Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum

im. Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich

ul. Brzozowa 6, 55-080 Kąty Wrocławskie
tel. (71) 316-77-45, (71) 316-77-46
www:   http://www.gimnazjum.katywroclawskie.com
e-mail:   gimkatywroc@interia.pl
gimnazjum@katywroclawskie.com


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1834 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM

- język niemiecki, język angielski
- pracownia informatyczna z Internetem
- szereg zajęć pozalekcyjnych
- świetlica, biblioteka
- centrum multimedialne
- opieka pedagoga
- dobrze dobrana kadra pedagogiczna
- dowożenie uczniów
- "Szkoła z klasą"

Nasza szkoła

Gimnazjum w Kątach Wrocławskich powstało w roku 1999 po reformie systemu oświaty. Mieści się w nowym budynku, zbudowanym w tym samym roku.

Gimnazjaliści odnoszą sukcesy w rozmaitych konkursach i zawodach o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim. Mamy m.in. czworo Laureatów zDolnego Ślązaka (jeden z nich został laureatem trzykrotnie), laureata ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowia (2008 r.), zwycięzców wielu zawodów sportowych na szczeblu powiatowym, finalistów ogólnopolskiego konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski (2008 r.), laureatów wojewódzkich i powiatowych konkursów językowych, zwycięzców powiatowego „Ślężańskiego Konkursu Wiedzy Ekologicznej” (2008 r.).

Gimnazjaliści swoje zainteresowania mogą rozwijać na zajęciach pozalekcyjnych, uczestnicząc w kołach: ekologicznym, matematycznym, informatycznym, chemicznym, fizycznym, historycznym, regionalnym „Słowianie Zachodni” i filmowym. Dla uczniów z opiniami z Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej organizowane są zajęcia terapii pedagogicznej.

Wolny czas uczniowie mogą spędzać w świetlicy oraz w bibliotece, w której znajduje się współfinansowane przez Europejski Fundusz Społeczny Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej. W 2008 roku szkoła otrzymała także nową pracownię komputerową.

Gimnazjum w ramach koła regionalnego „Słowianie Zachodni” prowadzi wymianę międzynarodową ze szkołami z Czech i ze Słowacji. 16 września 2008 r. odbyło się uroczyste podsumowanie trzyletniej współpracy.

Szkoła szczyci się tym, że absolwenci nie mają problemów z dostaniem się do wymarzonych szkół ponadgimnazjalnych, co świadczy o jakości nauczania naszych nauczycieli. Takie wyniki to osiągnięcie wszystkich nauczycieli, którzy pracują nad poprawą wyników egzaminu gimnazjalnego. W gimnazjum opracowywane i wdrażane są programy naprawcze, systematycznie dokonuje się diagnozowania poziomu wiedzy i umiejętności uczniów na wszystkich poziomach edukacyjnych.

Uczniów przygotowujemy też do przejścia do następnego etapu edukacyjnego, organizując spotkania z przedstawicielami szkół ponadgimnazjalnych oraz prowadząc na godzinach wychowawczych zajęcia, których celem jest świadomy wybór szkoły, ale też przygotowanie do wejścia na rynek pracy.

Nasze Gimnazjum to szkoła, której zależy na budowaniu dobrego klimatu i przyjaznej atmosfery również wśród przyszłych uczniów. Udało nam się zrealizować bardzo ważne przedsięwzięcie, polegające na zorganizowaniu Drzwi Otwartych. Zaprosiliśmy wszystkich uczniów klas VI ze szkół podstawowych z Kątów Wrocławskich, Gniechowic i Zachowic. W ramach Drzwi Otwartych szóstoklasiści mieli możliwość uczestniczenia w jednej z lekcji (historia, matematyka, biologia, chemia, fizyka, geografia), a także w zajęciach integracyjnych oraz w spotkaniu z samorządem szkolnym, który przygotował film o szkole „Dlaczego warto do nas przyjść?” oraz inne informacje na temat Gimnazjum.

Zapraszamy!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie