Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół

Lipnica Murowana 59, 32-724 Lipnica Murowana
tel. (14) 685-26-14
www:   http://www.zslipnica.edupage.orge-mail:   zslipnica@gmail.com


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1749 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA im. KAZIMIERZA BRODZIŃSKIEGO

- język angielski
- liczne certyfikaty
- przyjazna atmosfera
- bezpieczna szkoła
- dbanie o tradycję
- kompleks sportowy
- biblioteka
- świetlica

GIMNAZJUM im. ks. STANISŁAWA WIŚNIOWSKIEGO

- język niemiecki

Szkoła dysponuje w sumie kilkunastoma salami lekcyjnych, w tym nowoczesną pracownią językową, multimedialną i komputerową. Idąc z duchem czasu w naszej placówce wykorzystuje się nowoczesne środki edukacyjne: tablicę interaktywną, projektory multimedialne, sieć WiFi. Uczniowie korzystają z sali gimnastycznej, kompleksu sportowego, świetlic oraz biblioteki szkolnej. W głównym budynku jest również gabinet lekarski, pokój pedagoga szkolnego szkoły podstawowej i gimnazjum, gabinet logopedy, pokój nauczycielski, sekretariat oraz gabinet dyrektora szkoły.

W naszej placówce rodzice, nauczyciele, pedagodzy i wychowawcy tworzą społeczeństwo wychowujące, w którym uczniowie traktowani są w sposób odpowiedzialny i partnerski. Środowisko nauczycieli i wychowawców tworzą ludzie etyczni, kreatywni i kompetentni, darzący się zaufaniem i wzajemnym szacunkiem, a przede wszystkim osoby z odpowiednim przygotowaniem pedagogicznym. Nauczyciele w naszej placówce dbają o swój rozwój zawodowy, uczestniczą w warsztatach, konferencjach naukowych i szkoleniach. W swojej pracy wykorzystują różne metody i techniki usprawniające przyswajanie wiedzy.

Każdy uczeń w naszej szkole znajduje szanse rozwoju dla swoich umiejętności edukacyjnych, artystycznych, sportowych, społecznych i obywatelskich. Pokazujemy naszym wychowankom wartość wykształcenia we współczesnym świecie, dlatego przekazujemy wiedzę teoretyczną jak i praktyczną. Oferujemy uczniom szeroki wachlarz dodatkowych zajęć poza lekcyjnych stwarzając tym samym okazję do zdobywania nowych umiejętności. Otwieramy młodych ludzi na świat wartości społecznych, nasi uczniowie aktywnie włączają się w liczne akcje charytatywne i ekologiczne, czasami są ich inicjatorami.

Stwarzamy możliwości aktywnego udziału w różnego rodzaju konkursach przedmiotowych, sportowych, plastycznych i obywatelskich dających uczniom szanse sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności. Uczymy tym samym uczniów wytrwałości w dążeniu do celu. Pomagamy uczniom wyznaczać ambitne cele. Pomagamy w wyborze zawodu w ramach funkcjonującego punktu doradztwa zawodowego.

Dbamy o krzewienie kultury i historii Narodowej organizując środowiskowe akademie z okazji Rocznic Narodowych, wieczory poetyckie i spotkania ze świadkami historii. W tym celu współpracujemy z miejscowym Domem Kultury. Należymy do największego w Polsce Klubu Historycznego im. Gen Grota Roweckiego, jako aktywni klubowicze byliśmy organizatorami sesji historycznej KATYŃ.

Promujemy wśród uczniów kulturę, zwyczaje i tradycję regionalną. Aktywnie uczestniczymy w corocznym przeglądzie grup kolędniczych i cygańskich, w przeglądzie teatrzyków profilaktycznych, odnosimy swoje małe i duże sukcesy. Uczymy sztuki regionalnej w ramach zajęć poza lekcyjnych i świetlicowych, a efekty naszej pracy pokazujemy na Szkolnym Stoisku Wielkanocnym co roku w Niedzielę Palmową. Lubimy kolędować nie tylko w szkole, ale także dla osób samotnych jak również dla więźniów w Zakładzie Karnym.

O przyjazną atmosferę w naszej szkole dbają Samorządy Uczniowskie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. To tutaj uczniowie uczą się pierwszych zasad demokracji i aktywności obywatelskiej. Starają się wzbudzić aktywność społeczną wśród wszystkich uczniów Zespołu organizując całoroczne akcje Samorządów Uczniowskich.

Dbamy o bezpieczeństwo, nie tylko w szkole , ale również poza nią. Organizujemy liczne prelekcje, pogadanki, spotkania z przedstawicielami Straży Pożarnej i Policją, psychologiem, pedagogiem. Otrzymaliśmy certyfikat "Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń". Jesteśmy również w posiadaniu certyfikatu "Szkoły z Klasą" i "Szkoły Bez Przemocy". Współpracujemy również z poradnią PP, GDK i GOPS.

Te
wszystkie działania realizujemy po to aby każdego naszego ucznia wychować na wartościowego młodego obywatela.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.




Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie