Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół nr 4

im. Armii Krajowej

ul. Kusocińskiego 3, 70-237 Szczecin
tel. (91) 433-30-76
www:   http://www.zs4.szczecin.pl
Zespół Szkół nr 4 na Facebooku
e-mail:   zs4@miasto.szczecin.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 10775 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

GIMNAZJUM NR 22 (3 lata)

- klasa ogólna
- klasa sportowa - koszykówka dziewcząt,
  siatkówka chłopców

 

TECHNIKUM KOLEJOWE (4 lata)


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA NR 4 (3 lata)

W Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2015 miesięcznika "Perspektywy" nasze Technikum Kolejowe, w kategorii "EGZAMINY ZAWODOWE" zajęło 1 miejsce w województwie zachodniopomorskim i 39 miejsce (na ok. 3000 techników) w kraju.

Zespół Szkół nr 4 im. Armii Krajowej jest miejscem, w którym odnajdzie się każdy, kto zawita w te progi. Dzień dzisiejszy tej szkoły łączy w sobie tradycję i nowoczesność.

Szkoła uzyskała tytuł "Zachodniopomorskiej Szkoły Jakości" - za sukcesy w tworzeniu szkoły nowoczesnej, wspierającej i zapewniającej wysoką jakość kształcenia oraz ciągły rozwój uczniów i nauczycieli.

Nasze korzenie sięgają istniejącego od 1960 roku Technikum Kolejowego.
Zgodnie z duchem reformy oświatowej, gościnne podwoje tej szkoły otwarły się w 1999r. na Gimnazjum nr 22, a w 2000r. na XV Liceum Ogólnokształcące, IV Liceum Profilowane i Zasadniczą Szkołę Zawodową nr 4.

Nasza szkoła jest szkołą bezpieczną - obiekt jest zamknięty i monitorowany. Prowadzone są zajęcia terapeutyczne dla uczniów z dysleksją, dobrze działa Rada Rodziców. Uczniowie otrzymują pomoc stypendialną.

Zespół Szkół nr 4 im. Armii Krajowej jest placówką przyjazną dla ucznia. Dla naszych uczniów prowadzimy zajęcia promujące zdrowy tryb życia, a profilaktyka uzależnień stawiana jest na czołowym miejscu w pracy wychowawczej szkoły. Uczniom i ich rodzinom zapewniamy fachową i dyskretną opiekę pedagogów szkoły. Stała opieka medyczna w szkole czuwa nad zdrowiem naszych wychowanków. Szkoła współpracuje z instytucjami edukacyjnymi wspierającymi wszechstronny rozwój młodzieży.

Baza dydaktyczno-sportowa:
 • nowocześnie wyposażone klaso-pracownie
 • pracownie informatyczne ze stałym dostępem do Internetu
 • skomputeryzowana biblioteka i czytelnia
 • multimedialne centrum informacji
 • dwie hale sportowe
 • nowoczesny obiekt sportowy ze sztuczną nawierzchnią
 • stołówka
 • internat

Jesteśmy jedyną szkołą w Szczecinie posiadającą nowoczesne laboratorium obsługi energii odnawialnej. Posiadamy specjalną pracownię dla technika spedytora wyposażoną w symulacyjne programy multimedialne. Naszym ogromnym atutem jest dobrze przygotowana baza do prowadzenia zajęć praktycznych w szkołach zawodowych, w tym m.in.:
 • pracownia sterowania, automatyki i robotyki (wyposażona m.in.: w sterowniki PLC, manipulator pneumatyczny, stanowiska solarne, roboty elektryczne, stanowiska do systemu sterowników przemysłowych, trenażery do budowy infrastruktury inteligentnych domów)
 • pracownia elektromechaniki posiadająca wszystkie rodzaje maszyn elektrycznych
 • stanowiska do ćwiczeń egzaminacyjnych, umożliwiające montaż i pomiary instalacji elektrycznych

Jesteśmy jedyną szkoła w Szczecinie, która ma tak bogaty zestaw maszyn do obróbki skrawaniem, dzięki czemu nasi uczniowie zdobywają szerszy zakres umiejętności niż wynikałoby to z profili klas, w których się uczą.


Realizujemy projekty Od 26 października 2015 roku realizujemy projekt ekonomiczny „W jakim miejscu życia zawodowego będę za 10 lat?” finansowany przez Narodowy Bank Polski. Zgodnie z założeniami projektu uczniowie będą pisać biznes plan zaplanowanej przez siebie działalności gospodarczej.

Od kilku lat współpracujemy z niemiecką szkołą - Gimnazjum w Pasewalku. Współpraca ta możliwa jest dzięki wsparciu Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pomerania i przychylności Dyrekcji obu szkół.

Internat Zespołu Szkół nr 4
Internat Zespołu Szkół nr 4 im. Armii Krajowej w Szczecinie oferuje 2 i 3-osobowe pokoje dla uczniów uczących się poza miejscem zamieszkania. Wyposażenie pokoi gwarantuje warunki do nauki i wypoczynku. Internat pracuje 7 dni w tygodniu, zapewniając opiekę wychowawczą oraz całodzienne wyżywienie. Mieszkańcy internatu mają możliwość korzystania z sali TV, biblioteki, hali sportowej, świetlicy wyposażonej w gry (piłkarzyki, bilard, dart) oraz sali cichej nauki.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie