Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Publiczne Gimnazjum

ul. Witosa 6, 19-420 Kowale Oleckie
tel./fax (87) 523-82-39
www:   http://www.gimkowale.098.pl
e-mail:   gimkowale@op.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2198 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM

- sala komputerowa
- udogodnienia dla osób niepełnosprawnych
- nowoczesna sala gimnastyczna
- świetlica szkolna
- wykwalifikowana kadra pedagogiczna
- biblioteka szkolna
- język angielski, rosyjski, niemiecki

Szkoła powstała w 1999r. na bazie przedszkola Uchwałą Rady Gminy z dnia 15 marca 1999 roku - w sprawie założenia gimnazjum i określenia obwodu szkolnego. Spełnia wszystkie unijne kryteria. Nauczyciele są sympatyczni, skorzy do życia, wyrozumiali, wymagający, świetnie przygotowują do sprawdzianu gimnazjalnego, bardzo poważnie traktują swoją pracę, pomagają uczniom zagrożonym z danego przedmiotu w poprawie oceny. Każdy przedmiot i wykładowca ma swoją oddzielną klasę.

Zaplecze dydaktyczno – wychowawcze:
  • sale dydaktyczne,
  • pracownia komputerowa,
  • sala gimnastyczna,
  • gabinet pedagoga,
  • biblioteka,
  • świetlica szkolna,
  • kuchnia ze stołówką,
  • kącik z tradycjami ludowymi Warmii i Mazur.

Wszystkie sale dydaktyczne mają nowy sprzęt szkolny, rolety na oknach, nowoczesny sprzęt RTV i komputery Mcintosh z dostępem do Internetu. Pracownia komputerowa wyposażona jest w kilkanaście stanowisk uczniowskich oraz stanowisko nauczyciela; jest nowocześnie urządzona i spełnia wszystkie wymogi dydaktyczne. Jedna z sal dydaktycznych wyposażona jest w multimedialny rzutnik, tablicę interaktywną i komputer typu laptop. Sala gimnastyczna i zaplecze sportowe są bardzo dobrze wyposażone w nowoczesny sprzęt sportowy.

Nasza biblioteka posiada niewielki księgozbiór (ok. 1500 voluminów). Zdecydowaną większość stanowią lektury oraz słowniki i encyklopedie. Prenumerowane są różnorodne czasopisma. Biblioteka posiada wiele egzemplarzy archiwalnych czasopism takich jak: Wiedza i Życie, Eko Świat, Mówią Wieki, National Geographic, Świat Nauki, Publikator.

Obiekt szkolny jest ogrodzony i monitorowany, posiada podwórko, przystosowany jest dla uczniów niepełnosprawnych: 2 podjazdy, winda i łazienka dla niepełnosprawnych. Uczniowie korzystają z wygodnych i przestronnych szatni,

Szkoła od lutego 2009 roku uczestniczy w programie „Za rękę z Einsteinem – Edycja II”. W związku z tym współpracuje z Politechniką Gdańską i Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Głównym celem tego Programu jest zachęcenie młodzieży do nauki przedmiotów ścisłych: matematyki, fizyki, chemii i języka angielskiego a w przyszłości do studiowania na kierunkach inżynieryjnych, technicznych na tych Uczelniach. Z każdego przedmiotu odbywają się dodatkowo 2-godzinne zajęcia raz w tygodniu. Uczniowie zamiejscowi są odwożeni do domu przez wynajętego przewoźnika na koszt Politechniki. Nauczyciele uczestniczą w darmowych szkoleniach na UW-M w Olsztynie. Ponadto uczniowie wyjeżdżają do Gdańska do szkoły letniej oraz na Wycieczki Edukacyjne i Dni Nauki do Olsztyna i innych miejscowości. Wykładowcy i asystenci z UW-M w Olsztynie organizują w naszej szkole pokazy dla młodzieży gimnazjalnej z przedmiotów ścisłych.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie