Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum w Zespole Szkół w Lubomierzu

im. Hieronima Wietora

ul. Chopina 9, 59-623 Lubomierz
tel./ fax (75) 783-37-80
www:   http://www.gimnazjum.cal.pl
e-mail:   zslubomierz@neostrada.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 10249 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM

- wykwalifikowan kadara pedagogiczna
- bibliotka szkolna
- opieka w świetlicy
- zajęcia pozalekcyjne
- zajęcia wyrównawcze
- współpraca i aktywność na rzecz środowiska
- sala gimnastyczna
- pracownia komputerowa (Internet)
- udział w konkursach, zawodach
- współpraca zagraniczna
- język angielski, niemiecki

Gimnazjum rozpoczęło swoją działalność 1 września 1999 roku na podstawie Uchwały nr VI/53/99 z dnia 12 marca 1999 r. Rady Miejskiej Gminy Lubomierz w sprawie utworzenia Gimnazjum w Lubomierzu. Siedzibę szkoły wyznaczono w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Lubomierzu przy ul. Chopina 9. Gimnazjum swoim obwodem objęło miasto Lubomierz i 13 sołectw: Chmieleń, Golejów, Janice, Maciejowiec, Milęcice, Oleszna Podgórska, Pasiecznik, Pławna Dolna, Pławna Górna, Pokrzywnik, Popielówek, Radoniów i Wojciechów.

Historia lubomierskiego gimnazjum to okres trudnych początków, widocznych zmian ilościowych i jakościowych, osiągnięć edukacyjnych i artystycznych oraz sportowych, sukcesów międzyszkolnych i środowiskowych, rozwoju współpracy międzyszkolnej na szczeblu powiatu, na poziomie międzypowiatowym a także międzynarodowym. Od 1 września 2009 r. Gimnazjum im. Hieronima Wietora traci swoją samodzielność, stając się częścią Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lubomierzu.

W ciągu kilku lat istnienia gimnazjum uczniowie, wykazując się dużą aktywnością, biorąc udział w bardzo wielu konkursach, przeglądach i różnych zawodach sportowych osiągali wysokie wyniki. Sukcesy zawsze przynosiły nam dużo radości, ponieważ w powiecie lwóweckim jesteśmy jednym z dwóch najmniejszych szkół gimnazjalnych. Od 2004 roku nasi uczniowie uczestniczą w wymianach zagranicznych.
Od 2008 roku gimnazjum posiada swoje pomieszczenie biblioteczne z centrum informacji multimedialnej, które otrzymaliśmy z Europejskiego Funduszu Społecznego dzięki zabiegom dyrektora w Kuratorium Oświaty we Wrocławiu w 2007 roku. W szkole działa świetlica wyposażona w gry, zestawy komputerowe podłączone do radiowego łącza internetowego, sprzęt audiowizualny, księgozbiór podręczny. Największą atrakcją jest zawsze oblegany bilard.

Na początku gimnazjum korzystało z wyznaczonych sal lekcyjnych i klasopracowni, a także z pomieszczeń w internacie przy Placu Kościelnym. Dzięki czynionym systematycznie staraniom wzrastało wyposażenie szkoły. Na drugim piętrze budynku przy ul. Chopina dwa pomieszczenia zaadaptowano na sale do zajęć dydaktycznych - na pracownię komputerową wyposażoną w zestaw otrzymany w ramach komputeryzacji gimnazjów już w grudniu 1999 roku i na gimnazjalną pracownię historyczną w 2000 roku. Drugi pełny komplet wyposażenia pracowni komputerowej w nowe zestawy komputerowe, w projektor multimedialny, laptopa, drukarkę laserową i skaner otrzymała szkoła ze środków europejskich za pośrednictwem Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty w 2005 roku. Równoległe do poszczególnych pomieszczeń administracji, sal lekcyjnych i pracowni doprowadzono sieć internetową pozwalająca na korzystanie z zasobów Internetu w czasie zajęć dydaktycznych i wychowawczych. Uroczyste otwarcie pracowni miała miejsce w 2006 roku. Na zapleczu pracowni biologicznej jedno z pomieszczeń zaadaptowano na szkolne archiwum. Uruchomiono także szatnię i wyposażono ją w niezbędną ilość wieszaków a także w numerki (sprezentowane szkole).

W wolnych pomieszczeniach obok sali gimnastycznej powstały szatnie dla dziewcząt i chłopców, pokój nauczycieli wychowania fizycznego z magazynkiem i dodatkowym pomieszczeniem. Dzięki porozumieniu zawartemu przez dyrektora z Proboszczem - szkoła otrzymała do dyspozycji teren obok plebanii, gdzie zorganizowano kącik do ćwiczeń gimnastycznych, boisko do siatkówki, skocznię w dal, boisko do kometki i miejsce doskonalenia rzutów do kosza.

Istotnym elementem pracy szkoły było uruchomienie popołudniowej świetlicy profilaktyczno-wychowawczej dzięki staraniom pedagog szkolnej i dyrektora. Środki na organizację pracy świetlicy i jej systematyczne doposażenie przekazywała Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Na zajęciach dzieci w godzinach popołudniowych pod opieką wychowawców mogą odrabiać zadania domowe, spędzić mile czas i skorzystać ze skromnego podwieczorku, utrwalając jednocześnie zasady współżycia społecznego, porządku i ucząc się wykonywania różnych czynności koniecznych w codziennym życiu.

Kadra pedagogiczna
W ciągu kilku lat ukształtowała się trwała grupa pracowników gimnazjum. Wielu z nich, posiadając odpowiednie przygotowanie, dodatkowo doskonalili swoje kompetencje, kończąc studia podyplomowe, kursy kwalifikacyjne i studia magisterskie. Jednocześnie zgodnie z nowymi zasadami awansu zawodowego z powodzeniem realizowali swoje plany rozwoju, czego efektem były osiągane kolejne stopnie awansu zawodowego - do stopnia nauczyciela dyplomowanego włącznie.

Formy współpracy i aktywności na rzecz środowiska
Zgodnie z przyjętymi zasadami współdziałania nasza szkoła corocznie uczestniczyła w ramach Sprzątania Świata i Dnia Ziemi w: porządkowaniu terenu miasta, systematycznym sadzeniu drzewek i krzewów w rejonach stałych obszarów zieleni miejskiej, a także na alei kasztanowej i przy basenie.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie