Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Jak spędzam wolny czas ?

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 15639 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie



Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.



 

Konspekt godziny wychowawczej opracowałam wspólnie z koleżanką Małgosią Bonifatiuk prowadzacą Klub Szkolny. Celem lekcji min jest rozbudzanie zainteresowań oraz określenie możliwości zmian spędzania wolnego czasu przez młodzież gimnazjalną

TEMAT: JAK SPĘDZAM WOLNY CZAS?

CELE:
• Wdrażanie do świadomego wpływania na własne
zainteresowania
• Kształtowanie postawy odpowiedzialności
• Rozbudzanie zainteresowań
• Określenie możliwości zmian spędzania wolnego czasu

METODY:
 Burza mózgów
 Praca w grupach
 Pogadanka z elementami dyskusji

MATERIAŁY POMOCNICZE:
*Załącznik - tabela
Jak spędzają czas wolny
dzieci młodzież dorośli

*Arkusze papieru
*Kolorowe pisaki

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

• Burza mózgów dotycząca:
– definicji czasu wolnego
- propozycji spędzania czasu wolnego
(zapisanie propozycji na tablicy)
• Uczniowie indywidualnie rysują diagram kołowy nr1 -Jak spędzam czas wolny? (określając czas poświęcony poszczególnym zajęciom)
• Następnie każdy uczeń rysuje nowy diagram kołowy nr2 – Jak chciałabym/ łbym aby było? (powinno pojawić się więcej propozycji niż w pierwszym diagramie)
• Praca w grupach szukanie odpowiedzina pytanie: Co utrudnia nam realizację własnych zamierzeń?
• Zapisanie pomysłów wypracowanych w grupach na tablicy.(np. finanse, rodzice, nauka, predyspozycje, nieśmiałość itp.)
• Ćwiczenie indywidualne -Niedokończone zdania - Będę więcej .........
każdy uczeń wybiera sobie jeden sposób spędzania czasu wolnego z diagramu kołowego nr2, którego nie było w diagramie nr1 i podaje co może zrobić aby osiągnąć wybrany cel
• Praca w grupach:
- opracowanie listy propozycji- Co zrobić aby sobie ułatwić osiągnięcie celu?
- wypełnienie tabeli: (załącznik)

Jak spędzają czas wolny
dzieci młodzież dorośli


Nauczyciel zwraca uwagę na profilaktykę – przypomina sposoby unikania sytuacji niebezpiecznych, mówienia „nie” podczas spędzania czasu wolnego.

• Na zakończenie zapisanie wspólnej deklaracji dotyczącej spędzania czasu wolnego:
Będę spędzać czas wolny pamiętając o potrzebie:
- samorozwoju
- bezpieczeństwa
- nawiązywania i pogłębiania wartościowych związków z ludźmi.


opracowała:
Katarzyna Ignatiuk przy współpracy z Małgorzatą Bonifatiuk

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.




www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie




Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie