Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Oświatowy

Nowe Iganie, ul. Siedlecka 113, 08-103 Siedlce
tel. (25) 632-33-95
www:   http://www.iganie.gminasiedlce.ple-mail:   zespoliganie@wp.pl
iganie@ugsiedlce.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2829 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zadzwoń do Nas!* - tel. 606-...-... ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. Gen. Ignacego Prądzyńskiego

- oddziały przedszkolne
- język angielski od klasy I
- biblioteka, świetlica
- sala gimnastyczna
- bezpieczne i przyjazne warunki do nauki
- drużyna harcerska
- pozytywne środowisko wychowawcze
- klimat życzliwości i akceptacji
- bogata oferta zajęć pozalekcyjnych,

PUBLICZNE GIMNAZJUM

- język angielski, język rosyjski
- pracownia informatyczna
- dwa języki obce: angielski, rosyjski
- atrakcyjny i skuteczny proces nauczania
- doświadczona, wykwalifikowana kadra

Zespół Oświatowy w Nowych Iganiach tworzą Szkoła Podstawowa im. generała Ignacego Prądzyńskiego i Publiczne Gimnazjum. Szkoła Podstawowa powstała w 1918 r., Gimnazjum w 1999 r. W Zespole Oświatowym uczy się wielu uczniów. Uczniowie osiągają wysokie wyniki edukacyjne potwierdzone na egzaminach zewnętrznych i konkursach o randze powiatowej, ogólnopolskiej. Nauczyciele oferują szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych, m.in. sportowe, językowe, przedmiotowe, informatyczne, plastyczne, teatralne, kronikarskie.

Szkoła posiada wypracowaną obrzędowość, ma swój sztandar, hymn, zawołanie. Ważniejsze wydarzenia szkolne dokumentowane są w kronice szkolnej, a bieżące w gazetce "Kleks". Główną uroczystością szkolną jest obchodzona corocznie rocznica bitwy pod Iganiami, oraz przypadające w tym dniu Święto Szkoły - Dzień Patrona. Do stałego kalendarza uroczystości szkolnych wpisał się również Festyn Środowiskowy z okazji Dnia Dziecka i projekty edukacyjne "Dni nauki". W budynku szkoły jest Izba Tradycji Szkoły - wyposażona w dokumenty i pamiątki z Bitwy Igańskiej i szkoły.

Uczniowie mogą korzystać z wyżywienia przygotowywanego w stołówce szkolnej. Szkoła posiada bibliotekę, sale informatyczne, świetlicę i salę rekreacyjną oraz Centrum multimedialne. Staramy się aby biblioteka była nowoczesna. Od kwietnia 2008 roku używamy programu komputerowego MOL i czytnika kodów. Księgozbiór wzbogacany jest na bieżąco.

W roku 2011 oddano do użytku nowoczesną halę sportową z zapleczem sanitarnym i pięcioma salami lekcyjnymi, dzięki temu uczniowie klas I – III otrzymali piękne kolorowe klasy lekcyjne. Oddzielenie klas młodszych od starszych, wpłynęło na poprawę ich bezpieczeństwa i polepszenie warunków nauki.

W sierpniu 2012 r. ruszyła przebudowa budynku (w którym mieściła się biblioteka, sala informatyczna, dwie sale "zerówki") na potrzeby przedszkola. Po przebudowie budynek szkolny zmieni sposób użytkowania na przedszkole. Biblioteka została przeniesiona do głównego budynku szkoły i przebudowana w Centrum Multimedialne.

ŚWIETLICA

W ramach pracy w świetlicy realizowane są zajęcia z zakresu:

  • rozwijające umiejętności manualne (zabawy konstrukcyjne, układanki, malowanie farbkami, rysowanie, kolorowanie, wycinanie, wydzieranie, sklejanie)
  • doskonalące umiejętność samodzielnego czytania i słuchania tekstu czytanego przez nauczyciela (czytanie bajek, wierszy, opowiadań, prasy dla dzieci)
  • wzbogacające posiadane wiadomości, zaspokajające ciekawość świata (czytanie książek, encyklopedii, rozmowy i pogadanki z dziećmi, zabawy tematyczne, gry dydaktyczne i edukacyjne)
  • kształtujące umiejętności wypowiadania się na zadany i dowolny temat, formułowanie pytań i odpowiedzi
  • kształtujące umiejętność wykorzystywania zdobytej wiedzy (konkursy, quizy, rozwiązywanie i układanie krzyżówek, zagadek, gry dydaktyczne, układanki, zabawy tematyczne, odrabianie prac domowych)
  • ćwiczące umiejętność zapamiętywania fragmentów  tekstu wiersza, piosenki (inscenizacje)
  • wyzwalające ekspresję twórczą ( prace plastyczne, zabawy konstrukcyjne, zabawy tematyczne, inscenizacje)
  • zwiększające sprawność fizyczną, wyrabiając koordynacje ruchową (gry i zabawy ruchowe w sali i parku szkolnym)

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

Szkoła proponuje bogatą ofertę zajęć dodatkowych m. in. sportowych, językowych, informatycznych, plastycznych, teatralnych, tanecznych, kronikarskich. Działa harcerstwo i wolontariat uczniowski. Samorząd szkolny współpracuje z dyrekcją i nauczycielami w planowaniu działań szkolnych. Rozwijanie pasji i zainteresowań uczniów doprowadziło do uzyskania tytułu „Szkoły z pasją”.

Drużyna harcerska powstała kilka lat temu. Na początku działała jako drużyna próbna. Od marca 2010 roku funkcjonuje pod nazwą 15 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska "Wędrowcy". Stąd też nr 15 na pagonach bluz mundurowych. W skład drużyny wchodzą chętni uczniowie z klas 4-6 SP i I-III Gimnazjum. Od maja 2011r. również uczniowie klasy trzeciej SP - Zuchy.
Działalność - staramy się być widoczni w szkole. Włączamy się w organizację imprez szkolnych, pełnimy wartę honorową pod pomnikiem w Nowych Iganiach, reprezentujemy szkołę podczas zlotów harcerskich.

GALERIA

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie