Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Handlowych

im. Marii Dąbrowskiej w Bydgoszczy

ul. Kaliska 10, 85-602 Bydgoszcz
tel. (52) 341-14-01
www:   http://www.zsh.bydgoszcz.pl
e-mail:   szkola@zsh.bydgoszcz.pl

 

TECHNIKUM (4 lata)


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA HANDLOWA (2 lata)


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA ODZIEŻOWA (3 lata)

Tradycja Zespołu Szkół Handlowych sięga 1923 roku. Zaczęło wtedy funkcjonować Liceum Handlowe Izby Przemysłowo-Handlowej, specjalizujące uczniów w zawodzie sprzedawca. Później powstała Miejska Szkoła Handlowa i Liceum Handlowo-Administracyjne oraz Zasadnicza Szkoła Handlowa.

Obecnie w murach budynku na Kaliskiej funkcjonuje: Technikum Handlowe, Technikum Ekonomiczne, Zasadnicza Szkoła Zawodowa Handlowa, Technikum Odzieżowe, Zasadnicza Szkoła Odzieżowa.

Jak wynika z badań rynku krajowego i sondaży europejskich, najpopularniejszymi zawodami nadal będą: handlowiec, ekonomista i informatyk. Urząd Pracy w Bydgoszczy oferuje rocznie około 400 miejsc pracy dla absolwentów o specjalności technik-handlowiec.

Kontynuacja kształcenia w naszej szkole wydaje się być jak najbardziej pożądana z jeszcze jednego, tym razem praktycznego względu. W czasie powszechnej mody na wyjazdy do pracy w krajach Unii Europejskiej przydałaby się znajomość jednej z jej dyrektyw. Mówi ona o tym, iż cykl kształcenia wykwalifikowanego pracownika nie powinien być krótszy niż 12 lat. Policzmy: 6 lat podstawówki + 3 lata gimnazjum + 2 lata szkoły zawodowej = 11. Może więc warto zajrzeć na Kaliską 10 lub choć na naszą stronę: www.zsh.bydgoszcz.pl.

Wyposażyć młodych ludzi w konkretny i poszukiwany na rynku pracy zawód - to główny cel, jaki stawia przed sobą Zespół Szkół Handlowych w Bydgoszczy. Toteż zarówno profil dobieranych kierunków kształcenia, jak i poza programowe inicjatywy podejmowane przez szkołę, podporządkowane są tej idei.

NASZE ATUTY

Bardzo ważne miejsce w szkole zajmuje szeroko rozumiane kształcenie informatyczne, dające możliwość zdobycia dodatkowych umiejętności zawodowych, m.in. obsługi programów finansowo-księgowych, kadrowo-płacowych i magazynowych, np. RACHMISTRZ, PŁATNIK, SUBIEKT, GRATYFIKANT i REWIZOR. Szkoła jest do tego znakomicie przygotowana: pracownie komputerowe, sale multimedialne, wyposażona w stanowiska komputerowe sala do nauki języków obcych, pracownia zawodowa wyposażona w kasy fiskalne, wagi elektroniczne, metkownice i inny sprzęt.

Ponadto uczniowie przez cały okres nauki objęci są systemem doradztwa zawodowego. W pierwszej klasie wypełniają testy, które pozwalają określić ich cechy charakteru i przydatność do zawodu. W drugich klasach następuje analiza rynku pracy i poznawanie świata specjalizacji w handlu. Trzeci etap to już przygotowanie do wejścia na rynek pracy, poprzez spotkania z przedstawicielami różnych firm, instytucji, przedsiębiorstw. Należy dodać, że nauczyciele zajmujący się realizacją tego programu podjęli studia podyplomowe w zakresie doradztwa zawodowego.

Szkoła posiada specjalistyczne pracownie do przedmiotów zawodowych i ogólnokształcących: nowoczesną pracownię do nauki języków obcych, pracownie komputerowe z dostępem do Internetu, pracownię fizyczną, chemiczną i biologiczną - umożliwiającą prowadzenie analiz instrumentalnych, nowoczesne Centrum Informacji Multimedialnej, świetlicę, siłownię, salę ćwiczeń, boisko sportowe i bar szkolny.

Uczniowie mogą brać udział w bezpłatnych zajęciach pozalekcyjnych prowadzonych w ramach projektu: "Zawodowe horyzonty". Projekt obejmuje trzy typy dodatkowych zajęć pozalekcyjnych:

  • zajęcia wyrównawcze
  • dodatkowe zajęcia pozalekcyjne rozwijające umiejętności kluczowe
  • warsztaty z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej

Uczniowie ZSH odbywają praktyki zawodowe w bankach, urzędach skarbowych i samorządowych, instytucjach ubezpieczeniowych, oraz jednostkach prowadzących działalność gospodarczą, zgodnie z programem dla danego zawodu.
Od marca 2008 r. z rozpoczął na nowo działać Szkolny Ośrodek Kariery przy Zespole Szkół Handlowych w Bydgoszczy. Głównym celem Ośrodka jest aktywizacja młodzieży na rzecz samorozwoju a także wyposażenie jej w wiedzę i umiejętności poprzez planowanie własnej kariery edukacyjnej i zawodowej.

Szkoła uczestniczyła w ogólnopolskich programach: "Szkoła z klasą", "Nauczyciel z klasą". Zespół Szkół Handlowych współpracuje także z bliźniaczą szkołą w niemieckim Mannheim. Być może już w niedalekiej przyszłości uczniowie wezmą udział w programie wymiany młodzieży


Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy do języka angielskiego -> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka"). Dostępne są również inne języki i przedmioty.

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie