Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Specjalnych Nr 9

ul. Telimeny 9, 30-838 Kraków
tel. 12 654 18 92
www:   http://www.zss9.krakow.ple-mail:   sps121@vp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4487 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA SPECJALNA NR 121

- dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim

GIMNAZJUM SPECJALNE NR 60

- dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim

O NAS

Zdecydowana większość spośród naszych uczniów korzysta z zajęć rewalidacyjno–wychowawczych przeznaczonych dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim. W naszej szkole podstawowej i gimnazjum działają również klasy dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym.

Wśród krakowskich szkół specjalnych nasza szkoła ma najdłuższe doświadczenie w edukacji osób z upośledzeniem umysłowym w stopniu głębokim. Posiadamy największą liczbę zespołów rewalidacyjno-wychowawczych.

Stawiamy czoła największemu wyzwaniu pedagogiki specjalnej jakim jest autyzm, pomagając przezwyciężać bariery. Korzystamy z autorskich programów naszych nauczycieli, opracowanych dla uczniów z autyzmem na wszystkie poziomy nauczania. Tworzymy niezbędne warunki do zapewnienia uczniom komfortu psychicznego. Dobieramy metody, formy pracy i środki dydaktyczne kierując się ich przydatnością do osiągnięcia założonych celów. Dążymy do przygotowania naszych podopiecznych do uczestnictwa w różnych formach życia społecznego.

Uczniowie naszej szkoły to dzieci i młodzież w wieku od 3 do 25 lat, którym choroba udaremniła prawidłowy rozwój intelektualny, a w osiąganiu przez nich kolejnych stadiów rozwojowych niezbędna jest większa pomoc oraz specjalne metody postępowania pedagogicznego. Wszyscy nasi podopieczni są dotknięci niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym lub głębokim, niejednokrotnie także współwystępującymi jednostkami chorobowymi.

Wszechstronny rozwój uczniów jest przedmiotem szczególnej troski, opieki i uwagi wykwalifikowanej kadry pedagogów, psychologa i logopedy, którzy czuwają, aby otaczający świat był dla nich bardziej zrozumiały i przyjazny.

Uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym oraz znacznym objęci są oddziaływaniem edukacyjno-terapeutycznym w ramach oddziałów szkolnych. Liczebność uczniów w klasach mieści się w przedziale 6 - 8 osób. Możliwości i potrzeby edukacyjne decydują o przynależności do danego zespołu. Do indywidualnych potrzeb rozwojowych poszczególnych uczniów dostosowane są treści i sposoby realizowanego programu.

Uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim objęci są oddziaływaniem edukacyjnym w ramach zespołów rewalidacyjno–wychowawczych. Dzieci z głęboką niepełnosprawnością intelektualną, niepełnosprawnościami sprzężonymi i autyzmem stanowią zróżnicowaną grupę osób o mniej zsynchronizowanym i harmonijnym tempie rozwoju. Specyfika rozwoju poznawczego wymaga ustalania indywidualnych kierunków i celów pracy z uczniami. Wymagają oni szczególnej troski, pomocy i zrozumienia w osiąganiu kolejnych stadiów rozwojowych, poznawaniu siebie, swoich możliwości oraz świata, który je otacza.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie