Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Publiczne Gimnazjum Nr 7

w Wałbrzychu

ul. Grodzka 71, 58-316 Wałbrzych
tel.(074) 664-94-99
www:   http://www.pg7.edu.ple-mail:   szkola@pg7.edu.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 5277 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM Nr 7

- język angielski, język niemiecki
- pracownia internetowa z internetem
- pracownia biologiczna, chemiczna, fizyczna
- zajęcia dodatkowe (fakultety)
- sala gimnastyczna , basen
- kolo teatralne, wokalne, sportowe
- opieka psychologa, pedagoga
- dobrze dobrana kadra pedagogiczna

MISJA SZKOŁY
Działamy po to, aby każdy uczeń:
  • poznał siebie
  • rozwijał własne zainteresowania i zdolności podczas zajęć obowiązkowych i pozalekcyjnych
  • opanował wiedzę i umiejętności według określonego poziomu wymagań
  • umiał dokonywać właściwych wyborów na rzecz siebie i innych ludzi
  • stał się aktywnym uczestnikiem procesów zachodzących w otaczającej go rzeczywistości bliższej i dalszej, zgodnie z hasłem przewodnim:

JESTEM CZŁOWIEKIEM, MIESZKAŃCEM DOLNEGO SLASKA, OBYWATELEM POLSKI, EUROPEJCZYKIEM.

Chcemy wspierać rodziców w procesie wychowania i razem z nimi kreować rzeczywistość szkolną, w której wolność, dobro, miłość, prawda, sprawiedliwość, uczciwość, odpowiedzialność, demokracja i tolerancja staną się wartościami naczelnymi.

Staramy się tworzyć szkołę otwartą i nieustannie uczącą się, silnie związaną z tym, co dzieje się wokół nas, gotową na przyjęcie wszystkiego, co nowe i postępowe, pozwalające na sprawną i skuteczną działalność.
Na co kładziemy nacisk?
Szkoła kładzie nacisk na wszechstronny rozwój ucznia, uwzględniając jego rozwój intelektualny, psychiczny, społeczny, zdrowotny, estetyczny, moralny i duchowy w zgodzie z jego potrzebami i możliwościami psychofizycznymi w warunkach poszanowania godności osobistej, światopoglądowej i wyznaniowej. Zgodnie z hasłem przewodnim "Jestem człowiekiem, mieszkańcem Dolnego śląska, obywatelem Polski, Europejczykiem" staramy się kształcić - oprócz wiedzy i umiejętności przedmiotowych ujmowanych w sposób holistyczny - postawy poszukujące, dążące do osiągania stawianych przez siebie celów, czujące związek z "małą i wielką ojczyzną". Ważnym dla nas jest umiejętność dialogu i negocjacji, którymi młodzi ludzie powinni posługiwać się w XXI w. Staramy sie równmież spełniać oczekiwania naszych klientów - uczniów, którzy w dużym stopniu decydują o tym, co dzieje się w szkole (oferta zajęć fakultatywnych na dany semestr, dodatkowe zajęcia dla uczniów pod kątem przezwyciężania określonych trudności).

Zajęcia pozalekcyjne
W każdym semestrze pojawia sie nowa oferta bezpłatnych zajęć pozalekcyjnych w połowie prowadzonych społecznie przez nauczycieli. Biorą w nich udział prawie wszyscy uczniowie szkoły (ok. 90%). Młodzież spośród szerokiej ofery wybiera te formy, które są zgodne z jej zainteresowaniami. np. THEATR 204, Malować każdy może, Literackie formy dziennikarskie, Koło Turystyczno-Krajoznwacze, Czy zawsze 2+2=4 ?, Eko-spacery, Ciekawa biologia, Pływanie rekreacyjne. W każdym semestrze jest ok. 30 takich form.

Dla szczególnie zdolnych
Szkoła wdraża Program Wspierania Uzdolnień, w ramach którego młodzież uczestniczy w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych z określonych dziedzin nauki, wykładach i wszechnicach tematycznych organizowanych w szkole i poza nią, wydarzeniach kultiralnych na terenie województwa. Nauczyciele przygotowują również zestaw zadań dodatkowych na cały rok dla tej grupy uczniów, w tym przygotowanie modułu lekcji, prezentacji czy wykładu tematycznego. Działania są zróżnicowane w zależności od zainteresowań.

Oferta dla ucznów z trudnościami
Uczniowie z określonymi dysfunkcjami - w zależności od ich rodzaju - są objęci pomocą psychologiczną w ramach grupy wsparcia, uczestniczą w zajęciach konsultacyjnych w celu uzupełnienia zaległości, zrozumienia trudniejszych treści, a w ramach lekcji mają dostosowywane wymagania oraz zadania do możliwości. Rodzice otrzymują wskazówki, jak pracować w domu z uczniem.

Jak uczymy języków?
Uczniowie mają 3 godziny języka obcego w tygodniu w bloku 1 i 2 godzin. Na początku roku w klasie I nauczyciele diagnozują lingwistyczną wiedzę i umiejętności uczniów i dzielą klasę na 2 grupy: mniej i bardziej zaawansowaną. Co roku przeprowadzają również sprawdzenie przyrostu wiedzy i umiejętności uczniów z języka, by dokonywać ewentualnych zmian w grupach. Uczniowie mogą uczyć się 2 języka obcego lub pogłębiać znajomość nauczanego na zajęciach fakultatywnych, w tym podstaw języka rosyjskiego.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie