Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Wiadomości » 19 listopada 2020 » Jak zostać agentem celnym? ...

Jak zostać agentem celnym? Odpowiednie studia to podstawa

Na nawiązywanie współpracy międzynarodowej oraz przeprowadzanie transakcji zagranicznych decyduje się coraz więcej firm. Nie ma nic w tym...

Na nawiązywanie współpracy międzynarodowej oraz przeprowadzanie transakcji zagranicznych decyduje się coraz więcej firm. Nie ma nic w tym dziwnego, gdyż to świadczy o prawidłowym rozwoju biznesu. Takie działania przyczyniają się jednocześnie do wzrostu zapotrzebowania na usługi nadzorujące przepływ towarów. Zadania te realizuje agent celny, jak nim zostać?

Czym się zajmuje agent celny?

Osoba na tym stanowisku odpowiedzialna jest za kontrolowanie prawidłowości podczas przesyłania towarów na arenie międzynarodowej. Zawód agenta celnego nie jest tożsamy z celnikiem, jednak stanowiska te wzajemnie się uzupełniają. Agent, jako że nie jest urzędnikiem państwowym, ma szersze perspektywy rozwoju kariery. Może prowadzić własną działalność gospodarczą lub pracować na rzecz firmy, reprezentując ją przez organami celnymi. Agent celny https://www.uth.edu.pl/oferta-studiow/podyplomowe/agent-celny czuwa nad zachowaniem wymaganych procedur, kontrolowaniem i sporządzeniem dokumentów przewozowych oraz sprawdzaniem legalności towarów. Jest to więc praca bardzo odpowiedzialna, dlatego do jej podjęcia wymagane jest odpowiednie przygotowanie.

Jak zostać agentem celnym?

Praca na tym stanowisku stwarza wiele perspektyw rozwoju i daje szansę na uzyskanie stabilnego zatrudnienia. Aby zostać agentem celnym trzeba jednak nie tylko spełnić wymagania formalne, takie jak niekaralność czy odpowiednie kwalifikacje. Wymagane jest także wykształcenie, które da Ci prawo do wykonywania zawodu agenta celnego. Studia przygotowujące do tej pracy nie tylko nauczą Cię zagadnień teoretycznych, ale także przeszkolą Cię praktycznie. Ponadto studia podyplomowe to najprostszy sposób, aby zdobyć licencję niezbędną do zostania agentem celnym.

Agent celny – studia podyplomowe

Wzrost zapotrzebowania na rynku pracy sprawił, że masz do wyboru wiele ścieżek kształcenia, aby zostać agentem celnym. Studia podyplomowe to rozwiązanie dla osób, które chcą rozpocząć pracę w zawodzie lub poszerzyć swoje kwalifikacje. Dzięki zmianom w regulacjach prawnych obecnie nie trzeba zdawać egzaminu w Ministerstwie Finansów, by otrzymać licencję uprawniającą do podjęcia zatrudnienia. Na listę agentów celnych zostaniesz wpisany po ukończeniu studiów podyplomowych w Warszawie, a to uprawni Cię do wykonywania zawodu.

Agent celny – studia podyplomowe szansą na rozwój kariery

Odpowiednie wykształcenie i kwalifikacje są jednym z podstawowych czynników branych pod uwagę podczas starania się o zatrudnienie. Agent celny musi bowiem wykazać się nie tylko predyspozycjami, ale także znajomością procedur i przepisów prawnych. Studia podyplomowe pozwolą Ci przygotować się do pracy nie tylko w wymiarze teoretycznym. Zajęcia prowadzone są również w formie praktycznych ćwiczeń z możliwością odbycia dedykowanych szkoleń. Jeżeli chodzi o pracę na stanowisku agent celny, studia podyplomowe stwarzają najlepsze warunki do zdobycia nowych umiejętności. To także sposób, aby usystematyzować dotychczasową wiedzę i zdobyć nowe kwalifikacje cenione na rynku pracy.

Studia podyplomowe - Agent celny: https://www.uth.edu.pl/oferta-studiow/podyplomowe/agent-celny

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie