Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Powiatowy Zespół Szkół nr 2

im. Karola Miarki

ul. Szymanowskiego 12, 43-200 Pszczyna
tel. / fax (32) 210-34-63; 210-37-39
www:   http://www.pzs2pszczyna.edu.pl
e-mail:   pszczynazsr@neostrada.plZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA NR 2

- kucharz
- klasa wielozawodowa

INTERNAT - BAZA NOCLEGOWA

- w miarę możliwości posiadania miejsc wolnych istnieje możliwość zorganizowania letniego i zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży
- wynajmu pokoi na wszelkiego rodzaju imprezy, szkolenia, obozy, zgrupowania, wycieczki, kursy itp.
- wynajmu pokoi osobom prywatnym i grupom zorganizowanym
 

IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- profil policyjny (klasa mundurowa) - rozszerzenie: język angielski, historia, wiedza o społeczeństwie
- profil sportowy: pływanie, strzelectwo, piłka nożna dziewcząt i siatkówka dziewcząt (rozszerzenie: biologia, chemia, język angielski, dodatkowo godziny z wychowania fizycznego)

TECHNIKUM NR 3

O Nas
Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie posiada dobrze wyposażoną bazą dydaktyczną i sportową.

Na kompleks obiektów szkolnych składa się budynek główny szkoły liczący ponad 30 nowoczesnych sal i pracowni lekcyjnych, biblioteka oraz czytelnia z centrum multimedialnym. Biblioteka liczy około 20 tys. tomów i oferuje młodzieży unikalne fachowe pozycje książkowe, dzienniki, tygodniki i prasę fachową. Do dyspozycji uczniów są trzy pracownie komputerowe oraz centrum multimedialne.

Budynek szkoły jest obiektem nowoczesnym, o przyjaznym, wygodnym wnętrzu, przestronnych korytarzach, odnowionych ubikacjach. W naszej szkole dużą uwagę przywiązujemy na rozwijanie zdolności sportowych uczniów. Dysponujemy kompleksem obiektów sportowych: pełnowymiarowa sala gimnastyczna, dobrze wyposażona siłownia, kryta pływalnia, zespół boisk do piłki nożnej, koszykowej, siatkówki i piłki plażowej.

Posiadamy bardzo dobrze wyposażone pracownie przedmiotów zawodowych dla zawodów technik żywienia i gospodarstwa domowego, technik kucharz, technik rolnik, technik architektury krajobrazu, technik informatyk, technik geodeta.

Nie zapomnieliśmy też o czymś dla ciała - sklepik szkolny posiada bogatą ofertę kulinarną, na korytarzach znajdują się automaty do napojów, dla wszystkich istnieje również możliwość skorzystania ze stołówki internatu. Dla osób mieszkających zbyt daleko od naszej szkoły gwarantujemy miejsca w Internacie.

Szkoła zapewnia organizację zajęć praktycznych i praktyk zawodowych dla wszystkich kierunków nauczania. Posiadamy własne warsztaty i pracownie na cele zajęć praktycznych. Uczniowie naszej szkoły zajęcia praktyczne odbywają ponadto w wyspecjalizowanych firmach o profilach zgodnych z kierunkiem kształcenia. Dla najlepszych uczniów organizujemy praktyki zagraniczne.

Szkoła jest nowoczesną placówką edukacyjną, której ukończenie daje tytuł zawodowy, a jednocześnie bardzo dobrze przygotowującą do matury.

Internat

Oferta Internatu Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 dla uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, osób prywatnych i wycieczek.

Internat Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie jest placówką opiekuńczo-wychowawczą czynną od godziny 7.00 w poniedziałek do godziny 16.00 w piątek, usytuowany jest w sąsiedztwie zabytkowego parku przy ulicy Szymanowskiego 10.
  • dysponuje wolnymi miejscami w pokojach 2 – 3 – 4 osobowych z możliwością własnego doboru współmieszkańców w pokojach
  • na każdej kondygnacji znajdują się toalety oraz łazienki z natryskami
  • zdrowe i smaczne posiłki wydawane są przez nowocześnie wyposażoną kuchnię
  • przyjmujemy młodzież z innych szkół w mieście

Wstawanie z łóżka 30 minut przed pierwszą lekcją, książki pod pachą, droga do szkoły 2 min. Na to pozwolić sobie mogą uczniowie naszej szkoły mieszkający w internacie.

Dbamy o przyjemnie i właściwie wykorzystany czas wolny oraz rozwój fizyczny i zdrowie mieszkańców dlatego młodzież ma możliwość bezpłatnego korzystania z obiektów sportowych takich jak: basen, siłownia, sala gimnastyczna, korty tenisowe, boiska do piłki nożnej i plażowej oraz z świetlicy wyposażonej w sprzęt RTV, stół do bilardu i tenisa stołowego.

TECHNIK MECHATRONIK MASZYN I URZĄDZEŃ GÓRNICZYCH

Innowacja programowa ‑ Technik mechatronik maszyn i urządzeń górniczych obejmuje nowatorskie rozwiązania z elementami budowy i eksploatacji maszyn, urządzeń górniczych oraz zasadami eksploatacji złóż, przepisami bhp obowiązującymi w górnictwie podziemnym, technologiami i konstrukcjami mechanicznymi stosowanymi w górnictwie podziemnym oraz zajęcia praktyczne na sztolni i warsztatach remontowych kopalni.

Uczniowie realizują pełną podstawę programową obowiązującą w zawodzie technik mechatronik z rozszerzeniem z matematyki i fizyki. Podstawowym celem kształcenia w klasie z dodatkowymi zajęciami z matematyki i fizyki będzie dobre przygotowanie ogólnokształcące oraz techniczne, umożliwiające zdanie egzaminu maturalnego i potwierdzającego umiejętności zawodowe w zawodzie technik mechatronik, a także uzyskanie zatrudnienia w zakładach związanych z górnictwem podziemnym i odkrywkowym, bądź kontynuowanie kształcenia na dowolnych studiach wyższych ze szczególnym uwzględnieniem kierunków technicznych takich jak mechatronika, automatyka, robotyka, budowa maszyn i urządzeń, górnictwo.

Oprócz programu obowiązującego w zawodzie technik mechatronik realizowane są dodatkowe zajęcia edukacyjne, które obejmą treści z następujących dziedzin i zakresów:
  • bhp w górnictwie podziemnym (1 godzina w całym cyklu kształcenia)
  • technologie i konstrukcje mechaniczne (1 godzina w całym cyklu kształcenia)
  • pracownia eksploatacji złóż (2 godziny z podziałem na grupy w całym cyklu kształcenia)
  • pracownia maszyn i urządzeń górniczych (2 godziny z podziałem na grupy w całym cyklu kształcenia)
  • zajęcia praktyczne na sztolni i warsztatach remontowych na kopalni (6 godzin z podziałem na grupy w całym cyklu kształcenia)

Innowacja dotyczy klasy technikum w zawodzie technik mechatronik i obejmie cały cykl kształcenia. Oferta skierowana jest przede wszystkim do uczniów, którzy wiążą swoją przyszłość z pracą w zakładach eksploatacji złóż podziemnych. Pracodawcy, jak np. Jastrzębska Spółka Węglowa S.A., ze względu na konieczność modernizacji parku maszynowego są żywotnie zainteresowani zatrudnieniem techników mechatroników do obsługi nowoczesnych maszyn i urządzeń górniczych.

GALERIA

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie