Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum Nr 2

w Głogowie

Plac Mieszka I 22, 67-200 Głogów
tel./fax (76) 834-71-21
www:   http://www.gim2glogow.ple-mail:   gm2@www.glogow.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2185 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM

- bezpieczna szkoła
- szeroki wachlarz zajęć dodatkowych
- wysoki poziom zajęć dydaktycznych
- edukacja proekologiczna i prozdrowotna
- ciekawa oferta edukacyjna
- bogata baza dydaktyczna
- pomoc psychologa, pedagoga, pielęgniarki
- cyklicznie organizowane imprezy szkolne
- licznie i aktywnie realizowane projekty
- imponująca baza dydaktyczna oraz hala sportowa
- radiola

O naszym gimnazjum

Gimnazjum Nr 2 posiada niezwykle bogatą bazę dydaktyczną umożliwiającą wszechstronny rozwój ucznia w naszej szkole. Dbamy o to, aby systematycznie ją wzbogacać, unowocześniać, wychodząc tym samym naprzeciw współczesnej edukacji.

BAZA SZKOŁY

Pracownia chemiczna wyposażona jest w dygestorium, które umożliwia bezpieczne prowadzenie podstawowych doświadczeń. Dzięki temu uczniowie mogą brać aktywny udział w prowadzonych doświadczeniach i eksperymentach. Podczas zajęć laboratoryjnych w pracowni chemicznej uczniowie mają do dyspozycji: fartuchy, okulary, rękawice. Mogą korzystać z odczynników i sprzętu chemicznego.

Pracownie do nauki języków obcych wyposażone są w 16 stanowisk. Stanowiska uczniów wyposażone są w słuchawki z mikrofonem. Pulpit nauczyciela umożliwia indywidualny kontakt z uczniem nie zakłócając pracy reszty grupy. Do dyspozycji nauczyciela i uczniów jest rzutnik multimedialny, radiomagnetofon z CD i odtwarzacz DVD. Bez najmniejszych problemów można prowadzić zajęcia z innych przedmiotów. Uczniowie dzięki najnowszej technologii mogą szybciej uczyć się języków obcych.

Nasi uczniowie rozwijają swoje umiejętności informatyczno–komunikacyjne w dwóch pracowniach komputerowych z oprogramowaniem Windows i MAC OS. Cała szkoła wyposażona jest w bezprzewodową sieć internetową.

Nauczyciele podczas lekcji wykorzystują nowoczesny sprzęt dydaktyczny m. in. tablice interaktywne, kalkulatory graficzne, mikroskopy. Podczas procesu dydaktycznego posługują się oprogramowaniem GeoGebra, Menager Plus, ClassPad Manager.

Sale lekcyjne wyposażone są w niezbędny sprzęt: telewizory, odtwarzacze kaset VHS oraz płyt DVD i CD, rzutniki do foliogramów, komputery, kamery, aparaty fotograficzne, projektory multimedialne i ekrany. Pracownie wyposażone są w szereg pomocy dydaktycznych jak np. plansze, modele, gry dydaktyczne, filmy edukacyjne, plansze multimedialne.

Od września 2006 roku w naszej bibliotece szkolnej uruchomione zostało Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej. ICIM to projekt Ministerstwa Edukacji i Nauki współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego. Ze środków unijnych biblioteka otrzymała 4 komputery ze stałym dostępem do Internetu oraz urządzenie wielofunkcyjne (skaner, drukarka i kopiarka). Do dyspozycji czytelników mamy również następujące oprogramowanie multimedialne: Powszechna Encyklopedia PWN, Atlas Świata i Słowniki PWN. Z pracowni ICIM można korzystać w godzinach otwarcia biblioteki.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie