Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum nr 2

w Wilkanowie

Wilkanów 138D, 57-500 Bystrzyca Kłodzka
tel. (74) 813-62-31
www:   http://www.gimwilkanow.szkolnastrona.ple-mail:  


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2148 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM

- zaangażowana, wykwalifikowana kadra nauczycieli
- szeroki wachlarz zajęć dodatkowych
- dbałość o prawidłowy rozwój wychowanków
- edukacja proekologiczna i prozdrowotna
- ciekawa oferta edukacyjna
- bogata baza dydaktyczna
- pomoc psychologa, pedagoga, pielęgniarki
- cyklicznie organizowane imprezy szkolne
- szkoła bez przemocy
- pracownia komputerowa (stałe łącze z Internetem)
- język angielski i niemiecki
- w szkole prowadzone są zajęcia profilaktyczne z zakresu bezpieczeństwa uzależnień, przemocy,profilaktyka terapeutyczna o tematyce prozdrowotnej "stres i metody radzenia sobie z nim"

O nas

Najistotniejszym hasłem dla naszej rzeczywistości szkolnej jest postulat szkoły zrozumienia. W tym jednak nie sloganowym sensie, że ten postulat jest równoczesny i równoznaczny z tworzeniem właściwego społeczeństwa, w którym stosunki rywalizacji, eksploracji i wyścigu kompetencji są zastępowane przez umiejętność rozumienia, współczucia i doceniania.

Szkoła otwiera te możliwości, które człowiek ma w sobie. Jest oazą właściwych relacji międzyludzkich. Tworzymy środowisko, w którym każdy ma odwagę odkrywać dla siebie prawdy o świecie. Wiedza związana ze zrozumieniem nie mechanicznym, zapamiętywaniem, zawsze związana jest z konkretem. Zasadą jest rozwój serca i umysłu. Humanizowanie szkoły polega na uświadomieniu tego, że to co nauka podaje nam w postaci twierdzeń, zasad, prawidłowości - są to wszystko funkcje naszego umysłu. Celem jest człowiek - jakość jego umysłu. Traktujemy wiedzę, którą każdy uczeń ma przyswoić jako samopoznanie, czyli zrozumienie wiedzy.

CO NAS WYRÓŻNIA?

Szkoła, która jest modelem nowego społeczeństwa i to społeczeństwo tworzy w sposób żywy poprzez odpowiednio otwarte i autentyczne relacje pomiędzy uczniem i uczniem, nauczycielem i uczniem oraz nimi, a światem. Celem szkoły jest realizowanie podmiotowości i integralności ucznia. Środowisko szkoły jest pojemne i tolerancyjne - umożliwia dojrzewanie różnym indywidualnościom.

Kształtujemy spójność całej społeczności szkoły, poczucie przynależności i wspólnoty celów, oraz wzajemne wspieranie się. Szkoła mieści się w bardzo pięknie zaprojektowanym budynku, wkomponowanym w krajobraz Sudetów Wschodnich. Wokół szkoły tworzymy ogród. Uczniowie szkoły pochodzą z okolicznych wsi całej gminy.

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

Ogromny obwód szkoły, dowozy uczniów uniemożliwiają organizacje typowych kół zainteresowań. Cenimy uczniów mających sprecyzowane zainteresowania, gdyż stwarza to możliwość pomocy w poszerzaniu tych uzdolnień i dokonaniu trafnych wyborów w dalszej edukacji. Uczniowie tworzą stowarzyszenia pod kątem zainteresowań np. stowarzyszenie turystyczne, mechaników, poetów. Mają możliwość prezentacji swoich dokonań, popisów, organizują większość zdarzeń w szkole.

Uczniowie szczególnie zdolni to partnerzy nauczyciela zarówno na lekcjach jak i po zajęciach - również im nauczyciele poświęcają im wiele uwagi. Planują swoje zadania na dany rok, piszą projekty badawcze, przewidują uczestnictwo w konkursach itp. Konsultacje z nauczycielami służą wymianie myśli, wskazywaniu źródeł, wspieraniu.

OFERTA DLA UCZNIÓW Z TRUDNOŚCIAMI

Diagnoza wstępna przeprowadzana na koniec września, wyniki sprawdzianu, ankieta do wychowawcy ucznia ze szkoły podstawowej pozwala nam bardzo szybko rozpoznać braki i trudności uczniów. Nauczyciel opracowuje strategię wyrównania braków, pracuje z uczniem indywidualnie. Nauczyciel-specjalista od rewalidacji opracowuje sposób pomocy wraz z pedagogiem szkolnym, przewidując swoje uczestnictwo na lekcjach jako drugi nauczyciel.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie