepsze?

Rynek kursów profesjonalnych w Polsce stale się rozrasta. Szczególną popularność zyskują wszelkiego typu kursy online. To forma bezpieczna, ...

Rynek kursów profesjonalnych w Polsce stale się rozrasta. Szczególną popularność zyskują wszelkiego typu kursy online. To forma bezpieczna, wygodna, a także skuteczna – o ile program jest odpowiednio przygotowany i zrealizowany. Co warto wiedzieć o kursach online? Dlaczego warto w nich uczestniczyć? Gdzie ich szukać? Sprawdź.

Kursy online – dlaczego warto?

Rozpowszechnienie Internetu w wielu dziedzinach przyniosło postęp i liczne korzyści, a jedną z nich na pewno jest dostęp do dużej ilości kursów online. Ograniczenia terytorialne przestały być problemem. Teraz możesz pobierać naukę od najlepszych, niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz, a często również niezależnie od dnia w tygodniu czy pory dnia. Również organizacja kursów dzięki sieci Internet stała się znacznie prostsza, dlatego coraz więcej osób może przekazywać swoją wiedzę przygotowując rozmaite materiały edukacyjne i oferować je zarówno w postaci kursów realizowanych na żywo, jak i kursów opartych o e-learning.

Co prawda niektórzy narzekają, że kursy online nie mają tej samej „mocy sprawczej” co spotkania prowadzone stacjonarnie, ale wcale nie musi tak być! Dobra organizacja i program to podstawa. Kursy internetowe mogą być równie efektywną metodą podniesienia swoich kwalifikacji – w dodatku bez wychodzenia z domu. Jak do wszystkiego, również do kursów online powinniśmy podejść ze świadomością ograniczeń tej formy kształcenia. Jeśli mamy problem ze stresem towarzyszącym nam przy wystąpieniach publicznych udział w kursie online może nie być najlepszym pomysłem, jeśli jednak chcemy poznać ogólne zasady przygotowania dobrych wystąpień publicznych, prezentacji czy storytellingu, to tego typu forma sprawdzi się nie gorzej niż szkolenia tradycyjne realizowane w Sali wykładowej.

Zaletą kursów online, jest nie tylko ich duża dostępność i możliwość realizacji w dowolnym czasie, ale dają one też możliwość częstszego wracania do materiałów dydaktycznych niż ma to miejsce w przypadku szkoleń stacjonarnych. Dostęp do materiałów otrzymujemy często na długi czas i w razie potrzeby możemy powtórzyć cały kurs bądź wybrane jego fragmenty. Kursy online to świetna metoda umożliwiająca poszerzenie aktualnych kompetencji, zaktualizowanie wiedzy lub zdobycie zupełnie nowych umiejętności – wybór jest szeroki i pozwala wzbogacić umiejętności każdego uczestnika.

Kursy online – jak ich szukać?

Obecnie kursy online są realizowane na różne sposoby i przez wiele podmiotów – zarówno firmy szkoleniowe, jak i samych ekspertów w konkretnych dziedzinach. Aby korzystać z nich efektywnie, należy starannie dobierać programy, w których bierze się udział. Uczestnictwo w mało ciekawym kursie nie tylko nie przyniesie oczekiwanych korzyści, ale może wręcz zniechęcić. Dlatego warto sprawdzić nie tylko temat i plan kursu, ale również jego formę czy opinie o prowadzącym. Najlepsi trenerzy nie tylko nie stronią od feedbacku, ale wręcz zachęcają do wyrażania opinii na temat organizowanych przez nich kursów online – warto z tego skorzystać.

Szukając ofert kursów online nie jesteśmy też zdani na przeglądanie dziesiątek stron internetowych ich organizatorów. Dużo lepiej sprawdzą się bazy kursów online, w których możemy znaleźć kursy organizowane przez wielu różnych organizatorów. Listę kursów online znajdziemy między innymi na https://eventis.pl/kursy w portalu Eventis.pl zajmującym się publikowaniem informacji o kursach, szkoleniach czy konferencjach. Co istotne baza ta zawiera nie tylko kursy organizowane w trybie online, ale również stacjonarnie i pozwala przeglądać je po miejscu odbycia się oraz dacie. Baza pozwala znacznie skrócić czas potrzebny na poszukiwanie kursów, zapoznanie się z programem ich zajęć, sylwetkami osób prowadzących itp.

Warto oczywiście również porównać ofertę kursów i szkoleń. Te drugie dużo częściej kierowane są do odbiorców profesjonalnych, zwłaszcza pracowników firm. W biznesie wciąż docenia się możliwość bezpośredniego kontaktu z prowadzącym zajęcia oraz wymiany doświadczeń z innymi uczestnikami kursu czy szkolenia. Musimy sobie bowiem zdawać sprawę, że udział w szkoleniach to nie tylko wiedza, ale również kontakty, które możemy nawiązać w ich trakcie.

Pandemia koronawirusa ogranicza możliwość uczestniczenia w szkoleniach stacjonarnych, stąd na czas ograniczeń epidemiologicznych warto zainteresować się kursami online i nie rezygnować z rozwoju osobistego i zawodowego!

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie