Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Nr 1

im. Mikołaja Zebrzydowskiego

ul. Mickiewicza 14, 34-130 Kalwaria Zebrzydowska
tel. (033) 876-63-48
www:   http://www.gim1kalwaria.iap.pl
e-mail:   gim1kalwaria@iap.pl
spkalwaria@iap.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 9511 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

- oddziały zerowe dla najmłodszych
- możliwość rozowju zainteresowań
- grono doświadczonych nauczycieli
- bardzo dobra baza lokalowa

GIMNAZJUM

- dodatkowe zajęcia pozalekcyjne
- akywnie działa Samorząd Uczniowski
- opieka logopedy i pedagoga szkolnego
- nauka języków obcych: angielski, niemieckiW związku z reformą systemu oświaty we wrześniu 1999 roku powstało Gimnazjum, początkowo funkcjonujące oddzielnie ze Szkołą Podstawową, ale od września 2002 roku działające jako Zespół Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej. W lutym 2002 roku szkoła otrzymała imię Mikołaja Zebrzydowskiego - wojewody krakowskiego, założyciela i fundatora Kalwarii Zebrzydowskiej. Do Kalwarii przyjeżdżają uczniowie ze Stanisławia Dolnego. Nasza szkoła jest największą placówką oświatową w gminie.

Całość obiektu stanowią dwa budynki; stary, liczący już ponad 40 lat i nowo wybudowany, oddany do użytku we wrześniu 2000 roku. Na parterze znajduje się szatnia, sekretariat, gabinet dyrektora, pokój nauczycielski, stołówka oraz świetlica. Na pierwszym piętrze przestronne i jasne sale, holl - miejsce spotkań, apeli i innych uroczystości, biblioteka szkolna oraz pracownie: chemiczna i geograficzno-historyczna. Na szczególną uwagę zasługuje biblioteka szkolna, w której księgozbiór gromadzony jest już od 1946 roku. Obecnie w bibliotece znajduje się 15 000 woluminów, 85 roczników czasopism i środków audiowizualnych. Prenumerata obejmuje 21 tytułów czasopism dla dzieci, młodzieży i poradników metodycznych dla nauczycieli. Od niedawna biblioteka dysponuje dużym lokalem, w którym mieści się wypożyczalnia, magazyn książek, czytelnia i sala telewizyjna. Od roku biblioteka posiada dwa komputery wraz z programem pracy biblioteki szkolnej i Internetem. W Szkole Podstawowej mieści się 14 sal i dwie pracownie komputerowe z 20 stanowiskami, gabinet higienistki, pedagoga szkolnego, i niestety, tylko jedna sala gimnastyczna. Obok jadalni znajduje się świetlica, do której przychodzą uczniowie czekający na "Gim-busa", a także maluchy wypatrujące swych rodziców.

Od 1995 roku szkoła prowadzi ożywioną współpracę z zagranicznymi placówkami, początkowo tylko z Hameln (Niemcy), potem z Torbay (Wielka Brytania), a od października tego roku ze szkołą w Briańsku (Rosja). W ciągu roku organizowane są kilkudniowe "wymiany" stanowiące okazję do podszlifowania języka i nawiązania nowych znajomości.

W szkole od kilkunastu lat działa Drużyna Harcerska "Badyle" - obecnie prowadzona przez drużynową Annę Wagę. Aktywnie działa chór "Sempre" od kilku lat odnoszący sukcesy na licznych konkursach i przeglądach. W sierpniu 2002 roku Chór wydał płytę pt. "Naucz mnie życiem dziękować".

Młodzież kalwaryjskiej szkoły może uczestniczyć w dodatkowych zajęciach, tzw. "kółkach", na których zdolni uczniowie przygotowują się do konkursów przedmiotowych, a także poszerzają swoje zainteresowania. Największym jednak zainteresowaniem cieszą się dodatkowe lekcje WF - z pewnością dlatego nasza szkoła w ubiegłym roku otrzymała tytuł - "Najbardziej Usportowionej Szkoły w Gminie".

W Gimnazjum od kilku lat wydawana jest gazetka "Gim-press", a w SP od marca 2003 roku ukazuje się gazetka "Co w szkole piszczy ...". Nasza szkoła zawsze chętnie bierze udział we wszystkich konkursach, olimpiadach, zawodach sportowych, przeglądach artystycznych. Ściśle współpracuje z ośrodkami kulturalnymi i społecznymi: GOK-iem, Biblioteką Miejską, Policją i Towarzystwem Przyjaciół Kalwarii.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie