Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Towarzystwo Społecznej Szkoły Podstawowej

im. Piotra Michałowskiego

ul. Piotra Michałowskiego 10, 31-126 Kraków
tel. (12) 633-97-39, (12) 633-07-03
www:   http://www.tssp.krakow.pl/tssp
e-mail:   tssp@bci.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3522 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

- fachowa, dobra opieka
- zajęcia opiekuńcze w świetlicy działającej
  do godziny 16:45

- wsparcie w wychowaniu dzieci w duchu
  wartości chrześcijańskich

- nauka w małych 16-osobowych klasach
- język angielski 5 razy w tygodniu
- atrakcyjna forma zajęć dydaktycznych
- zajęcia sportowe, w tym gimnastyka korekcyjna

GIMNAZJUM

- nacisk na naukę języka angielskiego
- wysoki poziom kształcenia
- bezpieczeństwo młodzieży, przyjazna atmosfera
  i przeciwdziałanie zagrożeniom

- przygotowanie do międzynarodowego
  egzaminu First Certificate in English (FCE)

- zwiększona ilość godzin dydaktycznych
- opieka psychologa szkolnego

SZKOŁA PODSTAWOWA IM. PIOTRA MICHAŁOWSKIEGO TSSP

Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego TSSP w Krakowie jest jedną z pierwszych szkół niepublicznych, założonych po zmianie systemu oświatowego w 1989 r. Założyciele szkoły kładli od początku nacisk na tworzenie w placówce przyjaznej atmosfery oraz wszechstronny rozwój uczniów oparty na uniwersalnych wartościach chrześcijańskich i nowoczesnych metodach kształcenia.

Szkoła Michałowskiego plasuje się w czołówce krakowskich i małopolskich szkół podstawowych pod względem osiąganych wyników. Uczniowie naszej szkoły osiągają wysokie lokaty w konkursach zewnętrznych. Możemy się poszczycić wieloma sukcesami w konkursach humanistycznych, matematycznych, przyrodniczych, językowych, artystycznych i sportowych. Długa lista laureatów konkursów, zdobywców pierwszych miejsc, wyróżnień i dyplomów jest dla nas wielkim powodem do dumy.

W naszej szkole uczą wykwalifikowanni i stale doskonalący swoje umiejętności nauczyciele. Nasi pedagodzy pracują z pasją, są życzliwi, otwarci na potrzeby dzieci i z troską czuwają nad ich rozwojem. Cenią sobie indywidualne podejście do dziecka, wielką wagę przywiązują do współpracy z rodzicami. Realizują ciekawe projekty edukacyjne, lekcje w terenie, organizują warsztaty, plenery malarskie, pikniki, przygotowują dzieci do udziału w wielu szkolnych i pozaszkolnych konkursach, turniejach i przeglądach. Wykorzystują technologię informacyjną i dbają o rozwijanie zainteresowań uczniów.

Nasza szkoła jest miejscem bezpiecznym. Współpracujemy z Policją, Strażą Miejską i Poradniami Pedagogiczno – psychologicznymi. Naszym uczniom zapewniamy opiekę psychologa, lekarza i pielęgniarki szkolnej. Po skończonych lekcjach dzieci spędzają czas w świetlicach, gdzie pod opieką wychowawczyń spędzają miło czas na zabawach, zajęciach artystycznych, sportowych i innych. Wielu bywalców ma również szkolna biblioteka, w której odbywają się ciekawe akcje czytelnicze.

W ofercie naszej szkoły, w ramach czesnego, znajduje się szereg zajęć pozalekcyjnych. Są wśród nich koła: teatralne, informatyczne, matematyczne, plastyczne, muzyczne, modelarskie, szkolne koło sportowe, szachy, koło turystyczne, zajęcia gimnastyki korekcyjnej, zajęcia reedukacyjne. Oprócz nich w szkole odbywają się dodatkowo płatne zajęcia choreograficzne, tańca towarzyskiego, ju-jutsu, koło robotyki, języka francuskiego i nauka gry na instrumentach muzycznych.

Wielkim atutem naszej szkoły jest nauczanie języków obcych. Mamy rozszerzony program języka angielskiego. Nauczamy go już od najmłodszych klas z podziałem na grupy. Od czwartej klasy zaczyna się nauka drugiego języka obcego: niemieckiego lub francuskiego. Ważną rolę w kształceniu języków obcych odgrywają liczne projekty międzynarodowe realizowane w naszej szkole: eTwinning, Socrates-Comenius, Bild der Anderen, korespondencja z rówieśnikami z zagranicy. Nasi uczniowie wyjeżdżają na zagraniczne obozy edukacyjne, biorą udział w wymianach międzynarodowych. Przygotowujemy i organizujemy we współpracy z British Council egzaminy z języka angielskiego: Sterters i Ket oraz egzaminy z języka niemieckiego Kid 1 i Kid 2.

Od wielu lat współpracujemy z wyższymi uczelniami, instytucjami oświatowymi i naukowymi. Jesteśmy szkołą ćwiczeń Uniwersytetu Pedagogicznego, często bywamy w murach Wyższej Szkoły Europejskiej, gościmy studentów i dydaktyków Uniwersytetu Jagiellońskiego i innych krakowskich uczelni. Nasi uczniowie uczestniczą w zajęciach organizowanych przez muzea, uczelnie i instytucje naukowe, m.in. PAN. Współpracujemy z domami kultury i innymi szkołami.

Organizujemy wiele wyjść, wycieczek, wyjazdów edukacyjnych i integracyjnych. Staramy się dobrze poznać miasto, w którym żyjemy – Kraków oraz jego najbliższe okolice. Podróżujemy Szlakiem Orlich Gniazd i Piastowskim. Poznajemy Góry Stołowe, odwiedzamy gospodarstwa rolne i sady. Zimą wyjeżdżamy na narty, bierzemy udział w zawodach sportów zimowych. Wyjeżdżamy na zielone szkoły w ciekawe zakątki naszego kraju. Organizujemy wymiany międzynarodowe i wyjazdy do ciekawych miejsc w Europie.

GIMNAZJUM IM. PIOTRA MICHAŁOWSKIEGO

Gimnazjum im. Piotra Michałowskiego to przyjazna szkoła o wysokim poziomie kształcenia. Osiągamy bardzo wysokie wyniki w końcowych egzaminach gimnazjalnych. W opracowaniach Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej nasze wyniki określane są jako najwyższe. Nasi absolwenci dostają się do wybranych przez siebie, bardzo dobrych liceów krakowskich. Niektórzy dostają się do nich, zdobywając w konkursach przedmiotowych tytuł laureata – to wielkie osiągnięcie zapewniające miejsce w dowolnie wybranej przez ucznia szkole. Osiągamy sukcesy w licznych konkursach artystycznych i przedmiotowych.

Nasza szkoła jest miejscem bezpiecznym; nie udajemy, że nie ma żadnych zagrożeń, ale umiejętnie im przeciwdziałamy. Realizujemy bardzo dobry program profilaktyczny, który wyposaża młodzież w wiedzę potrzebną do rozpoznawania sytuacji niepożądanych i zagrożeń. Współpracujemy z Policją i Strażą Miejską, zapraszamy do nas psychologów. Uzyskaliśmy Certyfikat „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo”, uczniowie biorą udział w warsztatach, których tematem są zagrożenia współczesnego świata: narkotyki, alkohol, choroby przenoszone drogą płciową, sekty.

Nasi nauczyciele pracują z wielkim zapałem i troską o wychowanków; praca jest ich pasją i powołaniem. Realizują interesujące projekty, wykorzystują w swojej pracy technologie informacyjne, rozwijają zainteresowania uczniów. Wśród kadry są pracownicy naukowi krakowskich uczelni; dzięki temu lekcje fizyki i chemii odbywają się m. in również w laboratoriach Uniwersytetu Pedagogicznego, lekcje geografii w terenie. Zgłaszamy się do projektów, jesteśmy uczestnikami Młodzieżowej e-Akademii Nauk Matematyczno - Przyrodniczych.

Organizujemy ciekawe wyjazdy edukacyjne. Jeździmy szlakami renesansu, kultury rycerskiej, romantyków polskich, poznajemy parki narodowe, znane i mniej znane zakątki Polski i Europy; śledzimy drogę Mickiewicza, bawimy się w Paryżu, odwiedzamy baśniową Nadrenię. Na dzieci czekają zajęcia pozalekcyjne. Mogą pójść do teatru, opery, pojechać w góry, rozwijać zainteresowania matematyczne, fizyczne i informatyczne, brać udział w warsztatach plastycznych i teatralnych, zajęciach sportowych. Dla pasjonatów mamy matematykę w języku angielskim.

Świetnie uczymy języków obcych. Dbają o to nasi lektorzy i native speaker. Mamy zwiększoną liczbę godzin języka angielskiego – pięć godzin tygodniowo – oraz cztery godziny drugiego języka: francuskiego lub niemieckiego. Przygotowujemy do uzyskania certyfikatu FCE. Współpracujemy z Instytutem Austriackim, nauczanie języków obcych objęła swoim patronatem Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera. Naszą szkołą partnerską jest Are Gymnasium w Bad Neuenahr w Nadrenii Palatynacie, rozpoczęliśmy przygotowania do współpracy z lwowskim gimnazjum przy Uniwersytecie Prawa i Biznesu, bardzo prężnie kontaktujemy się ze szkołami europejskimi w ramach e-twinningu.

Dbamy też o rozwijanie wrażliwości dzieci; angażujemy się w akcje charytatywne, uczymy tolerancji i współodczuwania. Wielu naszych uczniów jest wolontariuszami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, bierzemy też udział w akcji „Szlachetna paczka” i „Polach nadziei”. Nie pozostajemy bierni, działamy. Uczymy też tolerancji; poznajemy inne kultury, widzimy, że piękne jest to, co różnorodne. Realizujemy m. in. projekt dotyczący kultury żydowskiej.

Więcej informacji na naszej stronie Internetowej

Zapraszamy!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie