Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Ośrodek Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczy Profi-Med Sp. z o.o.

ul. Konopnickiej 10 a, 72-100 Goleniów
tel. (91) 350-60-00
www:   http://www.orew-profimed.pl
e-mail:   orew@profimed.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4944 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

Placówka umożliwia realizację obowiązku szkolnego dzieciom i młodzieży w wieku od 3-25 lat z upośledzeniem umysłowym w stopniu głębokim, znacznym i umiarkowanym ze sprzężonymi niepełnosprawnościami.

Oddziaływaniem Wczesnego Wspomagania Rozwoju są objęte dzieci od 0 do 6 roku życia.

Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy Profi-Med przeznaczony jest dla wychowanków w wieku od 3-25 roku życia, którzy wymagają kompleksowej, wielodyscyplinarnej pomocy rehabilitacyjno edukacyjnej świadczonej w odpowiednich warunkach i z opieką dostosowaną do stanu psychofizycznego podopiecznych. Są to dzieci i młodzież z upośledzeniem umysłowym w stopniu głębokim, znacznym i umiarkowanym ze sprzężonymi niepełnosprawnościami.

OREW jest niepubliczną, specjalistyczną placówką prowadzoną na Rzecz Osób Niepełnosprawnych.
Zespół naszych specjalistów opracowuje kompleksowy Indywidualny Program Terapeutyczny dla wychowanków z upośledzeniem umysłowym w stopniu głębokim oraz Indywidualny Program Edukacyjno - Terapeutyczny dla wychowanków z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym ze sprzężeniami. Programy oparte są na wielowymiarowej diagnozie psychofizycznego, psychospołecznego i intelektualnego funkcjonowania dziecka. Realizując indywidualne programy pracownicy placówki aktywnie i systematycznie współpracują z rodzicami.

Nauka umiejętności zawartych w programie odbywa się podczas zajęć indywidualnych i grupowych. Zajęcia grupowe prowadzone przez nauczyciela terapeutę, dostosowane są do rodzaju i specyfiki danej grupy. Wśród zajęć grupowych są między innymi muzykoterapia i dogoterapia. Zajęcia indywidualne to: terapia pedagogiczna, psychologiczna, logopedyczna i rehabilitacja. Prowadząc zajęcia specjaliści wykorzystują szereg zróżnicowanych metod, własne pomysły i doświadczenie.

W
Ośrodku pracuje profesjonalna kadra stale doskonalącą swoje kwalifikacje zawodowe i poszerzającą zakres swojej wiedzy specjalistycznej oraz działającą jako zespół współpracujący na rzecz podopiecznych. Specjaliści pracujący w Ośrodku to:
  • nauczyciel – terapeuta
  • psycholog
  • logopeda
  • masażysta
  • fizjoterapeuta
  • terapeuta Integracji Sensorycznej i NDT Bobath.

Wczesne wspomaganie rozwoju (WWR) to zintegrowany system oddziaływań profilaktycznych, diagnostycznych, rehabilitacyjnych i terapeutyczno-edukacyjnych, których przedmiotem jest małe dziecko, wykazujące nieprawidłowość w rozwoju psychoruchowym, oraz jego rodzina. Oddziaływaniem Wczesnego Wspomagania Rozwoju są objęte dzieci od 0 do 6 roku życia.

Zajęcia w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju prowadzone są indywidualnie z dzieckiem i jego rodzicami lub opiekunami, na terenie placówki OREW, organizowane są w wymiarze od 4 do 8 godzin w miesiącu, zależnie od możliwości psychofizycznych i potrzeb dziecka. Dzieci do Wczesnego Wspomagania Rozwoju przyjmowane są na podstawie opinii o Wczesnym Wspomaganiu Rozwoju wydanej przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną.

WARUNKI PRZYJĘCIA

Do OREW przyjmowane są dzieci na podstawie:

  • orzeczenia Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej o potrzebie kształcenia specjalnego wydanego dziecku w wieku przedszkolnym lub w wieku 6 lat
  • orzeczenia Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej o potrzebie zajęć rewalidacyjno – wychowawczych
  • orzeczenia Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej o potrzebie kształcenia specjalnego dla dzieci z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym z niepełnosprawnością sprzężoną.

Dzieci do placówki są przyjmowane na podstawie woli rodziców na piśmie. W przypadku dzieci realizujących obowiązek szkolny i obowiązek nauki niezbędna jest też zgoda dyrektora szkoły macierzystej, w której rejonie dziecko mieszka.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie