Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kobylance

im. Marii Grzegorzewskiej

Kobylanka 162, 38-303 Kobylanka
tel./fax (18) 353-17-88
www:   http://www.soswkobylanka.republika.ple-mail:   sosw_kobylanka@poczta.onet.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 5396 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA SPECJALNA

- dla dzieci upośledzonych umysłowo w stopniu umiarkowanym i znacznym

GIMNAZJUM SPECJALNE

- dla młodzieży upośledzonej umysłowo w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim

SPECJALNA SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

- dla osób upośledzonych umysłowo w stopniu umiarkowanym, znacznym oraz ze sprzężeniami

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Kobylance jest placówką publiczną, koedukacyjną, feryjną, zapewniającą całodobową opiekę.

W skład Ośrodka wchodzą:
  • Szkoła Podstawowa Specjalna
  • Gimnazjum Specjalne
  • Szkoła Przysposabiająca do Pracy
  • Internat Koedukacyjny

Stymulując rozwój procesów poznawczych, osobowości i umiejętności społecznych, nauczyciele pragną być przewodnikami rozwoju naszych uczniów. Możemy pomóc Twojemu Dziecku, które posiada indywidualne możliwości rozwoju umysłowego, psychicznego i społecznego wynikające z niepełnosprawności intelektualnej.

SZKOŁA PODSTAWOWA I GIMNAZJUM
W Szkole Podstawowej i Gimnazjum uczniowie podzieleni są na zespoły edukacyjno - terapeutyczne złożone z 6 - 8 uczniów. Zajęcia prowadzone są w oparciu o indywidualne programy edukacyjno - terapeutyczne. Są one dostosowane do możliwości każdego dziecka i urozmaicone zajęciami ruchowymi oraz muzycznymi. Co tydzień odbywają się zajęcia z dogoterapii oraz hipoterapii.

Całokształt oddziaływania edukacyjnego wyznaczają pory roku. Zajęcia uprzyjemnione są uroczystościami, zabawami okolicznościowymi, różnorodnymi konkursami, wycieczkami krajoznawczymi. W Ośrodku prężnie działa teatrzyk Bajka odnoszący znaczne sukcesy.

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY
W Szkole Przysposabiającej do Pracy wychowankowie również uczą się w oparciu o indywidualne programy edukacyjno - terapeutyczne, a dodatkowo mają zajęcia kulinarne. Nauka trwa przez 3 lata, w czasie której uczniowie uczestniczą we wszystkich obowiązkowych zajęciach szkolnych:

Nauczyciel przygotowuje ich do dorosłego, samodzielnego życia. Uczą się przygotowywać posiłki, robić zakupy, przetwory, planować wydatki, organizować prace w domu. Swoimi wypiekami dzielą się z koleżankami i kolegami co sprawia im największą satysfakcję. Uczniowie uczestniczą we wszystkich imprezach rozrywkowych organizowanych w Ośrodku.

DOGOTERAPIA

Jedną z metod rehabilitacji w naszej placówce jest tzw. dogoterapia. Jest ona jedną z najbardziej naturalnych form rehabilitacji osób niepełnosprawnych intelektualnie. W trakcie zajęć wykorzystuje się odpowiednio wyselekcjonowane i wytresowane psy. W naszym Ośrodku wychowankowie co tydzień uczestniczą w zajęciach z dogoterapii.

Systematyczny kontakt ze zwierzętami pozytywnie wpływa na zdrowie i psychikę człowieka. Podczas zajęć wykonuje się wiele rodzajów ćwiczeń i zabaw, które mają służyć, wszechstronnemu rozwojowi dziecka.

Zajęcia z udziałem psa mają również na celu rozwijanie sfery umysłowej podopiecznego, wpływając na wzrost koncentracji uwagi, rozwój mowy i funkcji poznawczych, pobudzanie zmysłu wzroku, słuchu, dotyku i węchu.

Osoby biorące udział w zajęciach uczą się rozpoznawania kolorów i kształtów, różnic i podobieństw. Dzięki nawiązaniu i pogłębieniu kontaktu ze zwierzęciem osoba niepełnosprawna czuje się pewniej we własnym środowisku, łatwiej nawiązuje kontakty społeczne, poprawia komunikację, zdobywa nowych przyjaciół. Różnego rodzaju zabawy wpływają pozytywnie na sprawność fizyczną podopiecznych.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie