Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Powiatowy Zespół Szkół nr 2

im. Karola Miarki

ul. Szymanowskiego 12, 43-200 Pszczyna
tel./fax (32) 210-34-63, (32) 210-37-39, (32) 210-47-33
www:   http://pzs2pszczyna.pl
PZS nr 2 na Facebooku
e-mail:   sekretariat@pzs2pszczyna.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 17312 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE
w kwalifikacjach:

- R.03 Prowadzenie produkcji rolniczej
- R.16 Organizacja i nadzorowanie
  produkcji rolniczej

- T.06 Sporządzanie potraw i napojów
- T.15 Organizacja żywienia i usług
  gastronomicznych


INTERNAT - BAZA NOCLEGOWA

- w miarę możliwości posiadania miejsc
  wolnych istnieje możliwość
  zorganizowania letniego i zimowego
  wypoczynku dzieci i młodzieży

- wynajem pokoi na wszelkiego rodzaju
  imprezy, szkolenia, obozy, zgrupowania,
  wycieczki, kursy itp.

- wynajem pokoi osobom prywatnym
  i grupom zorganizowanym

 

IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- klasa mundurowa (profil policyjny,
  pożarniczy, penitencjarny lub wojskowy)

- klasa „Pedagog społeczny z opieką
  socjalną”


TECHNIKUM NR 3


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA NR 2

- kucharz
- cukiernik
- klasa wielozawodowa

O Nas

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie posiada dobrze wyposażoną bazą dydaktyczną i sportową.

Na kompleks obiektów szkolnych składa się budynek główny szkoły liczący ponad 30 nowoczesnych sal i pracowni lekcyjnych, biblioteka oraz czytelnia z centrum multimedialnym. Biblioteka liczy około 20 tys. tomów i oferuje młodzieży unikalne fachowe pozycje książkowe, dzienniki, tygodniki i prasę fachową. Do dyspozycji uczniów jest kilka pracowni komputerowych oraz centrum multimedialne.

Budynek szkoły jest obiektem nowoczesnym, o przyjaznym, wygodnym wnętrzu, przestronnych korytarzach, odnowionych ubikacjach. W naszej szkole dużą uwagę przywiązujemy na rozwijanie zdolności sportowych uczniów.

Dysponujemy kompleksem obiektów sportowych:
 • pełnowymiarową salą gimnastyczną
 • dobrze wyposażoną siłownią
 • krytą pływalnią
 • zespołem boisk do piłki nożnej, koszykowej, siatkówki i piłki plażowej
 • strzelnicą sportową
 • terenami zielonymi do odpoczynku i rekreacji

Posiadamy bardzo dobrze wyposażone pracownie przedmiotów zawodowych dla zawodów: technik żywienia i usług gastronomicznych, kucharz, technik rolnik, technik architektury krajobrazu, technik informatyk, technik geodeta, technik logistyk, technik ekonomista. Szkoła dysponuje miejscami w Internacie, stołówka oferuje posiłki na miejscu dla wszystkich uczniów. Dysponujemy własną bazą i kadrą pracowników do nauki jazdy samochodem, ciągnikiem, kombajnem.

Nie zapomnieliśmy też o czymś dla ciała - sklepik szkolny posiada bogatą ofertę kulinarną, na korytarzach znajdują się automaty do napojów, dla wszystkich istnieje również możliwość skorzystania ze stołówki internatu. Dla osób mieszkających zbyt daleko od naszej szkoły gwarantujemy miejsca w Internacie.

Szkoła zapewnia organizację zajęć praktycznych i praktyk zawodowych dla wszystkich kierunków nauczania. Posiadamy własne warsztaty i pracownie na cele zajęć praktycznych. Uczniowie naszej szkoły zajęcia praktyczne odbywają ponadto w wyspecjalizowanych firmach o profilach zgodnych z kierunkiem kształcenia. Dla najlepszych uczniów organizujemy praktyki zagraniczne.

Szkoła jest nowoczesną placówką edukacyjną, której ukończenie daje tytuł zawodowy, a jednocześnie bardzo dobrze przygotowującą do matury.


Koła zainteresowań::
 • informatyczne, mechatroniczne
 • historyczno-regionalne, teatralne
 • szkolny klub filmowy
 • szkolne koło sportowe, koło sportowo - turystyczne

Internat

Oferta Internatu Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 dla uczniów szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, osób prywatnych i wycieczek.

Internat Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie jest placówką opiekuńczo-wychowawczą zapewniającą bezpieczne zakwaterowanie młodzieży szkolnej. Obiekt usytuowany jest w sąsiedztwie zabytkowego parku przy ulicy Szymanowskiego 10.
 • dysponuje wolnymi miejscami w pokojach 2 – 3 – 4 osobowych z możliwością własnego doboru współmieszkańców w pokojach
 • na każdej kondygnacji znajdują się toalety oraz łazienki z natryskami
 • zdrowe i smaczne posiłki wydawane są przez nowocześnie wyposażoną kuchnię
 • przyjmujemy młodzież z innych szkół w mieście

Wstawanie z łóżka 30 minut przed pierwszą lekcją, książki pod pachą, droga do szkoły 2 min - na to pozwolić sobie mogą uczniowie naszej szkoły mieszkający w internacie!

Dbamy o przyjemnie i właściwie wykorzystany czas wolny oraz rozwój fizyczny i zdrowie mieszkańców dlatego młodzież ma możliwość bezpłatnego korzystania z obiektów sportowych takich jak: basen, siłownia, sala gimnastyczna, korty tenisowe, boiska do piłki nożnej i plażowej oraz z świetlicy wyposażonej w sprzęt RTV, stół do bilardu i tenisa stołowego.

TECHNIK URZĄDZEŃ I SYSTEMÓW ENERGETYKI ODNAWIALNEJ

Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej jest zawodem wprowadzonym do klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego niedawno - w 2010 roku. Jest więc nowym kierunkiem kształcenia w szkołach ponadgimnazjalnych. Stanowi on odpowiedź na zmieniająca się strukturę źródeł energii, wśród których szczególną rolę stanowią źródła o charakterze niekonwencjonalnym. Zmiany te, tym samym, wymuszają sukcesywne przygotowanie profesjonalnych kadr, zajmujących się obsługą i nadzorem infrastruktury energetyki odnawialnej.

Absolwenci tego kierunku będą przygotowani do organizowania i wykonywania prac związanych z montażem i obsługą systemów energetyki odnawialnej. Ponadto wykształcenie to pozwoli absolwentom wspierać fachową pomocą jednostki administracji publicznej i samorządowej w obszarach gospodarki zasobami energetyki odnawialnej.

Technicy urządzeń i systemów energetyki odnawialnej mogą znaleźć zatrudnienie zarówno na stanowiskach związanych z montażem instalacji wyposażonych w urządzenia energetyki odnawialnej, jak i stanowiskach nadzoru technicznego nad utrzymaniem prawidłowego funkcjonowania instalacji energetyki odnawialnej. Technicy urządzeń i systemów energetyki odnawialnej pracują przeważnie w budownictwie i energetyce oraz w doradztwie energetycznym, w zakresie możliwości wykorzystania odnawialnych źródeł energii. W administracji publicznej mogą pracować na stanowiskach nadzoru technicznego i obsługi inwestycji związanych z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii, w szczególności w budownictwie.

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
Klasa mundurowa - "Edukacja dla bezpieczeństwa"
(profil policyjny, pożarniczy, penitencjarny lub wojskowy)

Osoby zainteresowane działaniem służb mundurowych, poznają ich funkcjonowanie w praktyce. Kształcenie młodzieży realizowane jest w duchu wartości patriotycznych przyczyniając się do integracji młodych ludzi ze społeczeństwem. Klasa ta wychodzi naprzeciw naturalnym potrzebom młodego człowieka: spożytkowaniu młodzieńczej energii i zapału, ciekawości, chęci przeżycia przygody, kształtowaniu tężyzny fizycznej.

Część zajęć odbywa się poza szkołą, gdzie uczniowie w wybranych kierunkowo jednostkach poznają aspekty pracy w służbach mundurowych. Dodatkowe szkolenia i kursy dostępne dla uczniów, takie jak np.: prawa jazdy i ratownictwa przedmedycznego, powinny umożliwić zdobycie umiejętności dodatkowo punktowanych przy naborze do wybranych służb.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie