Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum Nr 24

w Krakowie

ul. J. Montwiłła-Mireckiego 29, 30-426 Kraków
tel. (012) 268-12-31
www:   http://www.gimnazjum24.internetdsl.pl
e-mail:   gimnazjum24krakow@wp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3966 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM

- język angielski, niemiecki
- pracownia komputerowa z Internetem
- sala gimnastyczna, biblioteka
- koło: internetowe, informatyczne, sportowe
- koło: plastyczne, dziennikarskie, muzyczne
- opieka medyczna, pedagogiczna
- stołówka


Nasze gimnazjum jest niewielką szkołą, co sprzyja tworzeniu dobrej atmosfery i właściwej relacji miedzy uczniami i ich rodzicami, a nauczycielami, dzięki czemu żaden uczeń nie pozostaje anonimowy. Do tradycji szkoły należą już wspólne spotkania przy wigilijnym stole.

Od trzech lat nasi uczniowie mają możliwość zdobywania odznaki PTTK Przyjaciel Miasta Krakowa, a liczne zajęcia pozalekcyjne oraz koła przedmiotowe pozwalają im wszechstronnie rozwijać własne różnorodne zainteresowania.

Nasi gimnazjaliści chętnie uczestniczą w wielu szkolnych i pozaszkolnych konkursach oraz zawodach sportowych. Nader często ich praca zwieńczona jest sukcesem, czego dowodem są coroczni finaliści i laureaci konkursów przedmiotowych.

WIZJA, MISJA, MODEL ABSOLWENTA

Wizja szkoły
Chcemy być szkołą, która wychowuje uczniów w poszanowaniu uniwersalnych wartości, jakimi są: wolność, prawda, tolerancja, miłość. Każdy uczeń ma w niej szansę rozwoju indywidualnych umiejętności i postaw w różnych aspektach: intelektualnym, emocjonalnym, fizycznym i społecznym. Uważamy, że przywództwo, kierowanie grupą, zwłaszcza uczniowską to wspomaganie a nie grożenie i karanie. Głos wszystkich uznaje się tak samo ważny i wszyscy mają prawo wprowadzać własne i cudze ulepszenia. Weryfikowanie jakości pracy i w jej wyniku ciągłe ulepszanie pracy powinno być stałym elementem procesu nauczania i uczenia się.

Misja szkoły
Misją naszej szkoły jest zrozumienie i akceptowanie norm wartości, zaangażowanie całej społeczności szkolnej uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły w realizację wspólnych celów działania. Dbamy o wysoką jakość i profesjonalizm, przyjazny klimat pracy i wzajemnej współpracy. Kształcimy umiejętność pracy zespołowej, doceniając własny punkt widzenia z poszanowaniem zdania innych.

Model Absolwenta
Uczeń naszej szkoły ocenia własną naukę i bierze za nią odpowiedzialność, wykonując trudne zadania, co daje mu poczucie własnej wartości. Dba o harmonijny rozwój duchowy i fizyczny, poszukuje prawdy i piękna, szanuje tradycję i kulturę narodową, podejmuje działania na rzecz najbliższego środowiska. W naszych działaniach dydaktyczno-wychowawczych i w planowaniu pracy szkoły uwzględniamy opinie uczniów oraz ich oczekiwania. Na każdym etapie pracy dydaktyczno-wychowawczej dążymy do tego, aby nasz wychowanek stawał się człowiekiem odpowiedzialnym, samodzielnym i kreatywnym.

JĘZYKI OBCE

Naszym uczniom proponujemy naukę następujących języków obcych:

 • język angielski,
 • język niemiecki
 • Nabór do klas z poszerzonym programem nauczania w języku obcym odbywa się już w czerwcu. Klasy dzielone są na grupy zależnie od stopnia zaawansowania. Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu. Dodatkowo zorganizowane zostało koło z języka niemieckiego oraz indywidualne konsultacje w wyznaczonych godzinach.

  Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
  Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

  zmiany@szkolnictwo.pl

  Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

  X

  TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

  Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
  Skontaktuj się z redakcją katalogu,
  ustal atrakcyjne warunki współpracy.
  Ilość odwiedzin katalogu szkół:
  wrzesień 2014 - 1.760.993
  październik 2014 - 1.807.983
  listopad 2014 - 1.782.702
  styczeń 2015 - 2.003.589

  OKS www.szkolnictwo.pl
  e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
  - ponad 1,5mln użytkowników/mies.


  Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

  Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

  Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
  Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie