Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Technikum Leśne w Miliczu

ul. Kasztelańska 1, 56-300 Milicz
tel./fax (71) 384-07-18
www:   http://www.tlmilicz.pl
Technikum Leśne na Facebooku
e-mail:   sekretariat@tlmilicz.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 4249 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

TECHNIKUM LEŚNE (4 lata)


WYNAJEM SALI KONFERENCYJNEJ

Technikum Leśne w Miliczu znajduje się wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w rankingu szkół ponadgimnazjalnych "Perspetyw" w roku 2014. Szkole przysługuje tytuł "Brązowej Szkoły 2014". Technikum Leśne w Miliczu zajęło bardzo wysokie 15 miejsce w województwie Dolnośląskim w kategorii Technika. Natomiast w skali kraju nasza milicka szkoła leśna uplasowała się na 201 miejscu.

Szkoła Leśna w Miliczu istnieje od 1963 r. W czerwcu 2013 roku odbyły się uroczystości związane z obchodami Jubileuszu 50-lecia Technikum Leśnego w Miliczu. Placówka jest szkołą resortową Ministra Środowiska.

Szkoła kształci leśników. Ma doskonałą kadrę nauczycieli, odpowiednio wyposażone pracownie i nowoczesne pomoce naukowe. W szkole obowiązuje umundurowanie. Uczniowie mają możliwość nauki języków obcych, uczą się obsługi specjalistycznych, leśniczych programów informatycznych. Uczniowie mogą zdobyć prawo jazdy kat. T dające uprawnienia do obsługi leśnych maszyn wolnobieżnych.


Nauka w szkole odbywa się przy wykorzystaniu najnowszych maszyn i urządzeń leśnych, co jest zasługą stałej i ścisłej współpracy z Lasami Państwowymi. Kształcenie przyszłych leśników odbywa się obecnie na terenie Nadleśnictwa Milicz.

Szkoła leśna wrosła w krajobraz Milicza i utrwaliła się pozytywnie w pamięci jej mieszkańców. Wielu jest dumnych z istnienia w ich mieście szkoły mundurowej, której absolwenci słyną z podejmowania licznych działań społecznych na rzecz najbliższego środowiska, szkoła natomiast dumna jest ze swoich uczniów, wyróżniających się zachowaniem i postawą oraz z absolwentów, którzy dziś tworzą naszą krajową rzeczywistość.

Obok zajęć obowiązkowych uczniowie mają do wyboru szereg zajęć dodatkowych (np.: zajęcia pozalekcyjne z hodowli lasu, zajęcia sportowe, Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody, koło ornitologiczne, koło biologiczne, Szkolny Klub Filmowy, koło fotograficzne).

Każdy uczeń technikum może uzyskać dwie kwalifikacje zawodowe uprawniające do otrzymania dyplomu technik leśnik:
  • R.13. Ochrona i zagospodarowanie zasobów leśnych
  • R.14. Użytkowanie zasobów leśnych

Praktyczna Nauka Zawodu w Technikum Leśnym w Miliczu

Praktyczna nauka zawodu uczniów Technikum Leśnego odbywa się w lasach Nadleśnictwa Milicz. Nadleśnictwo zapewnia front robót, transport, jak również ponosi koszt odzieży roboczej, posiłków regeneracyjnych oraz wyposażenia bazy techniczno-dydaktycznej.

Bogactwo warunków siedliskowych lasów milickich sprawia, iż zajęcia są bardzo interesujące i przekrojowe. Do celów dydaktycznych uczniowie mają do dyspozycji specjalistyczne maszyny i urządzenia leśne większości firm europejskich. Nowoczesny sprzęt i wysoko kwalifikowana kadra instruktorska zapewniają profesjonalny przebieg szkolenia praktycznego.

Internat Technikum Leśnego w Miliczu

Internat Technikum Leśnego w Miliczu jest placówką opiekuńczo-wychowawczą wspomagającą dydaktyczno-wychowawczą funkcję szkoły. Zapewnia bardzo dobre warunki do nauki i wypoczynku. Do dyspozycji mieszkańców są 84 trzyosobowe pokoje z łazienką, ogólnie dostępne kuchenki i świetlice do zajęć nieobowiązkowych. Internat oferuje młodzieży korzystanie z pomieszczeń rekreacyjnych: siłownia, klub fitness, sala bilardowa, sala do tenisa stołowego, pracownia komputerowa. Wykwalifikowana kadra pedagogiczna zapewnia wychowankom wszechstronny rozwój zainteresowań, uzdolnień, pasji poprzez organizację zajęć kulturalnych, turystycznych i sportowych.

Internat Technikum Leśnego w Miliczu oferuje możliwość wynajęcia nowocześnie wyposażonej sali w celach: organizacji spotkań biznesowych, narad, konferencji, szkoleń.

Wyposażenie sali:
  • ilość miejsc – 50
  • komputerowy zestaw multimedialny
  • tablica interaktywna z oprzyrządowaniem
  • aneks kuchenny z kącikiem kawowym
  • możliwość zamówienia obiadów, zimnych przekąsek
  • sala klimatyzowana, z osobnym wejściem, parkingiem
Szkoła i jej otoczenie
Szkoła zajmuje XVIII-wieczny pałac klasycystyczny, dawną rezydencję Maltzanów, położony miedzy dwoma rzekami - Baryczą i Młynówką. Pałac nierozerwalnie związany jest z zabytkowym parkiem, utrzymywanym w stylu angielskim, porośniętym wiekowymi wiązami, dębami, olchami i licznymi krzewami różaneczników.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie