Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum Nr 1

im. Jana Pawła II

ul. Gimnazjalna 1, 11-500 Giżycko
tel. / fax (87) 428-24-16
www:   http://www.gimgiz1.republika.ple-mail:   gim1giz1@wp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2316 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM w GIŻYCKU

- język angielski, język niemiecki
- pracownia informatyczna z Internetem
- szereg zajęć pozalekcyjnych
- sala gimnastyczna, boisko
- stołówka, świetlica
- wycieczki
- współpraca z innymi instytucjami
- opieka pedagoga, pielęgniarki
- dobrze dobrana kadra pedagogiczna

Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II to przyjemne i spokojne miejsce do nauki i zabawy. Zapewniamy wszechstronny rozwój osobowy uczniów. W naszych działaniach dydaktyczno-wychowawczych rodzice pełnią role wspierającą i współtworzącą. Uczymy szacunku dla wspólnego dobra ora przygotowujemy do życia w rodzinie, w społeczności lokalnej i w państwie poprzez przekazywanie dzieciństwa kulturowego. Kształtujemy postawy patriotyczne naszych uczniów. W naszej pracy zawracamy szczególną uwagę na rozwijanie tożsamości regionalnej przez co ugruntowujemy tożsamość narodową.

Wizja szkoły

Dydaktyka
W zakresie dydaktyki szkoła powinna postawić przed sobą zadanie osiągnięcia jak najlepszej jakości kształcenia. Nowa podstawa programowa kształcenia ogólnego nakłada na szkoły inny niż dotychczas sposób nauczania - zarówno pod względem treści jak i metod. Pojawiają się też nowe przedmioty, takie jak: zajęcia artystyczne, techniczne i nauka o bezpieczeństwie.

Wychowanie
Głównym celem wychowawczym jest stworzenie środowiska, w którym obowiązują jasne, jednoznaczne, akceptowane przez wszystkich reguły. Jasność reguł jest podstawą poczucia bezpieczeństwa w każdej społeczności. Obowiązujące zasady muszą być znane i akceptowane. Muszą istnieć procedury stojące na staży respektowania reguł przez wszystkich członków społeczności. Stworzenie równych szans edukacyjnych uczniom rozpoczynającym naukę w gimnazjum, dlatego też podział uczniów na oddziały powinien być dokonany w taki sposób, by w każdej klasie znalazła się grupa uczniów bardzo dobrych, średnich i mających trudności w nauce, a także by był równomierny rozkład chłopców i dziewcząt, a liczebność klas zbliżona.

Projekt gimnazjalny

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej gimnazjaliści, którzy realizują nową podstawę programową, są zobowiązani do przygotowania, a następnie do zaprezentowania projektu edukacyjnego. Projekt edukacyjny będzie realizowany przez zespół uczniów pod opieką nauczyciela, a jego temat może dotyczyć wybranych treści przedmiotowych lub wykraczać poza wymagania zawarte w podstawie programowej. Udział ucznia w realizacji zespołowego projektu edukacyjnego będzie brany pod uwagę przy ustalaniu oceny zachowania ucznia, zaś temat projektu zostanie wpisany na świadectwie ukończenia gimnazjum.

Wymiana międzyszkolna

Nasza szkoła prowadzi cyklicznie, począwszy od 2003 roku, międzyszkolną wymianę młodzieży w ramach tzw. międzynarodowej współpracy szkół. Uczniowie mają przede wszystkim możliwość autentycznej konfrontacji z językiem obcym, dzięki czemu przełamują tzw. barierę i zahamowania językowe, usprawniają swoje umiejętności językowe, poznają zwyczaje, kulturę, uczą się tolerancji i samodzielnego rozwiązywania różnych problemów, a przez to są bardziej zmotywowani do nauki języków obcych.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie