Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkolno-Gimnazjalny

Jazowsko 171, 33-389 Jazowsko
tel. (18) 444-70-12
www:   http://www.zsgjazowsko.lacko.pl
e-mail:   jazgim@wp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2746 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA w JAZOWSKU

- biblioteka szkolna
- multimedialne centrum informacji
- nauka języków obcych
- koło harcerskie, taneczne, plastyczne
- klasowa pomoc koleżeńska
- świetlica

GIMNAZJUM w JAZOWSKU

- bogata oferta kół zainteresowań
- Samorząd Uczniowski
- wiele organizacji szkolnych
- pomoc uczniom w nauce
- siłownia
- stadion "Orlik"
- gazetka szkolna
- pedagog szkolny

"To nie przypadek, iż książki otwierają się jak drzwi"
J.R. Moehringer
O szkole

W szkole funkcjonują dobrze wyposażone klasopracownie, dwie nowoczesne pracownie komputerowe, językowe, multimedialne centrum informacji, biblioteka szkolna, świetlica, sala gimnastyczna, siłownia. Ponadto uczniowie na zajęciach sportowych korzystają z pobliskiego stadionu "Orlik". Staramy się, aby oferta edukacyjna naszej szkoły trafiała do każdego ucznia, zarówno tego z trudnościami w nauce, jak też i do ucznia zdolnego. Uczniowie mający problemy z nauką objęci są opieką pedagoga szkolnego, uczestniczą w zespołach wyrównawczych, korzystają z organizowanej przez samorządy klasowe pomocy koleżeńskiej.

W szkole działają koła przedmiotowe oraz jest bogata oferta kół zainteresowań, w tym: plastyczne, muzyczne, teatralne informatyczno-fotograficzne, taneczne, hafciarskie, recytatorskie, dziennikarskie. W ranach tego ostatniego uczniowie redagują gazetkę szkolną - "Gratka". Wśród stałych rubryk znajdują się m.in. aktualności ze szkolnego podwórka, gorące tematy i duża porcja humoru. Ponadto w szkole działa wiele organizacji, skupiających sporą grupę uczniów, m.in.: PCK, LOP, Samorząd Uczniowski, SKKT, Spółdzielnia Uczniowska "Student".

Biblioteka szkolna

Zajmuje dwa pomieszczenia, w których mieści się wypożyczalnia - uczniowie mają tu częściowy dostęp do zbiorów, mogą samodzielnie wybierać książki. Czytelnia - dysponuje kilkunastoma miejscami dla czytelników, uczniowie mogą korzystać ze słowników, encyklopedii, albumów, leksykonów itp. Mogą także przeczytać interesujące artykuły w czasopismach dziecięcych i młodzieżowych, zagrać w gry planszowe oraz obejrzeć ciekawe filmy oraz rozwijać swoje zainteresowania na zajęciach plastycznych. Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej - Centrum funkcjonuje od kilku lat. Wyposażone jest w 4 komputery z dostępem do internetu, skaner, drukarkę oraz zestaw programów edukacyjnych. Centrum powstało w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską.

Świetlica szkolna

Głównym celem świetlicy szkolnej w Jazowsku jest prowadzenie działalności opiekuńczo-wychowawczej oraz dydaktycznej. Działalność ta ma na celu wspieranie wszechstronnego rozwoju osobowości dziecka w atmosferze wzajemnej sympatii i bezpieczeństwa.

Praca wychowawcza świetlicy skupiona jest wokół tygodni tematycznych, których treść skorelowana jest z porami roku oraz kalendarzem świąt. W ramach zajęć, duży nacisk kładzie się na rozwijanie aktywności plastyczno - technicznej, sprawności fizycznej, zainteresowań uczniów a także usprawnianie technik szkolnych. Zajęcia świetlicowe to także kształtowanie samodzielności, zaradności, a przede wszystkim, uspołecznianie wychowanków. Wiele zadań prowadzonych jest w grupach, co sprzyja budowaniu więzi między uczniami, uczy wyrażania emocji, współdziałania. Szczególną uwagę zwraca się na pomoc koleżeńską, bezpieczeństwo i poszanowanie godności drugiego człowieka.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie