Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Szkoły Katolickie SPSK

Czerwienne 245, 34-407 Ciche
tel./fax (18) 265-81-34
www:   http://www.spskczerwienne.pl
e-mail:   sp2czerwienne@poczta.fm


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6954 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁĄ PODSTAWOWA
w CZERWIENNEM

- oddział przedzszkolny
- klasy integracyjne
- konkursy plastyczne
- festiwale piosenki
- wyjazdy na basen
- harcerze i zuchy

GIMNAZJUM w CZERWIENNEM

- psycholog i pedagog szkolny
- gama zajęć dodatkowych
- biblioteka
- grupa wolontariatu
- imprezy okolicznościowe
- kółko sportowe
- klub misyjny

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi."
Jan Paweł II

Niewiele jest takich szkół nie tylko na Podhalu, ale pewnie i w całej Polsce: dużych, nowoczesnych, pięknych, a przede wszystkim - dostosowanych do potrzeb dzieci niepełnosprawnych.

Szkoła stała się dla wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli wspólną rodziną wychowawczą, w której każdy młody człowiek spotyka się z szacunkiem niezależnie od swoich zdolności i możliwości intelektualnych. Podstawą pracy z osobami upośledzonymi umysłowo w szkole są indywidualne programy edukacyjno - terapeutyczne opracowane odpowiednio do możliwości i potrzeb każdego ucznia. Wspólne przebywanie dzieci niepełnosprawnych i sprawnych w zespole klasowym przynosi wymierne korzyści. Uczniowie pełnosprawni już od wczesnego dzieciństwa uczą się akceptować swych niepełnosprawnych kolegów oraz postrzegać ich jako partnerów do wspólnej zabawy i nauki.

Dzieci pełnosprawne obcując, na co dzień z niepełnosprawnymi stają się bardziej wrażliwe i otwarte na ich potrzeby. Rodzi się w nich naturalna chęć niesienia pomocy, co w dalszym życiu przyczynia się do kształtowania pozytywnych cech osobowości, takich jak: uczynność, cierpliwość, wyrozumiałość, życzliwość i odpowiedzialność.

Dwa razy do roku organizowane są w szkole dla uczniów i nauczycieli rekolekcje adwentowe i wielkopostne. Codziennie rano przed rozpoczęciem lekcji odbywa się poranna modlitwa, w której uczestniczą wszyscy uczniowie i nauczyciele szkoły.

Misja szkoły

Misją szkoły jest integralny rozwój osoby ludzkiej, zarówno ucznia jak i nauczyciela.
Wychowanie w szkole jest oparte na wartościach chrześcijańskich i nauce Kościoła, która stanowi punkt odniesienia i inspiracji dla całej działalności szkoły. Prowadzony w niej proces kształcenia i wychowania zmierza ku syntezie wiary i nauki oraz wiary i życia. Zmierzamy do takiego ukształtowania młodego człowieka, aby mógł on spełnić oczekiwania własne, swoich rodziców, był zdolny do podejmowania odpowiedzialności za swoje działanie w życiu rodzinnym i publicznym. Szczególnie dbamy o kształtowanie postawy skruchy i wdzięczności wobec Boga.
Podstawą pracy wychowawczej w szkole jest program wychowawczy. W ramach tego programu realizujemy m.in. wychowanie społeczne. Uwrażliwiamy na potrzeby ludzi cierpiących, chorych i ubogich. Zachęcamy uczniów do podejmowania wolontariatu na rzecz bliźnich. Szkolny program wychowawczy realizowany jest na wszystkich zajęciach dydaktycznych i godzinach wychowawczych, a także w ramach codziennych spotkań przed lekcjami (wspólna modlitwa), celebracji Świąt i uroczystości religijnych i patriotycznych. Pragniemy, aby przenikał szkolną codzienność.

Wizja szkoły

Szkoła będzie wspólnotą opartą na zasadzie dekalogu, miłości bliźniego, szacunku i wzajemnej pomocy. Szkoła będzie pomagać nauczycielom i uczniom w ich integralnym rozwoju. Szkoła będzie wychowywać młodzież do świadomej i pełnej postawy chrześcijanina, człowieka, Polaka. Szkoła zwraca szczególną uwagę na wypracowanie pojęcia "dobra wspólnego" i poszanowanie jego wartości. Wychowanie jest wspólnym zadaniem rodziców i Szkoły, która pełni rolę pomocnicza i służebną wobec rodziny.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie