Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum Nr 1

im. Polskich Olimpijczyków w Twardogórze

ul. Stefana Batorego 5, 56-416 Twardogóra
tel. (71) 315-04-60
www:   http://www.gimnazjum.twardogora.pl
e-mail:   sekretariat@gimnazjum.twardogora.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2845 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM

- Szkoła posiada:
 • boisko
 • bibliotekę
 • salę gimnastyczną
 • stałe łącze z internetem
 • pracownię komputerową
 • stołówkę
 • świetlicę
 • podjazdy dla wózków i toalety dla
      niepełnosprawnych

 • Gimnazjum Nr 1 w Twardogórze przy ulicy S. Batorego 5 jest placówką powstałą w 01.09.1999r. w wyniku reformy oświaty. Od tego czasu stara się wypracować własny wizerunek, który łączyłby w sobie tradycjonalizm i nowatorstwo.

  Dnia 29 października 2009 roku uchwałą Rady Miejskiej w Twardogórze nasze Gimnazjum otrzymało imię Polskich Olimpijczyków. Uroczystość nadania imienia i ceremonia przekazania sztandaru odbyła się 4 marca 2010 roku.

  Gimnazjum nr 1 w Twardogórze przy ulicy Stefana Batorego 5 jest placówką powstałą w 1 września 1999 roku w wyniku reformy oświaty.
  Od tego czasu stara się wypracować własny wizerunek, który łączyłby w sobie tradycjonalizm i nowatorstwo. Szkoła wciąż ewoluuje i modernizuje się, jest największą szkołą w gminie. Uczęszcza tutaj ok. 500 uczniów i pracuje ponad 40 nauczycieli.

  Gimnazjum od wielu lat aktywnie uczestniczy w społeczno-kulturalnym życiu miasta i gminy. Mieszkańcy Twardogóry z pewnością znają cykliczne imprezy organizowane przez społeczność Gimnazjum takie jak: Święto Szkoły, Koncert Bożonarodzeniowy, Dni Otwarte, czy też uroczysty przemarsz absolwentów podczas zakończenia roku szkolnego.


  Gimnazjum to przede wszystkim szkoła skierowana na ucznia i jego wielostronny rozwój. Młodzież może rozwijać tu swoje zainteresowania nie tylko w czasie lekcji, ale również w trakcie wielu zajęć pozalekcyjnych, które może wybrać sama w zależności od własnych preferencji. Wśród najprężniej działających i cieszących się największym zainteresowaniem jest koło turystyczne, matematyczne, teatralne, dziennikarskie, historyczne, zajęcia sportowe, szkoła przetrwania (Survival) i Klub Młodego Odkrywcy w ramach których organizowane są występy, zawody, konkursy oraz wyjazdy na warsztaty i obozy. Uczniowie gimnazjum chętnie biorą udział w programach związanych z międzynarodowymi wymianami młodzieży. Szkoła uczestniczyła także w realizacji wielu międzynarodowych projektów (np. COMENIUS). Uczniowie naszej szkoły osiągają liczne sukcesy artystyczne na przeglądach teatralnych i konkursach piosenki. Prężnie działająca sekcja lekkoatletyczna sprawia, że od lat szkoła może się szczycić licznymi rekordami, a uczniowie są mistrzami Dolnego Śląska Juniorów. Ponadto twardogórscy gimnazjaliści są laureatami i finalistami prestiżowego konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista. Tutaj też organizowany konkurs Jestem Twórcą, którego efektem jest wydanie przez uczniów autorskich opowiadań, komiksu i tomiku poezji.

  Każde rozpoczęcie roku szkolnego jest jednocześnie rozpoczęciem roku sportowego. Z tej okazji jeden dzień jest poświęcony rozgrywkom sportowym i zajęciom rekreacyjnym, w których uczestniczą uczniowie i nauczyciele. Tradycją szkoły stało się zapraszanie z okazji Święta Edukacji Narodowej i Pasowania na Gimnazjalistę ważnych sportowców polskich. Gimnazjum miało zaszczyt gościć: wicemistrza świata juniorów w biegu na 200m - Marcina Jędrusińskiego oraz tak znamienitych sportowców jak: Robert Maćkowiak, Szymon Kołecki, Roman Kosecki, Jan Tomaszewski.

  W tradycję szkoły zapisały się już wizyty sportowców – olimpijczyków oraz współpraca ze szkołami noszącymi takie samo imię. Zapraszamy do przeczytania artykułu "Nadanie im. Polskich Olimpijczyków naszemu Gimnazjum": przeczytaj artykuł...

  Gimnazjum posiada bogatą bazę dydaktyczną, w tym informatyczną. Z tego też względu, od jesieni 2008 roku odbywa się tutaj cyklicznie Dolnośląska Konferencja Administratorów Szkolnych Sieci Komputerowych. Bardzo dobrze wyposażone zaplecze pomocy multimedialnych (ok. 100 stanowisk komputerowych, projektory multimedialne, tablice interaktywne) na co dzień wykorzystywane jest do prowadzenia zajęć lekcyjnych. Od trzech lat istnieje w szkole tzw. e-Klasa, gdzie nauczanie niektórych przedmiotów wspomagane jest przez edukacyjną platformę internetową. W roku szkolnym 2009/2010 został wprowadzony dziennik elektroniczny, umożliwia on zalogowanym uczniom, rodzicom i nauczycielom na całodobowy dostęp do informacji na temat obecności i ocen oraz internetowy kontakt

  Twardogórskie Gimnazjum zdążyło mocno zaznaczyć swoją obecność w mieście i regionie. Największą jego zaletą jest atmosfera pracy uczniów i nauczycieli, która pozwala na zachowanie indywidualizmu oraz poszanowanie odrębności innych.

  Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
  Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

  zmiany@szkolnictwo.pl

  Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

  X

  TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

  Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
  Skontaktuj się z redakcją katalogu,
  ustal atrakcyjne warunki współpracy.
  Ilość odwiedzin katalogu szkół:
  wrzesień 2014 - 1.760.993
  październik 2014 - 1.807.983
  listopad 2014 - 1.782.702
  styczeń 2015 - 2.003.589

  OKS www.szkolnictwo.pl
  e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
  - ponad 1,5mln użytkowników/mies.


  Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

  Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

  Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
  Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie