Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum Nr 2

ul. Polna 36, 11-100 Lidzbark Warmiński
tel. (089) 767-23-77
www:   http://gim2lw.cba.ple-mail:  

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2213 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM Nr 2

- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- sala gimnastyczna
- dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe
- nauka języka angielskiego i niemieckiego
- gazetka szkolna "Donosiciel"
- biblioteka szkolna
- opieka pedagoga

Nasza szkoła od początku swojego istnienia dążyła do wypracowania optymalnych warunków wielostronnego rozwoju osobowości uczniów, stwarzania warunków dla rozwoju zainteresowań i talentów w rozwoju w różnych dziedzin wiedzy oraz umiejętności.

Szkoła jest atrakcyjną dla uczniów placówką edukacyjną o niepowtarzalnym obliczu. Szkoła kształci na wysokim poziomie, który gwarantuje bardzo dobre przygotowanie uczniów do następnego etapu edukacji oraz życia we współczesnym świecie. Integruje rodziców wokół wspólnej koncepcji wychowania dzieci. Jest znaczącym elementem środowiska lokalnego.
Oferujemy uczniom udział w zajęciach pozalekcyjnych:

  • koło polonistyczne
  • koło j. angielskiego
  • koło matematyczne
  • koło geograficzne
  • koło fizyczne
  • koło chemiczne
  • koło historyczne
  • koło plastyczne
  • koło informatyczne

Pracuje tu wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która na bieżąco udoskonala poziom swego wykształcenia. Jesteśmy szkołą, która wychowuje i kształci, opierając się na powszechnie uznanych wartościach. Wspieramy indywidualny rozwój ucznia.

Pracownie

Pracownia chemiczna

Pracownia chemiczna jest nowoczesna, bogato wyposażona w sprzęt laboratoryjny, szkło i odczynniki chemiczne. Uczniowie samodzielnie wykonują doświadczenia w 3-osobowych zespołach pod nadzorem nauczyciela. Niebezpieczne i skomplikowane ćwiczenia wykonuje nauczyciel w formie pokazu. Chemia to nauka, która bada świat przyrody za pomocą eksperymentu i obserwacji, dlatego tak ważną funkcję spełniają doświadczenia wykonywane w tej pracowni. Pracownia zaopatrzona jest w digestorium, które zwiększa bezpieczeństwo uczniów i nauczyciela. Uczniowie zainteresowani chemią eksperymentują na zajęciach koła chemicznego. Corocznie członkowie koła chemicznego biorą udział w konkursach zajmując czołowe lokaty w rejonie i województwie. Dzięki sponsorom (Liropol, WPH Alman, Warmia Dairy) pracownia jest stale modernizowana.

Pracownie biologiczna

Praca na lekcjach to ciekawe spotkanie z przyrodą, czego zasługą jest bogaty zbiór środków dydaktycznych. Proces poznawczy ucznia wzbogaca możliwość korzystania na zajęciach z mikroskopów szkolnych, lup, plansz, sprzętu audiowizualnego, modeli, preparatów biologicznych. Wiele okazów naturalnych to dar uczniów i ich rodziców m.in. poroża zwierząt, gniazda ptaków, interesujące okazy flory i fauny śródziemnomorskiej. Pracownia zgromadziła okazałą biblioteczkę przedmiotową zawierająca ciekawe pozycje z ekologii oraz atlasy chronionych roślin i zwierząt.

Pracownia geograficzna

Duża baza dydaktyczna gwarantuje ciekawe poznanie szerokiej dziedziny wiedzy. "Myśl globalnie, działaj regionalnie" to przewodnia myśl pracy dydaktycznej nauczyciela i ucznia.

Pracownia fizyczna

Zaplecze dydaktyczne tworzą liczne pomoce naukowe. Praca na zajęciach fizyki jest szczegółowo zaplanowanym procesem nauczania. Estetyczny wystrój sali sprzyja pozytywnej atmosferze pracy.

Pracownia informatyczna

Pracownia matematyczna

Zapał i pracowitość nauczyciela potwierdzają liczne sukcesy uczniów w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur". Od roku 1993 trwa uczestnictwo w konkursie dzieci wybitnie uzdolnionych matematycznie. Gabinet matematyki posiada niezbędne pomoce naukowe, biblioteczkę metodyczną, zbiór kaset video z programami edukacyjnymi.

Pracownia polonistyczna

"Dobrymi chęciami wybrukowane są wszystkie sale szkolne"
Myśl ta stała się wizytówką gabinetu języka polskiego. Klasa została wyposażona w różnego rodzaju pomoce dydaktyczne, z których korzystają uczniowie na każdym etapie kształcenia gimnazjalnego. Tablice dydaktyczne z zakresu teorii literatury, fleksji, składni, fonetyki i słowotwórstwa, wszelkiego rodzaju słowniki polonistyczne i czasopisma oraz bogate zbiory pomocy wykonanych przez samą nauczycielkę, uczniów a nawet rodziców, służą uczniowi pomocą w żmudnym, ale pełnym tajemnic procesie dydaktycznym.
W gabinecie znajduje się sprzęt DVD, dzięki któremu młodzież ma możliwość bezpośredniego kontaktu z wielkimi dziełami literatury polskiej na ekranie.
Warto nadmienić, że pracownia ma swoich stałych sponsorów: Księgarnia "Papirus", Oficyna Poligraficzna P. Z Horba, Warmińska Spółdzielnia Inwalidów, którzy przyczyniają się do powiększania zasobów gabinetu. Kolejnym atutem pracowni są gazetki ścienne, które przygotowują uczniowie z poszczególnych klas. Fakt ten pozwala określić aktualny materiał literacki i gramatyczny.

Pracownia historyczna

Pracownię zdobią reprodukcje obrazów historycznych, poczet królów i książąt polskich, wizerunki władców polskich. Wśród stosowanych przez nauczyciela metod pracy na lekcjach historii są formy pracy aktywnej. Należą do nich: rozmowa nauczająca, praca z tekstem źródłowym,drzewo decyzyjne, praca w grupach, "burza mózgów", wykład, drama.

Pracownia plastyki

Pracownia języka angielskiego

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie