Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Gimnazjum Niepubliczne Stowarzyszenia na Rzecz Oświaty w Dobrym Mieście

ul. Ułańska 6, 11-040 Dobre Miasto
tel. / fax (89) 616-30-08, 616-28-80, 616-27-12
www:   http://www.gimnazjum.snro-dm.net
e-mail:   gimnazjum@snro-dm.net


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2577 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM

- wysoki poziom nauczania
- dobra atmosfera nauki
- rozszerzony zakres nauczania języków obcych
- szeroka oferta zajęć pozalekcyjnych
- wszechstronny rozwój ucznia
- doskonała współpraca z rodzicami

O Nas
Gimnazjum Niepubliczne Stowarzyszenia na Rzecz Oświaty w Dobrym Mieście funkcjonuje na podstawie art. 5 ust. 2 pkt 2 Ustawy z 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 1996 r. nr 67, poz. 329 z późn. zm.). Szkoła wypełnia warunki przewidziane w art. 7 ust. 3 niniejszej ustawy, to jest:
 1. zatrudnia nauczycieli posiadających odpowiednie kwalifikacje
 2. realizuje ramowy plan nauczania oraz programy nauczania uwzględniające podstawy programowe kształcenia ogólnego
 3. stosuje ustalone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej zasady oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów oraz przeprowadzania egzaminów i sprawdzianów
 4. prowadzi dokumentację przebiegu nauczania ustaloną dla szkół publicznych
Organem prowadzącym Gimnazjum Niepubliczne jest Stowarzyszenie na Rzecz Oświaty w Dobrym Mieście, którego członkami są głównie rodzice uczniów uczęszczających do szkoły, a nadzór pedagogiczny nad szkołą sprawuje Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty.

Gimnazjum działa od 1 września 2002 r. Podstawową jednostką organizacyjną gimnazjum jest oddział. Szkoła liczy sześć oddziałów, po dwie klasy w każdym roczniku. Liczba uczniów w oddziale gimnazjum, zgodnie z zapisami statutu, nie powinna być większa niż 24 uczniów.

Uczniowie uczą się w szkole dwóch języków obcych: angielskiego i niemieckiego. Na naukę każdego języka przeznaczono po trzy godziny tygodniowo. Swoje zainteresowania uczniowie mogą poszerzać na zajęciach pozalekcyjnych. Oferta zajęć jest bardzo szeroka, w zależności od zainteresowań uczniów.

Szkoła obejmuje swoim zasięgiem obszar całej gminy, choć w jej murach uczą się także uczniowie spoza tego terenu. Nabór do gimnazjum odbywa się po zakończeniu przez ucznia szkoły podstawowej. Zasady naboru, zgodne z wytycznymi Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty, przesyłane są do wszystkich szkół podstawowych na terenie gminy.

Szkoła utrzymuje kontakty ze szkołą polską w Zujunach koło Wilna na Litwie oraz ze środowiskiem byłych mieszkańców Dobrego Miasta (Guttstadt) w Niemczech. Kontakty te skutkują wyjazdami młodzieży na Litwę oraz na teren Niemiec. Co roku organizowany jest także konkurs języka niemieckiego, w którym nagrodą główną jest tygodniowy wyjazd zwycięzców wraz z opiekunem do Berlina.

Na stałe w życie szkoły wpisały się organizowane przez Gimnazjum imprezy, np.: Dzień Języków Obcych, Dzień Papieski, jasełka, szkolna wigilia czy spływ kajakowy.

Nadrzędnym celem Gimnazjum jest wszechstronny rozwój ucznia. Szkoła w swojej ofercie proponuje uczniom niestandardowe formy i metody nauczania. Jedną z ciekawszych jest innowacja pedagogiczna nauki religii pod nazwą „Z Maryją przez życie”, wpisana do Rejestru Innowacji i Eksperymentów Kuratorium Oświaty w Olsztynie pod numerem I.05/05.

Szkoła posiada dobrą opinię w środowisku lokalnym. Szkoła jest mała, panuje w niej rodzinna atmosfera. Pracownicy szkoły znają wszystkich uczniów. Atutem placówki jest także dobry kontakt z rodzicami. Nauczyciele i rodzice mają poczucie wspólnoty celu, którym jest wszechstronny rozwój dziecka. W razie wynikających problemów wspólnie poszukuje się dobrych rozwiązań.

Szkoła chce wspierać rodzinę w jej pracy wychowawczej, mądrze towarzyszyć uczniowi w jego rozwoju oraz stwarzać mu wartościowe środowisko wychowawcze.

Zajęcia pozalekcyjne:
 • piłka nożna(grupa dziewcząt i chłopców)
 • kosz (grupa chłopców)
 • piłka nożna
 • pływanie
 • turystyka i rekreacja
 • koło strzeleckie
 • piłka siatkowa chłopców (trening)
 • piłka siatkowa chłopców
 • piłka siatkowa dziewcząt
Zapraszamy absolwentów szkół podstawowych. Dzięki wynikom egzaminu gimnazjalnego nasza szkoła należy do grona najlepszych gimnazjów województwa.

Serdecznie Zapraszamy!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie