Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

im. Stanisława Staszica

ul. Ks. J. Poniatowskiego 21 , 72-200 Nowogard
tel. (91) 392-11-62
www:   http://www.zsp.nowogard.pl
e-mail:   zspnowogard2@wp.pl
 

TECHNIKUM Nr 1


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

- mechanik pojazdów samochodowych
- kucharz
- pracownik pomocniczy obsługi hotelowej
  dla uczniów z orzeczeniem
  niepełnosprawności o upośledzeniu
  w stopniu lekkim

- klasa wielozawodowa

W roku 2012 Szkoła została wyróżniona Krajowym Certyfikatem
Szkoły Promującej Zdrowie
.
Baza szkoły:
 • gabinety lekcyjne przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych, w tym 2 pracownie komputerowe (multimedialne)
 • pracownie przedmiotów ekonomicznych
 • specjalistyczne pracownie i laboratoria pomiarowe dla kierunków mechanicznych
 • pracownia żywienia z częścią restauracyjną do odbywania zajęć praktycznych
 • pełnowymiarowa sala gimnastyczna, siłownia
 • biblioteka
 • czytelnia wyposażona w komputery ze skanerami, drukarkami, dostępem do Internetu; dysponująca książkami i czasopismami zawodowymi
 • plac nauki jazdy
 • gabinet pedagoga szkolnego
 • gabinet pielęgniarki szkolnej
 • stołówka (całodzienne wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja)

O Szkole

W 2000 roku nasza szkoła obchodziła jubileusz XXX – lecia połączony z nadaniem imienia i wręczeniem sztandaru. W dniu 23 października 2010 roku, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nowogardzie miały miejsce obchody jubileuszu 40-lecia istnienia szkoły. Szkoła nasza to szkoła środowiskowa, do której uczęszczają uczniowie z miasta i gminy Nowogard, większość stanowią uczniowie z terenów wiejskich.

Na przestrzeni ostatnich lat nastąpiła dynamiczna zmiana. To już nie jest ten sam "rolniczak". Zmienił się zupełnie profil szkoły, została znacznie rozszerzona oferta kształcenia, zarówno w klasach technikum, jak i szkoły zasadniczej. Do nowych potrzeb zostały przystosowane gabinety i pracownie szkolne. Nauczyciele pracują na programach autorskich, realizują projekty unijne.

Szkoła oferuje uczniom zajęcia pozalekcyjne, udział w kołach zainteresowań i zespołach sportowych. Prężnie działa Samorząd Uczniowski, który od lat inicjuje szereg działań charytatywnych, takich jak "Góra grosza", "Podaruj dzieciom uśmiech" czy współpraca z Domem Dziecka w Mostach. Szkoła może poszczycić się wieloma sukcesami w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych.

Zostało podpisane porozumienie o współpracy ze szkołą z Macedonii w ramach Umowy o Partnerskiej Współpracy Nowogardu i Veles. Uczniowie i ich rodzice zgodnie podkreślają dobrą atmosferę panującą w szkole. Cieszą inicjatywy nauczycieli, szkoła jest dobrze postrzegana nie tylko na terenie powiatu goleniowskiego, ale i w powiatach sąsiednich, z których przychodzi do nas coraz więcej absolwentów gimnazjów.

Dla uczniów oferujemy miejsca w internacie:
 • w pokojach 2, 3, 4 osobowych,
 • sala telewizyjna
 • stołówka z pełnym wyżywieniem
 • baza noclegowa dla wszystkich
 • komputery z dostępem do Internetu

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stanisława Staszica w Nowogardzie realizowane są lub były atrakcyjne projekty:

- "Nauka i praktyka za dotacje daje kwalifikacje" (projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego)
Cel ogólny: Wzrost liczby uczniów przystępujących do egzaminu zawodowego o 10%. Wdrożenie wysokiej jakość kształcenia zawodowego na nowo otwartych i zmodernizowanych kierunkach technicznych. Podnoszenie i poszerzenie kwalifikacji zawodowych uczniów ZSP w Nowogardzie zgodnie z wymogami i potrzebami rynku pracy czyniąc z absolwentów wyspecjalizowaną kadrę zawodową.

Młodzieżowa Akademia Agrobiznesu - głównym celem projektu jest rozwój kompetencji uczniów średnich szkół technicznych z obszarów wiejskich w zakresie informatyki, języka angielskiego oraz przedsiębiorczości.

"As kompetencji" - celem projektu jest umożliwienie uczniom szkół ponadgimnazjalnych rozwoju kompetencji matematyczno-fizycznych i kompetencji z przedsiębiorczości poprzez udział w zajęciach pozalekcyjnych i pozaszkolnych. Projekt jest realizowany na obszarze województwa zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i lubuskiego (zakończony w czerwcu 2012r.).

WARSZTATY SZKOLNE

Warsztaty szkolne dysponują pracowniami i laboratoriami wykorzystywanymi w czasie pracy z uczniami, są to:
 • pracownia obróbki ręcznej umożliwia opanowanie podstawowych operacji w zakresie obróbki ręcznej metalu, tworzyw sztucznych
 • laboratorium pomiarowe zapewnia dokonywanie pomiarów podstawowymi przyrządami pomiarowymi oraz pomiaru twardości materiałów chropowatości itp.
 • laboratorium elektryczno elektroniczne do badana urządzeń elektrycznych występujących w samochodach
 • komputerowa pracownia symulacyjna oraz rysunku technicznego hala obróbki mechanicznej
 • hala obróbki mechanicznej

GALERIA


SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie