Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szymbarku

im. Janusza Korczaka

Szymbark 250, 38-311 Szymbark
tel. (18) 351-30-15
www:   http://www.szymbark.edu.ple-mail:   soswszymbark@interia.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6204 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

SZKOŁA PODSTAWOWA

- dla dzieci upośledzonych umysłowo w stopniu lekkim i umiarkowanym
- wykwalifikowana kadra nauczycielska
- logopeda, psycholog - pedagog
- gimnastyka korekcyjna
 

GIMNAZJUM

- dla dzieci upośledzonych umysłowo w stopniu lekkim i umiarkowanym
- zajęcia psychologiczno-pedagogiczne
- zajęcia logopedyczne
- hydroterapia
- hipoterapia
- dogoterapia
- bogata oferta zajęć pozalekcyjnych

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

- dla upośledzonych umysłowo w stopniu lekkim i umiarkowanym
- rolnik
- ogrodnik
- kucharz małej gastronomii

O nas

Ośrodek usytuowany jest w Szymbarku w przysiółku zwanym Łęgi. Budynki szkolne stoją w dużym, starym parku, w małej dolince, w której panuje specyficzny, korzystny dla zdrowia mikroklimat, a otaczające ją góry Beskidu Niskiego, tworzą niepowtarzalny urok tego miejsca. Szymbark położony jest w odległości około 10km od Gorlic i 30km od Nowego Sącza (dojazd autobusami MKS, PKS i busami).

W Ośrodku funkcjonuje Szkoła Podstawowa, Gimnazjum i Zasadnicza Szkoła Zawodowa oraz internat, dla dzieci upośledzonych umysłowo w stopniu lekkim i umiarkowanym. Kształceniem uczniów zajmuje się wysoko wykwalifikowana kadra nauczycieli i wychowawców – wszyscy z przygotowaniem w zakresie oligofrenopedagogiki.

Dzieci objęte są opieką specjalistyczną:
  • pedagogiczną
  • psychologiczną
  • logopedyczną
  • rehabilitacyjną
  • socjoterapeutyczną

Nasi uczniowie mają zapewnione dobre warunki mieszkaniowe i znakomite wyżywienie. Staramy się umożliwić naszym wychowankom wszechstronny rozwój, dać im możliwość realizowania i rozwijania swoich zainteresowań oraz korzystania z bogatej oferty różnorodnych form zajęć pozalekcyjnych tj.: sportowych, turystycznych, teatralnych, plastycznych, hipoterapii, hydroterapii oraz rehabilitacji ruchowej, które stwarzają dziecku możliwość wyboru i dają szanse na sukces.

W naszym ośrodku prowadzona jest reedukacja dzieci i młodzieży z wadami wymowy. Uczniowie rozpoczynający naukę objęci są przesiewowymi badaniami mowy, na podstawie których kwalifikowani są na zajęcia logopedyczne. Cele terapeutyczne osiągane są poprzez stosowanie różnego rodzaju ćwiczeń. Metody, formy i techniki pracy dostosowane są do indywidualnych potrzeb i możliwości uczniów.

Placówka zapewnia naszym wychowankom pomoc psychologiczno-pedagogiczną w różnorodnej i dostępnej na co dzień formie. W gabinecie psychologiczno-pedagogicznym dzieci i młodzież oraz ich rodzice lub opiekunowie znajdują profesjonalne wsparcie i doradztwo m.in. w zakresie rozwiązywania problemów mających swoje źródła w zaburzeniach rozwojowych, trudnych sytuacjach rodzinnych i losowych, konfliktach rówieśniczych, trudnościach szkolnych.

Szkoła Podstawowa

Pierwszy poziom edukacyjny – klasy I-III - Dzięki metodzie ośrodków pracy dzieci poznają techniki szkolne ucząc się i doświadczając otaczającej je rzeczywistości. Nauczyciel pracuje z uczniami w systemie ciągłym, sam decyduje o przerwach, przez cały czas trwania zajęć szkolnych otacza ich swoją opieką. Ocena postępów dziecka ma formę opisową.

Drugi poziom edukacyjny – klasy IV-VI - Wiadomości i umiejętności uczniowie zdobywają w blokach przedmiotowych. Nauczane przedmioty: język polski, matematyka, przyroda, historia, informatyka, technika, muzyka, plastyka, wychowanie fizyczne. Postępy uczniów ocenia się za pomocą noty cyfrowej. Naukę w szkole podstawowej kończy "test kompetencji" sprawdzający poziom zdobytej przez uczniów wiedzy w zakresie przedmiotów humanistycznych i matematyczno-przyrodniczych.

Gimnazjum

Podstawowym celem nauczania i wychowania na tym etapie kształcenia jest dalszy wszechstronny rozwój osobowości ucznia i wyrabianie w nim odpowiedzialności za siebie. W klasach gimnazjalnych prowadzone jest nauczanie przedmiotowe. Przedmioty obowiązujące w gimnazjum: język polski, historia, wiedza o społeczeństwie, matematyka, fizyka i astronomia, chemia, biologia, geografia, technika, informatyka, plastyka, muzyka, wychowanie fizyczne. Trzyletni okres nauki w gimnazjum kończy egzamin składający się z części – humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej.

Zapraszamy serdecznie !!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie