Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum Nr 2

im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego

ul. Zamkowa 1, 63-600 Kępno
tel. (062) 782-28-87
www:   http://gimnazjum2kepno.w.interia.ple-mail:   gim2kepno@szkola.wp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3034 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zadzwoń do Nas!* - tel. 606-...-... ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM

- świetlica i biblioteka szkolna
- sala gimnastyczna z siłownią
- pracownia chemiczna
- pracownia komputerowa z Internetem
- stołówka i sklepik szkolny
- zajęcia wyrównawcze
- gazetka szkolna
- pomoc pedagoga szkolnego
- języki obce: angielski i niemiecki


 • Pracownicy gimnazjum to kompetentna, wykwalifikowana kadra pedagogiczna
 • W naszej szkole trzeba się uczyć i nie jest lekko, jednak większość uczniów czuje się w niej dobrze i ceni swoich nauczycieli.
 • W rozwiązywaniu problemów szkolnych oraz pokonywaniu trudności okresu dorastania pomocą młodzieży służy pedagog szkolny.
 • Współorganizatorem imprez w naszej szkole jest aktywnie działająca Rada Rodziców.
 • Po lekcjach młodzież korzysta z zajęć wyrównawczych i różnych kół zainteresowań, prowadzi także działalność charytatywną.
 • Współorganizatorem imprez w naszej szkole jest aktywnie działająca Rada Rodziców.

Spośród szeregu ofert zajęć pozalekcyjnych czołowe miejsce zajmują zajęcia SKS-u, na których młodzież naszej szkoły doskonali swoje umiejętności sportowe z takich dyscyplin jak:

 • piłka ręczna
 • piłka koszykowa
 • piłka nożna
 • tenis stołowy
 • lekka atletyka

oraz bierze udział w zajęciach rekreacyjnych, podczas których uczy się aktywnie spędzać wolny czas. Sportowcy naszej szkoły zdobywają czołowe miejsca na terenie miasta, gminy, województwa, a nawet kraju.

W pracowni informatycznej odbywają się zajęcia w ramach kółka informatycznego. Uczniowie doskonalą tu swoje umiejętności i poszerzają zakres wiedzy zdobytej podczas zajęć lekcyjnych. Korzystają również z zasobów Internetu.
Zdolności matematyczne uczniowie mogą rozwijać poprzez uczestnictwo w zajęciach kółka matematycznego. Zajęcia uczą logicznego myślenia. Uczniowie wykorzystują zdobytą wiedzę w rozwiązywaniu trudniejszych zadań. Przygotowują się w ten sposób między innymi do udziału w różnych konkursach matematycznych.
Na zajęciach kółka recytatorskiegomłodzież uczy się poprawnej dykcji. Ponadto prezentuje własne interpretacje utworów poetyckich oraz prozy. Zadaniem kółka jest jak najlepsze przygotowanie uczniów do konkursów recytatorskich oraz uroczystości okolicznościowych.
W naszej szkole powstał Klub "Ośmiu Wspaniałych". Działa on w ramach Fundacji "Świat na Tak" jako młodzieżowy wolontariat. Głównym założeniem Klubu jest niesienie pomocy osobom najbardziej potrzebującym: niepełnosprawnym i starszym. Wspaniali biorą również aktywny udział w różnych akcjach charytatywnych organizowanych na terenie miasta i gminy Kępno.
Działalnością na rzecz osób niepełnosprawnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej oraz rodzin wielodzietnych uczniowie mogą wykazać się również w ramach PCK.
Swoją wiedzę o Europie, o krajach członkowskich Unii Europejskiej i dziedzictwie kulturowym młodzież może poszerzyć w Klubie Europejskim.
W naszym gimnazjum działa kółko teatralne. Spotkania te są doskonałą formą pogłębienia wiadomości na temat historii teatru, a także dają możliwość praktycznego doskonalenia umiejętności gry aktorskiej. Uczestnicy zajęć poznają różnorodne środki wyrazu artystycznego w teatrze i starają się wykorzystywać tę wiedzę przygotowując przedstawienia. Jest to z pewnością ciężka praca, ale i wielka frajda. Najwięcej emocji dostarczają występy przed publicznością. Uśmiech na twarzy widza jest dla aktorów największą nagrodą.
Uzdolnienia wokalno-muzyczne młodzież może rozwijać uczestnicząc w zajęciach zespołu wokalnego i chóru.Uczestnicy mają do wyboru utwory popularne (współczesne), klasyczne (muzyka dawna), acapella (bez instrumentu), z towarzyszeniem gitary lub pełnym akompaniamentem muzycznym (podkłady). Swoimi umiejętnościami członkowie zespołu mogą wykazać się podczas uroczystości szkolnych, miejsko-gminnych i powiatowych.Chór występuje głównie podczas akademii z okazji świąt państwowych, środowiskowych i szkolnych.
W gimnazjum działa również kółko dziennikarskie.Uczestnicy kółka zdobywają tu umiejętności dziennikarskie. Redaktorzy wydają gazetkę "Szkolniak", która porusza aktualne zagadnienia z życia szkoły i współczesnej młodzieży.
Zainteresowania przyrodnicze uczniów rozwija działające kółko biologiczne.
W naszym gimnazjum można również rozwijać umiejętności językowe na zajęciach kółka języka niemieckiego.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Samorząd Uczniowski reprezentuje całą społeczność uczniowską. Samorząd Uczniowski współpracuje z Dyrekcją szkoły, Radą Pedagogiczną, Radą Rodziców oraz z organizacjami środowiskowymi. Uczestniczy w tworzeniu programu wychowawczego szkoły i jego realizacji.
Głównymi zadaniami Samorządu Uczniowskiego są:

 • dbanie o dobre imię szkoły i kultywowanie tradycji
 • rozwijanie demokratycznych form współżycia szkolnego
 • tworzenie wspólnoty nauczycieli i uczniów
 • doskonalenie metod negocjacyjnego rozwijania konfliktów i problemów szkolnych
 • budzenie szacunku dla dobra wspólnego
 • współodpowiedzialność za doskonalenie jakości pracy szkoły

Poprzez Samorząd uczniowie mają możliwość wykazywania swoich umiejętności organizacyjnych, kształcenia przedsiębiorczości, kreatywnego działania w różnych dziedzinach życia szkolnego, a także stwarzania życzliwej atmosfery korzystnej dla prawidłowego rozwoju ich osobowości.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie