Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół nr 2

im. Bolesława III Krzywoustego

ul. Piastowska 5, 78-100 Kołobrzeg
tel. (94) 352-39-36, fax (94) 352-33-85
www:   http://www.zs2kolobrzeg.pl
ZS nr 2 na Facebooku
e-mail:   zs2@kolobrzeg.powiat.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 11545 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznieGIMNAZJUM W OŚRODKU
SZKOLNO-WYCHOWAWCZYM

- okres kształcenia: trzy lata
- dla dzieci z upośledzeniem w stopniu
  lekkim na podstawie orzeczenia z Poradni
  Psychologiczno-Pedagogicznej


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA W OŚRODKU SZKOLNO-WYCHOWAWCZYM
(3 lata)

 

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA
(3 lata)

"Szkoła na tyle jest użyteczna na ile spełnia oczekiwania społeczeństwa" to motto było i jest przewodnią ideą szkoły.

O nas

Szkoła funkcjonuje od 1. września 1947 roku. Zapewnia uczniom pełen rozwój umysłowy, moralny, emocjonalny i fizyczny w zgodzie z ich potrzebami i możliwościami psychofizycznymi, w warunkach poszanowania ich godności osobistej oraz wolności światopoglądowej i wyznaniowej. Absolwenci cieszą się uznaniem społeczeństwa.

Do Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej przyjmowani są absolwenci gimnazjum posiadający orzeczenie poradni psychologiczno-pedagogicznej o niepełnosprawności intelektualnej w stopniu lekkim. ZSZ Specjalna umożliwia zdanie egzaminu zewnętrznego i uzyskanie w dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Praktykę w zawodach kształconych w Zasadniczej Szkole Zawodowej w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym zapewnia szkoła (uczniowie odbywają praktyki m.in. w Hotelu Centrum w Kołobrzegu i Centrum Zdrowia i Relaksu "Verano" Sp. z o.o.). Uczniowie mogą z czynnej codziennie świetlicy szkolnej Zajęcia odbywają się w budynku Zespołu, uczniowie tym samym, korzystają z całej oferty zajęć pozalekcyjnych (kół zainteresowań) organizowanych przez Zespół. Korzystają również z bazy dydaktycznej Zespołu.

Zasadnicza Szkoła Zawodowa kształci w wybranych przez uczniów zawodach. Podstawowym warunkiem przyjęcia ucznia do szkoły zawodowej jest posiadanie przez niego potwierdzenia przyjęcia na praktyczną naukę zawodu w wybranym przez siebie zawodzie (zobowiązanie pracodawcy do przyjęcia ucznia/młodocianego pracownika na praktyczną naukę zawodu lub umowa o pracę w celu przygotowania młodocianego pracownika do zawodu), a także przedstawienie zaświadczenia od lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań do wykonywania danego zawodu (skierowanie do lekarza uczeń uzyskuje w sekretariacie szkoły).

Szkoła aktywnie pomaga w wyborze zawodu oraz udziela informacji o ewentualnych możliwościach znalezienia praktyki w wybranym przez gimnazjalistów zawodzie.

Po ukończeniu zasadniczej szkoły zawodowej uczeń może rozpocząć naukę w drugiej klasie liceum ogólnokształcącego dla dorosłych i uzyskać wykształcenie średnie.

Działalność pozalekcyjna

Zajęcia pozalekcyjne organizowane są zgodnie z zainteresowaniami uczniów. Placówka cyklicznie organizuje liczne konkursy i imprezy, umożliwiające uczniom prezentowanie własnych talentów i umiejętności.

Szkoła
systematycznie ubiega się o środki unijne, które mają na celu uatrakcyjnienie i podniesienie jakości kształcenia zawodowego uczniów, wychodząc na przeciw oczekiwaniom Uczniów i Rodziców, zbieżnych z misją i wizją szkołą.

Szkoła kształtuje człowieka uczciwego, rzetelnego, prawdomównego, sprawiedliwego, szanującego godność człowieka, przeciwnika brutalności i przemocy, szanującego rodzinę. Kształtuje człowieka pracowitego i gospodarnego, samodzielnego i krytycznego, doceniającego wolność i tolerancję.

INTERNAT

Internat Zespołu dysponuje 3-osobowymi pokojami z umywalką i nowoczesnym wyposażeniem.

Uczeń mieszkający w Internacie może korzystać z:

  • pomocy przy odrabianiu lekcji,
  • pokoi do indywidualnej nauki,
  • mini pracowni komputerowej,
  • siłowni i sali gimnastycznej.

Ponadto oferujemy bardzo smaczne, całodzienne wyżywienie.
ZAMIESZKANIE DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH JEST BEZPŁATNE!

BIBLIOTEKA

Biblioteka Zespołu Szkół nr 2 w Kołobrzegu znajduje się na drugim piętrze naszej szkoły. Wnętrze biblioteki składa się z dwóch pomieszczeń. Pierwsze z nich stanowi wypożyczalnia i stanowisko pracy nauczyciela biblioteki. Na półkach w tym pomieszczeniu stoją woluminy należące do księgozbioru podręcznego (encyklopedie, słowniki, leksykony), lektury szkolne, podręczniki, literatura piękna (powieści i opowiadania młodzieżowe, romantyczne, science fiction, fantasy, przygodowe, kryminalne), komiksy.

Kolejne pomieszczenie wyposażone jest w stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. Stanowisko komputerowe bibliotekarki jest wyposażone w nagrywarkę płyt CD i DVD, czarno-białą drukarkę laserową oraz urządzenie wielofunkcyjne.

Utworzyliśmy KĄCIK MATURZYSTY w drugim pomieszczeniu naszej biblioteki, w którym można znaleźć biuletyny maturalne, osiągnięcia maturzystów z poprzednich lat, informatory maturalne z poszczególnych przedmiotów, informatory o uczelniach wyższych.

Serdecznie zapraszamy!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie