Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

ul. Oleska 7, 46-380 Dobrodzień
tel./fax (34) 357-52-46
www:   http://www.zspdobrodzien.pl
e-mail:   zsdobrodzien@poczta.onet.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 4661 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE (3 lata)
im. A. Mickiewicza

- klasa o profilu ogólnym
- klasa o profilu mundurowym

TECHNIKUM (4 lata)ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA (3 lata)

- oddziały wielozawodowe

Proponujemy Wam przyjazną szkołę:
 • do której macie blisko
 • która prócz codziennej nauki pozwala rozwijać swoje zainteresowania na zajęciach pozalekcyjnych
 • która oferuje wysoki poziom nauki języków obcych
 • która oferuje zajęcia pozalekcyjne w ramach projektów unijnych
 • która zapewnia doskonałe przygotowanie do matury poprzez liczne konsultacje
 • która posiada doskonale wyposażone pracownie multimedialne
 • która daje możliwość zwiedzania pięknych miejsc w kraju i za granicą
 • która zapewnia uczniom miejsce w internacie
 • która wykształciła wielu absolwentów, będących dziś jej dumą i rozsławiających Dobrodzień nie tylko w swoim kraju
 • w której uczniowie są objęci pomocą psychologiczno – pedagogiczną

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych posiada certyfikaty "Szkoła przedsiębiorczości", "Szkoła z klasą" i "Szkoła bez przemocy", "Zielona Flaga". Posiadamy także certyfikat Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej.

Oferujemy miejsca w internacie. Internat przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Dobrodzieniu jest placówką opiekuńczo-wychowawczą, w której mieszkają uczniowie ZSP oraz uczniowie przyjeżdżający na kursy kształcenia zawodowego. Placówka zapewnia dobre warunki lokalowe w pokojach 1,2,3 i wieloosobowych a opieką i wychowaniem młodzieży zajmuje się wykwalifikowana kadra pedagogów. W internacie jest świetlica, kuchnia wyposażeniem, sala do gry w tenisa stołowego oraz stały dostęp Wi-Fi.

Szkoła od wielu lat współpracuje z zaprzyjaźnioną szkołą Käthe - Kollwitz - ­Schule z Bruchsal (powiat Karlsruhe). Co roku organizowane są spotkania (na przemian). Celem spotkań było i jest zarówno poznanie tradycji, kultury i zabytków danego kraju, jak i możliwość nawiązania i zacieśnienia więzi przyjaźni pomiędzy młodzieżą polską i niemiecką. Ważnym celem była też komunikacja językowa pomiędzy uczestnikami programu.

W naszej szkole prężnie działają koła zainteresowań, które pozwalają uczniom rozwijać pasje i zdolności, nie tylko podczas lekcji. W trakcie pobytu w szkole uczniowie mogą brać udział w wielu projektach, zarówno w formie zajęć pozalekcyjnych, jak i organizowanych przez szkolne organizacje uczniowskie: Samorząd Szkolny, Wolontariat, Ekozespoły, Chór Szkolny, Szkolne Koło Teatralne – w zależności od zainteresowań. Można realizować swoje pasje, zainteresowania, ciekawe pomysły. Szkoła organizuje wiele wycieczek edukacyjnych do ośrodków kultury, sztuki, współpracuje z wyższymi uczelniami. W szkole działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza.

Liceum o profilu służb mundurowych
Profil mundurowy to kierunek cieszący się zainteresowaniem kandydatów do klas I. Jedną z atrakcji szkoły są organizowane zajęcia pozalekcyjne: wyjazdy na strzelnicę i kurs strzelania, obóz sprawnościowy w jednostce wojskowej w Bolesławcu, wyjazdy na weekend ze szkoły przetrwania. Szkoła współpracuje z fundacją "Szturman". Zajęcia pozalekcyjne obejmują także kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, zajęcia na basenie. Klasy mundurowe biorą corocznie udział w Mistrzostwach sportowo-obronnych klas mundurowych w Bolesławcu o puchar Ministra Obrony Narodowej.

Technika
 • języki: angielski, niemiecki, także na poziomie zawodowym
 • uzyskanie europejskiego certyfikatu umiejętności zawodowych pozwala Ci na podjęcie pracy we wszystkich krajach Unii Europejskiej
 • po 4 latach nauki zdasz egzamin maturalny i uzyskasz tytuł zawodowy

W wyniku kształcenia absolwent otrzymuje odpowiedni zasób wiedzy ogólnej i zawodowej, który daje podstawę do podjęcia pracy, jak również możliwość szybkiego przekwalifikowania się w różnych sytuacjach życiowych.

Zasadnicza Szkoła Zawodowa
Dla młodzieży zdecydowanej szybko zdobyć konkretny zawód bezpośrednio po ukończeniu gimnazjum i gimnazjum specjalnego proponujemy 3-letnią wielozawodową szkołę zasadniczą. Podczas cyklu nauczania odbywają zajęcia teoretyczne w szkole i praktyczną naukę w wybranym zakładzie pracy. W każdej klasie odbywa się w ramach nauki 4-tygodniowy obowiązkowy kurs w ośrodku dokształcania zawodowego, który obejmuje przedmioty zawodowe zgodnie z programem w danym zawodzie. Kursy takie odbywają się w naszej szkole (mechanik pojazdów samochodowych, mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych, sprzedawca, stolarz tapicer i cieśla oraz rolnik i ogrodnik) lub innych szkołach zawodowych poza Dobrodzieniem.

Kształcenie w ZSZ nie zamyka możliwości podwyższania swojego wykształcenia. Każdy absolwent szkoły zawodowej może kontynuować naukę w 2-letnim Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych (również w Dobrodzieniu). W ten sposób prócz zawodu zyskuje wykształcenie średnie, co po zdaniu matury uprawnia go z kolei do podjęcia nauki na wyższej uczelni.

Wysoko kwalifikowana kadra pedagogiczna jest przyjazna uczniom. Wszystkie działania szkoły nastawione są na rozwój ucznia ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa i bezstresowego wejścia w życie środowiska szkolnego uczniów klas pierwszych. Szkoła współpracuje z jednostkami wojskowymi i stowarzyszeniami byłych żołnierzy oraz policją.SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie