Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 03 grudnia 2020 » Najlepsze zawody do pracy ...

Najlepsze zawody do pracy zdalnej

Pandemia COVID-19 postawiła wiele osób w sytuacji, o której wielu już wiedziało: telepracy. Praca z domu lub...

Pandemia COVID-19 postawiła wiele osób w sytuacji, o której wielu już wiedziało: telepracy. Praca z domu lub z dowolnego miejsca na świecie, o ile masz komputer i połączenie z Internetem, to trend, który już zyskiwał na popularności i rozwijał się wykładniczo podczas kwarantanny.


Prawda jest taka, że ​​możliwości są nieograniczone, ale wymaga to wytrwałości, w niektórych przypadkach nowego szkolenia i budowy marki osobistej online. Twoje CV musi przekraczać regułę 10 sekund, czyli czas, w którym rekruter może je odrzucić, jeśli nie jest dobrze przygotowane, czy wiesz? I choć nie jest to reguła, której się ściśle przestrzega, to jest to coś, co zwykle zdarza się w wielu firmach podczas poszukiwania pracy. 

Dlatego możesz skorzystać z ograniczenia wolności, aby zaktualizować swoje CV i uniknąć tych niedogodności. Oto kilka porad. Przedstawiamy 5 najlepszych prac, które możesz wykonać zdalnie.

Doradztwo

Jest to dość szerokie, ponieważ możesz wykonywać zadania doradcze w prawie każdym obszarze. Możesz to zrobić w obszarze marketingu cyfrowego, zasobów ludzkich, IT, finansów itp. Jeśli rozumiesz, że coś wiesz i możesz dodać wartość innym ludziom, zbuduj swoją markę osobistą i podkreśl te umiejętności. Aby znaleźć odpowiednią firmę doradczą, sprawdź w sieci opinie o pracodawcach na otrude.net/pl.

Konsulting daje Ci możliwość pracy z różnymi kulturami, metodologiami pracy, formami biznesowymi, różnymi językami. Pracując dla różnych klientów, możesz dużo poznać i dowiedzieć się o różnych firmach. Możesz udoskonalić tę wiedzę i wykorzystać je do dostarczania rozwiązań dla projektów w innych firmach. Doradztwo oferuje możliwość pracy z różnymi kulturami, metodologiami pracy, formami biznesowymi, różnymi językami.

Wprowadzanie danych

Podobnie jak w przypadku wprowadzania danych, opcje są również szerokie. Zasadniczo ceniona będzie umiejętność szybkiego i bezbłędnego pisania. Możesz wyszukiwać w różnych portalach, takich jak UpWork, Fiverr czy Atexto. Do wprowadzania danych zatrudnia też jeden z największych pracodawców w Polsce, Poczta Polska.

Tam musisz uzupełnić profil i ubiegać się o różne zadania, a następnie uzupełnić portfolio klientów i rozpocząć telepracę. Jedną z opcji, być może najbardziej potrzebną, jest wykonanie dosłownych transkrypcji audio i wideo, takich jak nagrania wywiadów lub zajęć akademickich. Na stronach dostępne są też opinie pracowników o pracodawcach.

Edukacja online

Jeśli jesteś przeszkolony w określonym obszarze szkolenia, jesteś nauczycielem lub jeśli naprawdę wierzysz, że możesz uczyć i wnosić swój wkład w określony obszar, jest to również świetna możliwość. Istnieją platformy, takie jak Udemy lub Skillshare, które pozwalają tworzyć kursy audiowizualne, zapewniając wiele narzędzi, nawet jeśli nie znasz się na edycji wideo. Możesz tworzyć własne kursy, sprzedawać je i generować dochody. Portale te zawierają też opinie o pracy, wystawione przez zalogowanych pracowników.

Copywriting

Jeżeli jesteś przeszkolony z zakresu komunikacji, marketingu czy reklamy to jest to świetna okazja. W prawie każdej platformie pracy zdalnej można znaleźć oferty pracy jako autor tekstów różnego typu. Mogą być przekonujące, teksty do postów na portalach społecznościowych, listy biznesowe, inicjatywy sprzedażowe. To coraz bardziej rozwijająca się alternatywa. A same opinie pracowników z tej branży są bardzo pozytywne. Jedną z ciekawych firm zatrudniających copywriterów jest na przykład Wirtualna Polska.

Handel elektroniczny

Już dziś możesz stworzyć swój własny sklep internetowy do sprzedaży produktów z naprawdę niskimi marżami inwestycyjnymi dla swojego startupu. Istnieje nieskończona liczba platform, na których możesz stworzyć własny sklep, ze specjalistycznymi szablonami w zależności od tego, co chcesz sprzedawać. Comarch czy Amazon to jedne z najpopularniejszych platform. 

W rzeczywistości, jeśli odniesiesz sukces, możesz aplikować na zdalne platformy zatrudnienia jako zewnętrzny kierownik sklepu, zajmujący się zadaniami związanymi z zapasami, odpowiadając na zapytania klientów i nie tylko.

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie