Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum nr 3

w Krośnie

ul. Wojska Polskiego 45, 38-400 Krosno
tel. (013) 436-61-79
www:   http://www.gim3krosno.neostrada.ple-mail:   gim3krosno@poczta.onet.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 5834 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zadzwoń do Nas!* - tel. 606-...-... ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM

- język angielski, niemecki, francuski
- pracownia komputerowa z Internetem
- sala gimnastyczna, biblioteka
- zajęcia: sportowe, taneczne, informatyczne
- zajęcia: teatralne, matematyczne, fizyczne
- zajęcia profilaktyczne
- budynek przystosowany dla niepełnosprawnych
- opieka medyczna, psychologiczna
- stołówka, świetlica

Na terenie szkoły działają następujące organizacje:

- Samorząd Uczniowski
- Towarzystwo Przyjaciół Dzieci
- Szkolne Koło PCK


Na co kładziemy nacisk?
Jesteśmy szkołą, której głównym celem jest stworzenie środowiska wychowawczego, w którym dziecko będzie mogło rozwijać się wszechstronnie. Duży nacisk kładziemy na rozwijanie samodzielności uczniów, uczenie zasad demokracji, współdziałania w grupie i tolerancji. Staramy się też jak najlepiej przygotować uczniów do dalszego kształcenia. Zależy nam, aby jak największa grupa naszych uczniów podjęła naukę w liceach ogólnokształcących i profilowanych.

Co nas wyróżnia?
W naszym gimnazjum utworzone zostały oddziały integracyjne. Dzięki temu mamy możliwość uczyć współdziałania młodzież zdrową i tę o specyficznych potrzebach edukacyjnych oraz podejmować działania zmierzające do kształtowania u uczniów postawy tolerancji, troski, niesienia pomocy i zrozumienia dla osób niepełnosprawnych. Dla uczniów klas I organizujemy tzw. OTRZĘSINY, pierwszy dzień wiosny jest u nas DNIEM RADOŚCI. Jest to wesoła impreza przygotowywana przez Samorząd Uczniowski. 9 maja świętujemy DZIEŃ EUROPY właśnie wtedy odbywa się Szkolny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej. Nasza szkoła wychodzi na przeciw zainteresowaniom uczniów, organizując szereg różnorodnych zajęć, mających na celu wszechstronny rozwój młodzieży.

Zajęcia pozalekcyjne
Szkoła nasza ma bogatą ofertę zajęć nadobowiązkowych. Wszystkie te zajęcia są dla uczniów bezpłatne. Odbywają się na ogół raz w tygodniu. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się zajęcia: sportowe (43), taneczne (25) informatyczne (19), dziennikarskie (11), poetyckie (20), teatralne (27), matematyczne (33), chemiczne (22), muzyczne (12), biologiczne (19), fizyczne (29), europejskie (12), matematyczno-fizyczne (18).

Dla szczególnie zdolnych
W czasie lekcji uczniowie wybitnie zdolni mają możliwość rozwiązywania zadań o wysokim stopniu trudności. Nauczyciele wyszukują też ciekawe tematy, zadania, które uczniowie opracowują w domu, wykorzystując różne źródła wiedzy. Efekty swojej pracy prezentują w czasie lekcji. Poprzez udział w kołach przedmiotowych rozszerzają swoją wiedzę z interesujących ich dziedzin. Swoje umiejętności mogą sprawdzić biorąc udział w konkursach organizowanych w szkole jak i poza nią.

Oferta dla uczniów z trudnościami
Uczniowie mający trudności dydaktyczne zawsze mogą liczyć na pomoc nauczycieli, którzy pracują nieodpłatnie zarówno z większymi grupami jak i indywidualnie. Ponadto szkoła prowadzi zajęcia rewalidacyjne dla uczniów o specyficznych potrzebach edukacyjnych, jak również zajęcia indywidualne z uczniami realizującymi program szkoły specjalnej. Problemy wychowawcze rozwiązywane są we współpracy wychowawców z rodzicami oraz pedagogiem i psychologiem szkolnym.

Jak uczymy języków?
Każdy uczeń realizuje naukę języka angielskiego (3 godz. tygodniowo) i niemieckiego lub francuskiego (1 godz. tygodniowo) Zajęcia odbywają się w grupach 10-16 osobowych. W szkole funkcjonują koła języka angielskiego zarówno dla uczniów zdolnych, chcących poszerzyć swoją wiedzę jak i dla słabszych, potrzebujących pomocy i wsparcia.

Zajęcia profilaktyczne
Szkoła kontynuuje program PHARE-CREDO "Koszykówka przeciwko narkotykom" i "Z siatkówką bez nałogów" propagując zdrowy styl życia. Uczniowie uczestniczą w zajęciach sportowych i konkursach plastycznych, szkolne koło teatralne przygotowuje spektakl poświęcony tematyce uzależnień. Wychowawcy, pedagog szkolny i psycholog na godzinach wychowawczych realizują następujące programy profilaktyczne: "Sobą być, dobrze żyć", "Siedem kroków", "Znajdź właściwe rozwiązanie", "Bez ryzyka", "Uśmiechnij się".

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie