Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół

im. Powstańców Wielkopolskich

Bielice 1, 88-330 Gębice
tel. (52) 315-59-60, (52) 315-04-92
www:   http://zs-bielice.ple-mail:   sekretariat@zsbielice.com

GIMNAZJUM

- klasa językowa
- klasa sportowa - piłka siatkowa dziewcząt
- klasa sportowa - piłka nożna chłopców

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA


KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE
w ramach następujących kwalifikacji:

- T.11 – Planowanie i realizowanie usług
  w recepcji

- A.35 – Planowanie i prowadzenie
  działalności w organizacji

- R.3 – Prowadzenie produkcji rolniczej
- T.13 – Planowanie i realizacja imprez
  i usług turystycznych

- T.6 – Sporządzanie potraw i napojów
- R.19 – Organizacja chowu i hodowli koni.
 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE (3 lata)

- z rozszerzonym językiem angielskim
- dziennikarskie
- biologiczno-chemiczne
- o profilu obronnym (klasa mundurowa)

TECHNIKUM (4 lata)


CENTRUM KSZTAŁCENIA PRAKTYCZNEGO
przy Zespole Szkół
oferuje kursy:

- kurs pedagogiczny
- kurs BHP
- kurs kombajnisty
- kurs ochrony roślin
- agroturystyczny
- kelner - barman
- mała gastronomia z elementami prowadzenia działalności gospodarczej
- poliglota na wsi
- z komputerem na ty

Jesteśmy szkołą o uznanej renomie i tradycji, wielokrotnie zajmowaliśmy czołowe miejsca w rankingu szkół w województwie. Szczycimy się tym, że wyniki zdawalności egzaminu maturalnego zawsze były wyższe niż średnie krajowe.

Atuty Szkoły
 • wysoki poziom nauczania
 • atrakcyjny system stypendialny dla każdego
 • egzamin zawodowy odbywa się w naszej szkole – jesteśmy ośrodkiem egzaminacyjnym
 • praktyki na miejscu i w atrakcyjnych ośrodkach wypoczynkowych
 • przy szkole działa Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "MUKS Bielice"

Klasa Liceum Ogólnokształcącego o profilu obronnym przygotowuje uczniów do zdania matury i podjęcia studiów. Dodatkowe zajęcia z przysposobienia obronnego ukierunkowują uczniów do studiów w szkołach wojskowych lub innych szkołach wyższych związanych ze służbami mundurowymi - Policja, Straż Pożarna itp. Oferujemy dodatkowe zajęcia z musztry, strzelectwa sportowego, terenoznawstwa, umożliwiają zapoznanie uczniów ze specyfiką służb mundurowych.

W czasie nauki uczniowie odwiedzają też zaprzyjaźnione jednostki wojskowe gdzie mogą uczestniczyć m.in. w zajęciach poligonowych. Wyjeżdżają też na wycieczki gdzie odbywają zajęcia w szkole górskiej. Uczniowie klasy obronnej chodzą na zajęcia w mundurach i obowiązkowo mieszkają w internacie szkoły.

Baza dydaktyczna
Posiadamy pełne zaplecze do kształcenia w nauczanych zawodach:
 • nowoczesne pracownie dydaktyczne
 • kuchnia, sala obsługi konsumenta
 • warsztaty, baza maszyn, gospodarstwo szkolne
 • w zawodzie technik hodowca koni oferujemy: pracownie dydaktyczne, nowoczesną stajnię, w której może znaleźć miejsce, na preferencyjnych warunkach koń ucznia, przestronną halę, przygotowane konie, instruktora sportu o uprawnieniach międzynarodowych

Internat
Uczniom dojeżdżającym z daleka mogą zamieszkać w internacie z nowocześnie wyposażonymi 3-osobowymi pokojami. Do dyspozycji wszystkich uczniów jest stołówka, sklepik i klub uczniowski, sala gimnastyczna, siłownia, klub sportowy, zajęcia dodatkowe. Oferujemy ciekawe zajęcia w czasie wolnym: sportowe, turystyczne, kulinarne, manualne i intelektualne, realizujemy programy profilaktyczne, dla chętnych wychowanków organizujemy biwaki, wyjazdy, spotkania z ciekawymi ludźmi.

KOŁA ZAINTERESOWAŃ

 • koło żywienia i hotelarstwa
 • blok języka angielskiego
 • koło kabaretowe
 • Szkolne Koło Krajoznawczo-Turystyczne PTTK
 • Zespół Tańca Ludowego "Białe Kujawy"
 • chemiczne
 • koło turystyczne
 • matematyczne
 • historyczne

Grupa kabaretowa "Pod tytułem" działa w naszej szkole już od 2006 roku. Popisy artystyczne tworzącej tę grupę młodzieży podziwiać można w naszej szkole oraz na różnego typu imprezach powiatu mogileńskiego i nie tylko. Skład grupy częściowo zmienia się każdego roku, a więc w jej szeregach są zarówno uczniowie z czteroletnim stażem, jak i nowi, pełni energii, pomysłów i zapału gimnazjaliści. Praca w kole kabaretowym polega nie tylko na występach przed publicznością, ale także na wykonywaniu kostiumów i dekoracji oraz układaniu skeczy, które są wystawiane.

Zespół Tańca Ludowego "Białe Kujawy"
Zespół Tańca ludowego” Białe Kujawy” działający przy Zespole Szkół w Bielicach kultywuje tradycje ludowe nieprzerwanie od 60 lat. Zespół skupia młodzież, która poprzez uczestnictwo w zajęciach rozwija swoje zainteresowania kulturą ludową, narodową oraz kulturą innych narodów.
W programie zespołu "Białe Kujawy" zobaczyć można: Tańce Narodowe, Tańce Wielkopolskie, Tańce Kujawskie.

BIBLIOTEKA

Biblioteka składa się z wypożyczalni i strefy magazynowej oraz czytelni, która pomimo obecnych komputerów (stanowiska z dostępem do Internetu) pozostaje nadal tradycyjnym miejscem do spokojnej i cichej pracy umysłowej. Na bieżąco uzupełniany jest zestaw obowiązkowych i dodatkowych lektur szkolnych dla gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych. Ostatnia aktualizacja tytułów związana była z wprowadzeniem nowej podstawy programowej.
Dla nauczycieli prenumerowany jest zestaw czasopism dydaktycznych do poszczególnych przedmiotów. Biblioteka stara się sprostać wymaganiom i potrzebom uczniów i nauczycieli w zakresie poszukiwania i selekcji informacji. Umożliwia to bogaty, różnorodny i aktualizowany księgozbiór oraz dostęp do nowoczesnych nośników i źródeł wiedzy.

GALERIA

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie