Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimazjum Publicze

Kamionka Wielka 154, 33-334 Kamionka Wielka
tel. (18) 445-67-61, fax: (18) 445–60-11
www:   http://gimpu.kamionka.w.w.interia.ple-mail:   gim.pu.kamionka@wp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1143 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMAZJUM PUBLICZE

- wykwalifikowana kadra
- wysoki poziom kształcenia
- gazetka szkolna
- różnorodne koła zainteresowań
- języki obce: angielski, rosyjski
- osiągnięcia sportowe
- różnorodne imprezy kulturalne

Nasze Gimnazjum

Gimnazjum w Kamionce Wielkiej rozpoczęło swoją działalność 1 września 1999 roku w nowym budynku. Na początku udało się wyposażyć cztery klasy w niezbędne sprzęty, a obecnie jest już osiem oddziałów i każdy z nich ma własną salę lekcyjną. Uczniowie gimnazjum pochodzą z różnych wsi — z Kamionki Wielkiej i jej części — Kamionki Górnej i Jamnicy. Nie przeszkadza to uczniom w zawiązywaniu między klasowych przyjaźni i integracji. Służą temu z pewnością imprezy kulturalne, rozrywkowe i sportowe odbywające się na terenie szkoły.

O tym, co dzieje się w gimnazjum, można dowiedzieć się z wydawanej co miesiąc przez Samorząd Uczniowski gazetki szkolnej — "Gimexpres". W szkole działa wiele kół zainteresowań, m.in.: koło informatyczne, geograficzne, biologiczno-przyrodnicze, regionalne, fizyczne oraz chór. Gimnazjum ma na swoim koncie wiele osiągnięć. Młodzież gimnazjalna chętnie uczestniczy w konkursach poetyckich organizowanych przez GOK, gdzie zajmuje czołowe miejsca.

W szkole odbywają się liczne imprezy kulturalne i koncerty, m.in. wystąpiły w gimnazjum takie gwiazdy jak: zespół "Uniwers", Antonina Krzysztoń. Niezapomnianym przeżyciem było spotkanie z Ojcem Leonem Knabitem — benedyktynem z Tyńca znanym widzom TV jako prezenter teleturnieju rodzinnego o tematyce religijnej "Salomon". Na deskach gimnazjalnej sceny wystąpił teatr "Centrum" z Krakowa, który to przedstawił spektakle dotyczące współczesnych zagrożeń — narkomanii i sekt.

Młodzież gimnazjum chętnie działa w Parafialnym Klubie "Bartolomeus". Występowała m.in. w spektaklu "Gość Oczekiwany" oraz "Jasełkach". W sali gimnastycznej odbywają się regularnie zajęcia sportowe dla młodzieży z klubu "Bartolomeus". Warto wspomnieć jeszcze o osiągnięciach sportowych gimnazjalistów: w piłce nożnej, w piłce siatkowej.

Oczywiście imprezy kulturalne, sportowe to tylko fragment szkolnego życia. Zasadniczą jego część wypełniają lekcje i codzienna nauka. Uczniowie mają sporo pracy (tygodniowo 34 godziny), w tym dodatkowe zajęcia z informatyki, języka angielskiego i rosyjskiego. Nauczyciele z satysfakcją stwierdzają, że wielu jest uczniów ambitnych i pracowitych. Uczniowie naszego gimnazjum stanowią zintegrowaną całość, potrafiącą ze sobą współpracować. Jeżeli jest dostrzegana rywalizacja, to tylko ta zdrowa, wyrażająca się w uzyskiwaniu wyników nauczania.

Duże zaangażowanie w rozwój naszego gimnazjum mają rodzice. Pomagali oni już od pierwszych dni istnienia szkoły. Prężnie działający Komitet Rodzicielski organizuje zabawy sylwestrowe, karnawałowe, z których dochód przeznaczony jest na doposażenie szkoły. Z tych funduszy zakupiono m.in. chłodziarko-zamrażarkę, zasłony, naczynia i obrusy.

Serdecznie zapraszamy !!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie