Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacji
Scenariusz zajęcia otwartego dla rodziców

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1653 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie



Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.



 

Od jakiegoś czasu placówki oświatowe prowadzą pedagogizację rodziców dzieci. Jedną z metod są zajęcia otwarte, na których rodzic może zobaczyć własne dziecko w nowym środowisku społecznym oraz poznać jego potrzeby i możliwości na tle grupy rówieśniczej. Przedstawiam propozycję zajęcia otwartego dla rodziców.
SCENARIUSZ ZAJĘCIA OTWARTEGO DLA RODZICÓW Z ZAKRESU EDUKACJI MATEMATYCZNEJ

Miejsce: Publiczne Przedszkole Im. Leśnych Skrzatów w Lesznie

Prowadząca: Małgorzata Krakowiak

Grupa wiekowa:4-latki

TEMAT: " Ile jest dziewczynek? Ilu jest chłopców?" - Zabawa dydaktyczna

Cele ogólne:
  • Kształtowanie umiejętności liczenia w możliwie szerokim zakresie.
  • Wyodrębnianie przedmiotów do policzenia ,szacowanie ,ile może być, liczenie.
  • Posługiwanie się liczebnikami głównymi.
Cele operacyjne:
    Dziecko:
  • Potrafi wyodrębnić przedmioty do policzenia.
  • Potrafi policzyć wyodrębnione przedmioty.
  • Posługuje się liczebnikami głównymi.
Pomoce: krzesełka- tyle, ile dzieci, misie , samochody, płyta CD "Rytmika w przedszkolu" -piosenka: " Rozruszanka".

Metody: Czynne, ped. zabawy, słowne.

Formy: całą grupą, w zespołach.

PRZEBIEG
  1. Powitanie: zabawa wg pedagogiki zabawy: " Ludzie do ludzi"
    • Dzieci maszerują po sali , na umówiony sygnał -witają się ze sobą (witają się różne części ciała.)
    • Dzieci siedzą na krzesełkach (z jednej strony chłopcy, z drugiej dziewczynki).
  2. Zabawa: Ile jest dziewczynek?
    Nauczycielka zaprasza do siebie dziewczynki, prosi, aby ustawiły się w szeregu. Zwraca się do chłopców: Jak myślicie, ile jest dziewczynek?
    • Kolejno chłopcy oceniają ile jest dziewczynek?(dużo, mało, pieć....)
    • N. proponuje chłopcom policzenie ustawionych dziewczynek. Chłopcy ustawią się za mną w rzędzie –jeden za drugim i każda policzy dziewczynki tak ,jak ja.
    • Nauczycielka idzie wolno wzdłuż szeregu dziewczynek, dotykając kolejno każdą z nich i liczy. Chłopcy robią to samo, liczą ,stwierdzają ile jest dziewczynek.
  3. Ustalenie ilu jest chłopców?
    Nauczycielka postępuje tak samo, jak w przypadku liczenia dziewczynek.
  4. Zabawa "Ile jest zabawek ?"(zabawki leżą na dwóch stołach)
    • Ile jest misiów?
      Wyodrębnienie misiów do policzenia, ułożenie w szeregu, liczenie (kolejno) przez dziewczynki. Ustalenie, ile jest
    • Ile jest samochodów?
      Wyodrębnienie samochodów do policzenia, ustawienie w szeregu, liczenie (kolejno) przez chłopców . Ustalenie ,ile jest.
  5. Ustalenie, ile jest krzesełek (na których siedziały dzieci).
    • Ustawienie wszystkich krzesełek w szeregu.
    • Liczenie (kolejno ) przez wszystkie dzieci.
    • Ustalenie, ile jest krzesełek.
    Odstawienie krzesełek do stolików.
  6. Zabawa ruchowa: " Rozruszanka"
    Ilustrowanie ruchem treści piosenki.
  7. Zakończenie zajęcia- podziękowanie za wspólną zabawę.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X


Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp
do serwisu edukacyjnego.




www.szkolnictwo.pl

e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- największy w Polsce katalog szkół
- ponad 1 mln użytkowników miesięcznie




Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie