Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Pokaz mody

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 8982 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie



Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.



 

Przedstawiam scenariusz zajęć, który można wykorzystać podczas lekcji wychowawczych, zarówno z młodszymi i starszymi dziećmi. Wymaga tylko modyfikacji. Zajęcia „Pokaz mody” mają na celu ćwiczenie spostrzegawczości, ale przede wszystkim ukazanie, w jaki sposób działa mechanizm plotki.

Temat: „Pokaz mody”

Cele:
  • ćwiczenie spostrzegawczości,
  • poznanie powstawania mechanizmu plotki,
  • trening myślenia.
Czas trwania: 60 min.

Miejsce: sala szkolna

Materiały: skrzynka, zaproszenie, bilety, pierścionek, sznurek, raport, kaseta z muzyką.

Przebieg:

OPIS METODY
  1. Witam wszystkich tych, którzy:
    • cieszą się z nadchodzącego lata,
    • lubią lody,
    • lubią robić zakupy,
    • chcieliby kupić sobie coś modnego,
    • wszystkie dziewczynki i wszystkich chłopców.
  2. Prowadząca mówi:

         Dostałam dzisiaj wiadomość, że zostaliśmy zaproszeni na pokaz mody odbywający się w klubie „Smoczki”. Jest jednak jeden problem. Specjalny wysłannik „Domu mody” niestety, ale nie zastał nas. Jak się dowiedziałam podczas rozmowy telefonicznej zostawił on dla nas zaproszenie w tej skrzyni. Klucz do niej ukrył gdzieś w sali. Naszym zadaniem jest odnalezienie tego klucza. ( Prowadząca chowa klucz przed rozpoczęciem zajęć – wiesza na gwoździu, kładzie na półce itp. )

         Szukanie kluczaUczestnicy zabawy, w ciszy szukają klucza. Kto go odnajdzie siada na swoje miejsce w kręgu, nie mówiąc nic nikomu. Zabawa trwa dopóki wszyscy odnajdą klucz.
    Osoba, która jako pierwsza odnalazła klucz zdejmuje go i daje P., która otwiera skrzynię, odczytuje zaproszenie i informację mówiącą o tym, że:
    • uczestnicy muszą mieć ze sobą bilet (bilety załączone są do zaproszenia),
    • wchodzimy parami.
         Dobieranka parami Na odwrocie biletów macie Państwo wypisane różne słowa. Musicie dobrać się parami np. nóż – widelec, kwiat – konewka. Przypominam jednak, że podczas szukania swojej pary nie możecie posługiwać się sło- wem, tylko pokazywać kartki.
          Uczestnicy chodzą po sali szukając pary. Kto odnalazł swoją parę ustawia się na środku sali.

    Pary słów:
    obcas – but, nóż – widelec, marynarka – spodnie, okładka – książka, czapka – szalik, kreda – tablica, bransoletka – łańcuszek, skuwka – flamaster, wędka – ryba, igła – nitka.
  3. Przejazd do klubu
    Uczestnicy naśladują jazdę samochodem.
  4. Jesteśmy na miejscu – przedstawienie się par
    Uczestnicy zajmują miejsca w kręgu.
    P. mówi:
    Proszę Państwa witamy już po raz kolejny na pokazie mody. Jesteśmy dzisiaj w dosyć małym, kameralnym gronie. Proponuję, aby na początek każda przybyła para przedstawiła się (słowem i gestem). Prowadzący przedstawiają się, a po nich kolejne pary.
  5. Skoro już się poznaliśmy przechodzimy do części głównej. Zapraszam Państwa na dzisiejszy pokaz „Co jest modne tej wiosny?” (w tle słychać muzykę)
    Otóż tej wiosny modne są:
    • jasne spodnie, jasne obcisłe sweterki, czarne buty na wysokim szerokim obcasie....
          Osoba (osoby), o której jest mowa wstaje i prezentuje swój strój. Na początku jest to jedna z osób prowadzących, później uczestnicy zajęć – ćw. powtarzamy 3-4 razy.
  6. Teraz nastąpi krótka przerwa. Organizatorzy dzisiej- szej imprezy zorganizowali dla Państwa konkurs pod hasłem Pierścionek.

         Uczestnicy stoją w kole. Na sznurek nawlekamy pierścionek. Uczestnicy przesuwają pierścionek z rąk do rąk w taki sposób, żeby zawsze był zasłonięty. Znajdujący się w środku koła uczestnik stara się odnaleźć pierścionek, który ciągle zmienia miejsce. Jeżeli mu się to uda, następuje zmiana ról z tym, u kogo był pierścionek.
  7. Powracamy do naszego pokazu.
    Ćw. tak, jak w punkcie 5 (zwrócenie uwagi na drobiazgi typu: biżuteria, zegarki, spinki itp.). np. tej wiosny modne są jasne spodnie, ciemne bluzki. Bardzo ważne są dodatki w postaci małych zegarków o wskazówkach w kolorze złotym i paskach koloru brąz.....
    Ćw. powtarzamy 3-4 razy.
  8. Raport z Paryża
    P. prosi 5 osób, które wychodzą za drzwi.
    P. objaśnia im zasady gry.
    P. mówi: Na zakończenie chcieliśmy przedstawić
    Państwu raport z Paryża. Nasz specjalny wysłannik – odczyta Państwu swój raport o najnowszych tren- dach mody w Paryżu – uczeń odczytuje przygotowany tekst.

         Wprowadzamy jedną osobę, wysłannik odczytuje raport ponownie. Osoba ta opowiada to co zapamię- tała kolejnej osobie itd.
  9. Dziękuję wszystkim za przybycie. Czy może ktoś z Państwa chciałby się podzielić swoimi refleksjami na temat dzisiejszego pokazu? – Moment Aha...
Opracowała: Iwona Świątkowska

ZAŁĄCZNIKI


ZAPROSZENIE NA POKAZ MODY!

MAMY GORĄCY ZASZCZYT ZAPROSIĆ PAŃSTWA NA POKAZ MODY, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ DNIA ………………. ROKU O GODZ. ………. W KLUBIE „SMOCZKI”

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!
ORGANIZATORZY.


INFORMACJA
PRZYPOMINAMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM POKAZU MODY, ŻE ABY WEJŚĆ MUSZĄ POSIADAĆ BILET, KTÓRY DOŁĄCZAMY DO ZAPROSZENIA GRUPOWEGO. JEDNOCZEŚNIE PRZYPOMINAMY, IŻ NA POKAZ PRZYBYWAMY PARAMI.

ORGANIZATORZY POKAZU


PRZYPOMINAMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM POKAZU MODY, ŻE ABY WEJŚĆ MUSZĄ POSIADAĆ BILET, KTÓRY DOŁĄCZAMY DO ZAPROSZENIA GRUPOWEGO. JEDNOCZEŚNIE PRZYPOMINAMY, IŻ NA POKAZ PRZYBYWAMY PARAMI. PRZYPOMINAMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM POKAZU MODY, ŻE ABY WEJŚĆ MUSZĄ POSIADAĆ BILET, KTÓRY DOŁĄCZAMY DO ZAPROSZENIA GRUPOWEGO.

JEDNOCZEŚNIE PRZYPOMINAMY, IŻ NA POKAZ PRZYBYWAMY PARAMI. PRZYPOMINAMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM POKAZU MODY, ŻE ABY WEJŚĆ MUSZĄ POSIADAĆ BILET, KTÓRY DOŁĄCZAMY DO ZAPROSZENIA GRUPOWEGO. JEDNOCZEŚNIE PRZYPOMINAMY, IŻ NA POKAZ PRZYBYWAMY PARAMI.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.




www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie




Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie