Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 51

im. Polskich Olimpijczyków

Al. Kijowska 8, 30-057 Kraków
tel./fax (12) 636 70-93
www:   http://zso51.krakow.pl
e-mail:   sp5krakow@poczta.onet.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 18741 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA
z Oddziałami Sportowymi nr 5
im. Polskich Olimpijczyków

- klasy sportowe o profilu: gimnastyka sportowa, pływanie
- klasy ogólne z tańcem, grami zespołowymi lub szachami
- opieka w świetlicy, stołówka szkolna
- język angielski
- sala gimnastyczna, boisko

GIMNAZJUM SPORTOWE NR 76
im. Polskich Olimpijczyków

- klasy sportowe
- język angielski i niemiecki

Nasze motto to „Szybciej, Wyżej, Mocniej”.

Dzieci i młodzież umiejętnie łączą ze sobą naukę i sport, o czym świadczą osiągane przez nich wyniki ze sprawdzianu po klasie VI i egzaminów po klasie III gimnazjum oraz zdobywane medale i tytuły sportowe.

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi Nr 5 prowadzi klasy sportowe o profilu: gimnastyka sportowa i pływanie oraz klasy ogólne z tańcem, szachami lub grami zespołowymi.
Utworzenie grup jest możliwe w zależności od ilości uczniów zapisanych do danej grupy.

Codziennie treningi w klasach I- III pływackich i gimnastycznych odbywają się w obiektach Klubu TS „Wisła” przed zajęciami w szkole. Zajęcia z tańca prowadzone są po lekcjach na terenie szkoły lub w obiektach Klubu Tanecznego TK przy ul. Kazimierza Wielkiego. Zajęcia z gier zespołowych odbywają się na terenie szkoły.
Uczniowie z klas sportowych realizują taki sam program nauczania jak w klasach ogólnych.

Na przełomie maja i czerwca dzieci zapisane do klas pływackich, gimnastycznych i tanecznych biorą udział w teście sprawnościowym, badającym ich samodzielność i predyspozycje do uprawiania danej dyscypliny sportu oraz odbywają rozmowę z pedagogiem szkolnym lub psychologiem.

Zajęcia dydaktyczne i sportowe są prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę nauczycieli i trenerów, którzy systematycznie dbają o wysoki poziom i różnorodność zajęć. Pedagodzy szkolni zapewniają wykwalifikowaną i na wysokim poziomie pomoc. Sale lekcyjne są w pełni wyposażone /kąciki rekreacyjne, tematyczne, sprzęt multimedialny/. Organizowane są różnorodne zajęcia pozalekcyjne. Realizowany jest program edukacji regionalnej i nauki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie są przygotowywani do różnorodnych konkursów: „Krakusek”, „Alfik”, „Kangur”. Systematycznie organizowane są wyjścia do muzeów, na wystawy, do teatru, opery, filharmonii, a także wycieczki jednodniowe i zielone szkoły.

Na terenie szkoły działa stołówka przygotowująca smaczne, urozmaicone i dwudaniowe obiady.
Szkoła posiada certyfikat „Szkoła z klasą”, „Szkoła bez przemocy”, „Certyfikat wielkiego serca”, uczestniczy w programach „Owoce w szkole” oraz „Szklanka mleka”. Świetlica szkolna zapewnia opiekę w godzinach 7.00- 17.00 oferując różnorodne zajęcia, w tym logopedyczne.

Gimnazjum Sportowe Nr 76 liczy 7 klas sportowych. Szkolenie sportowe młodzieży odbywa się na zasadzie współpracy z klubami sportowymi głównie z: TS „Wisła”, WKS „Wawel”, PTG „Sokół”. Obowiązkowy tygodniowy wymiar godzin zajęć sportowych wynosi co najmniej 10 godzin /Rozporządzenie MEN z dnia z 30.07.2002 r. § 7/. Dyscypliny traktowane priorytetowo to: gimnastyka sportowa TS „Wisła”, piłka nożna TS „Wisła” i WKS „Wawel”, koszykówka TS „Wisła”, siatkówka TS „Wisła” i WKS „Wawel”, judo TS „Wisła”, lekkoatletyka WKS „Wawel, gimnastyka artystyczna i akrobatyczna PTG „Sokół”. W miarę wolnych miejsc przyjmowani są uczniowie trenujący w innych klubach sportowych.

Klasy gimnazjalne w zależności od godzin rozpoczęcia treningów uczą się w godzinach rannych / od 8.00/, trening po lekcjach i popołudniowych /nauka od 10.45/, trening przed lekcjami.

Zajęcia dydaktyczne w gimnazjum są realizowane w takim samym wymiarze jak w innych gimnazjach. Uczniowie mają możliwość uczestniczenia w zajęciach wyrównawczych i kółkach przedmiotowych przygotowujących do udziału w konkursach przedmiotowych. Plan lekcji gimnazjalistów jest dostosowany do zajęć sportowych.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie