Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Technikum Leśne w Miliczu

ul. Kasztelańska 1, 56-300 Milicz
tel. (71) 384-07-18
www:   http://www.tlmilicz.pl
e-mail:   sekretariat@tlmilicz.pl
 

TECHNIKUM LEŚNE (4 lata)


ZASADNICZA SZKOŁA LEŚNA


ZAMIEJSCOWY OŚRODEK DYDAKTYCZNY UNIWERSYTETU PRZYRODNICZEGO w POZNANIU

Szkoła Leśna w Miliczu istnieje od 1963 r. W czerwcu 2013 roku odbyły się uroczystości związane z obchodami Jubileuszu 50-lecia Technikum Leśnego w Miliczu. Placówka jest szkołą resortową Ministra Środowiska. Szkoła zajmuje XVIII-wieczny pałac klasycystyczny, dawną rezydencję Maltzanów, położony miedzy dwoma rzekami - Baryczą i Młynówką. Pałac nierozerwalnie związany jest z zabytkowym parkiem, utrzymywanym w stylu angielskim, porośniętym wiekowymi wiązami, dębami, olchami i licznymi krzewami różaneczników.

Szkoła kształci leśników. Ma doskonałą kadrę nauczycieli, odpowiednio wyposażone pracownie i nowoczesne pomoce naukowe. W szkole obowiązuje umundurowanie.

Nauka w szkole odbywa się przy wykorzystaniu najnowszych maszyn i urządzeń leśnych, co jest zasługą stałej i ścisłej współpracy z Lasami Państwowymi. Kształcenie przyszłych leśników odbywa się obecnie na terenie Nadleśnictwa Milicz.

Szkoła leśna wrosła w krajobraz Milicza i utrwaliła się pozytywnie w pamięci jej mieszkańców. Wielu jest dumnych z istnienia w ich mieście szkoły mundurowej, której absolwenci słyną z podejmowania licznych działań społecznych na rzecz najbliższego środowiska, szkoła natomiast dumna jest ze swoich uczniów, wyróżniających się zachowaniem i postawą oraz z absolwentów, którzy dziś tworzą naszą krajową rzeczywistość.

Obok zajęć obowiązkowych uczniowie mają do wyboru szereg zajęć dodatkowych, mogą zdobyć prawo jazdy kat. T dające uprawnienia do obsługi leśnych maszyn wolnobieżnych.
Każdy uczeń technikum może uzyskać dwie kwalifikacje zawodowe uprawniające do otrzymania dyplomu technik leśnik:
  • R.13. Ochrona i zagospodarowanie zasobów leśnych
  • R.14. Użytkowanie zasobów leśnych

Uczeń ZSZ może zdobyć kwalifikację R.1. Obsługa maszyn stosowanych do prac leśnych.

Praktyczna Nauka Zawodu w Technikum Leśnym w Miliczu

Praktyczna nauka zawodu uczniów Technikum Leśnego odbywa się w lasach Nadleśnictwa Milicz. Nadleśnictwo zapewnia front robót, transport, jak również ponosi koszt odzieży roboczej, posiłków regeneracyjnych oraz wyposażenia bazy techniczno-dydaktycznej.

Bogactwo warunków siedliskowych lasów milickich sprawia, iż zajęcia są bardzo interesujące i przekrojowe. Do celów dydaktycznych uczniowie mają do dyspozycji specjalistyczne maszyny i urządzenia leśne większości firm europejskich. Nowoczesny sprzęt i wysoko kwalifikowana kadra instruktorska zapewniają profesjonalny przebieg szkolenia praktycznego.

Internat Technikum Leśnego w Miliczu

Placówka dysponuje pokojami trzyosobowymi wyposażonymi w łazienki, sale telewizyjne, kuchenki. W czasie wolnym od nauki młodzież może skorzystać z siłowni, sali bilardowej, sali do tenisa stołowego jak również nowoczesnej pracowni multimedialnej. W ramach zajęć popołudniowych mieszkańcy internatu biorą udział w imprezach o charakterze sportowym, rekreacyjnym, kulturalnym.

GALERIA

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie