Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół - Szkoła Podstawowa i Publiczne Gimnazjum

m. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Szerzynach

Szerzyny 544, 38-246 Szerzyny
tel./fax (14) 651-74-00
www:   http://www.szerzyny.info
e-mail:   zsszerzyny@wp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3255 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

- kompleks boisk sportowych "Orlik"
- świetlica szkolna
- działalność Samorządu Uczniowskiego
- sale zabaw
- pracownie komputerowe

GIMNAZJUM

- sala gimnastyczna, siłownia
- biblioteka szkolna
- nauka języka angielskiego

Nadrzędnym celem placówki jest wszechstronny rozwój ucznia. Swoje zainteresowania uczniowie mogą poszerzać na zajęciach pozalekcyjnych. Oferta zajęć jest bardzo szeroka, w zależności od zainteresowań uczniów.
Szkoła organizuje czas wolny młodzieży i kształtuje nawyki kulturalnego spędzania czasu wolnego poprzez:
  • prowadzenie zajęć pozalekcyjnych rozwijających osobowość ucznia i jego zainteresowania
  • organizowanie zajęć rekreacyjno - sportowych
  • udział młodzieży w rajdach, biwakach i wycieczkach turystyczno - krajoznawczych
  • prowadzenie zajęć z uczniami wybitnie uzdolnionymi
  • prowadzenie zajęć wyrównawczych dla uczniów mających trudności z poszczególnych przedmiotów

Pracuje tu wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która na bieżąco udoskonala poziom swego wykształcenia.
Szkoła chce wspierać rodzinę w jej pracy wychowawczej, mądrze towarzyszyć uczniowi w jego rozwoju oraz stwarzać mu wartościowe środowisko wychowawcze. Nauczyciele i rodzice mają poczucie wspólnoty celu, którym jest wszechstronny rozwój dziecka.
Staramy się by absolwenci posiadali umiejętności wyrażania własnych opinii i odnalezienia się w aktualnych realiach.

Baza dydaktyczna i sportowa szkoły

Sale zabaw
Sale zabaw dla dzieci zostały otwarte na początku kwietnia 2010 roku. W pomieszczeniach znajdują się: mega klocki, sześcian wspinaczkowy, basen z piłeczkami, materace, zestawy do układania, tory przeszkód, skoczki i wiele innych pomocy. Z sal zabaw korzystają uczniowie klas I – III SP i „zerówki” oraz dzieci przedszkolne.

Pracownie komputerowe
Pracownia komputerowa w Szkole Podstawowej otrzymana w ramach projektu Europejskiego Funduszu Społecznego. Składa się z komputerów uczniowskich oraz serwera - system operacyjny Vista. Na wyposażeniu skaner i drukarka laserowa. W pracowni znajduje się laptop podpięty do ekranu telewizora LCD 50”. Odbywają się zajęcia z informatyki, innych przedmiotów oraz prezentacje projektów edukacyjnych.

Pracownia komputerowa Gimnazjum z 2010 roku zakupiona ze środków szkolnych. Składa się z komputerów uczniowskich oraz serwera - system operacyjny Windows XP. Na wyposażeniu skaner i drukarka laserowa. W pracowni znajduje się laptop podpięty do projektora. Tablica interaktywna spełnia rolę ekranu i tablicy do pisania. Odbywają się zajęcia z informatyki, innych przedmiotów oraz projekcje filmów edukacyjnych.

Biblioteka
Księgozbiór naszej biblioteki liczy obecnie około 10 tysięcy woluminów. Jest on sukcesywnie uzupełniany w każdym roku. Na stanie są słowniki do języka angielskiego dla szkoły podstawowej i gimnazjum. Biblioteka również prenumeruje czasopisma. W bibliotece znajduje się Internetowe Centrum Informacji Multimedialnych ICIM sfinansowane ze środków Unii Europejskiej. Są to komputery PC z oprogramowaniem bibliotecznym z dostępem do Internetu oraz urządzenie wielofunkcyjne np. drukarka, skaner i kserokopiarka.

Kompleks boisk sportowych
Dnia 15 listopada 2009 r. przy Zespole Szkół w Szerzynach został otwarty kompleks boisk sportowych „Moje boisko - Orlik 2012”. Kompleks boisk obejmuje: boisko do piłki nożnej o wymiarach 26m na 56m oraz wielofunkcyjne boisko o wymiarach 19m na 32m do gier zespołowych koszykówki, siatkówki i tenisa o nowoczesnej elastycznej nawierzchni sportowej. Cały obiekt otoczono bezpiecznym, wysokim ogrodzeniem i masztami połączonymi z oświetleniem.

Siłownia
W 2008 roku z inicjatywy nauczyciela wychowania fizycznego przy sali gimnastycznej utworzono siłownię szkolną i zakupiono pierwsze urządzenia: wielofunkcyjny 8-stanowiskowy Atlas, profesjonalną bieżnię oraz wiele innych urządzeń dzięki hojności i pomocy wielu sponsorów. Wszystkie zakupione urządzenia posiadają certyfikaty bezpieczeństwa. Siłownia to sposób nie tylko by wypracować mięśnie czy też recepta na zrzucenie zbędnych kilogramów, ale także sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu.


SWIETLICA

Do świetlicy uczęszczają dzieci i młodzież, które są przywożone i odwożone z placówki autobusem szkolnym z kierunku: Podlesia Średniego i Swoszowej. Część kursów realizowana jest z Radoszyc i Maślaków /dotyczy tylko przywozu/. Zajęcia i opieka odbywa się rano do godziny 7.45 oraz po południu gdy dzieci kończą lekcje i oczekują na odwóz. W tym czasie odbywają się zajęcia świetlicowe: gry planszowe, plastyczne, rekreacyjne i sportowe.

W świetlicy wydawane są posiłki-obiady (zestaw to: zupa, II danie i kompot – czasami deser). Część z nich refundowana jest w całości przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szerzynach. Dożywianie wspiera finansowo od jesieni 2007 roku nasz rodak zamieszkały obecnie w Dębicy.

Świetlica Wsparcia Dziennego
Działa od czerwca 2008 roku w sali nr 12 – na piętrze budynku Szkoły Podstawowej. Świetlica zapewnia dzieciom i młodzieży warunki do nauki własnej i pomocy w nauce, organizację wolnego czasu, rozwój zainteresowań i zabaw. Oferuje pomoc dzieciom i młodzieży w rozwoju ich możliwości twórczych w różnych dziedzinach. Organizowane są zajęcia: artystyczne, muzyczno-ruchowe, teatralne i naukowe.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie