Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół

im. Powstańców Wielkopolskich

Bielice 1, 88-330 Gębice
tel. (52) 315-59-60, (52) 315-04-92
www:   http://zs-bielice.pl
ZS na Facebooku
e-mail:   sekretariat@zs-bielice.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 8608 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


GIMNAZJUM

- klasa wojskowa
- klasa językowa
- klasa sportowa
- klasa ogólna

KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE
w ramach następujących kwalifikacji:

- T.11 – Planowanie i realizowanie usług
  w recepcji

- A.35 – Planowanie i prowadzenie
  działalności w organizacji

- R.3 – Prowadzenie produkcji rolniczej
- T.13 – Planowanie i realizacja imprez
  i usług turystycznych

- T.6 – Sporządzanie potraw i napojów
- R.19 – Organizacja chowu i hodowli koni
 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE (3 lata)

- klasa wojskowa
- klasa pożarnicza
- klasa politechniczna (matematyczno-
  fizyczna)

- klasa medyczna (biologiczno-chemiczna)
- klasa medialno - artystyczna
- klasa lingwistyczna (język angielski)

TECHNIKUM (4 lata)


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Technikum w Zespole Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2016"

Jesteśmy szkołą o uznanej renomie i tradycji, wielokrotnie zajmowaliśmy czołowe miejsca w rankingu szkół w województwie. Szczycimy się tym, że wyniki zdawalności egzaminu maturalnego zawsze były wyższe niż średnie krajowe.

Atuty Szkoły
 • wysoki poziom nauczania (sukcesy Szkoły w Bielicach w Ogólnopolskim Rankingu Szkół)
 • udział w projektach europejskich
 • atrakcyjny system stypendialny dla każdego
 • egzamin zawodowy odbywa się w naszej szkole – jesteśmy ośrodkiem egzaminacyjnym
 • praktyki na miejscu i w atrakcyjnych ośrodkach wypoczynkowych
 • przy szkole działa Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "MUKS Bielice"
 • posiadamy pełne zaplecze do kształcenia w nauczanych zawodach

Największe osiągnięcia naszych uczniów:
 • I miejsce w wojewódzkim etapie konkursu „Turnieju Słowa – Słowo Źródłem Inspiracji” w kategorii: Turniej Recytatorski – „Słowem opowiedziane”
 • tytuł laureata etapu centralnego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych
 • III miejsca w Lidze Zadaniowej 2015 a kategorii klas pierwszych gimnazjum oraz klas drugich
 • tytuł laureata konkursu z chemii organizowanego przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2014/2015
 • IV miejsce w finale ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Turystyce
 • I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Żywieniowym

Klasa Liceum Ogólnokształcącego o profilu wojskowym przygotowuje uczniów do zdania matury i podjęcia studiów. Dodatkowe zajęcia z przysposobienia obronnego ukierunkowują uczniów do studiów w szkołach wojskowych lub innych szkołach wyższych związanych ze służbami mundurowymi - Policja, Straż Pożarna itp. Oferujemy dodatkowe zajęcia z musztry, strzelectwa sportowego, terenoznawstwa, umożliwiają zapoznanie uczniów ze specyfiką służb mundurowych. W czasie nauki uczniowie odwiedzają też zaprzyjaźnione jednostki wojskowe gdzie mogą uczestniczyć m.in. w zajęciach poligonowych.

Technikum Hodowli Koni
Nauka w technikum trwa 4 lata, kończy się maturą i egzaminem zawodowym. Po jego ukończeniu uczeń zdobywa wykształcenie średnie, ciekawy zawód oraz może kontynuować naukę na uczelniach wyższych studiując na kierunkach związanych z: rolnictwem, weterynarią, zootechniką, agrobiznesem, hipologią i jeździectwem, hodowlą i ochroną zwierząt towarzyszących i dzikich. Posiadamy pełne zaplecze konieczne do kształcenia: pracownie dydaktyczne, nowoczesną stajnię, przestronną halę, przygotowane konie, instruktora sportu o uprawnieniach międzynarodowych. W czasie nauki zdobędziesz umiejętności, które umożliwią Ci samodzielne funkcjonowanie na dynamicznie rozwijającym się „rynku końskim”. Miejsca, w których będziesz mógł znaleźć pracę to m.in.: gospodarstwa agroturystyczne, gospodarstwa rolne, ośrodki hipoterapii, stadniny, stajnie wyścigowe i rekreacyjne.

Kwalifikacyjne kursy zawodowe
Zgodnie ze zmianami w systemie kształcenia zawodowego Zespół Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach od 1 września 2013r. organizuje bezpłatne kursy kwalifikacyjne zawodowe. Ukończenie kursu uprawnia do przystąpienia do egzaminu zawodowego zewnętrznego, potwierdzającego kwalifikacje zawodowe organizowanego przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Gdańsku. Po ukończeniu kursu słuchacz może podjąć naukę na kolejnych kursach kwalifikacyjnych w celu otrzymania dyplomu w zakresie danego zawodu.

KOŁA ZAINTERESOWAŃ

 • koło żywienia i hotelarstwa
 • koło kabaretowe
 • Szkolne Koło Turystyczne PTTK
 • Zespół Tańca Ludowego "Białe Kujawy"
 • koła przedmiotowe
 • klub jeździecki
 • zajęcia sportowe
 • gazetka szkolna

Grupa kabaretowa "Pod tytułem" działa w naszej szkole już od 2006 roku. Popisy artystyczne tworzącej tę grupę młodzieży podziwiać można w naszej szkole oraz na różnego typu imprezach powiatu mogileńskiego i nie tylko. Skład grupy częściowo zmienia się każdego roku, a więc w jej szeregach są zarówno uczniowie z czteroletnim stażem, jak i nowi, pełni energii, pomysłów i zapału gimnazjaliści. Praca w kole kabaretowym polega nie tylko na występach przed publicznością, ale także na wykonywaniu kostiumów i dekoracji oraz układaniu skeczy, które są wystawiane.

Zespół Tańca Ludowego "Białe Kujawy"
Zespół Tańca ludowego” Białe Kujawy” działający przy Zespole Szkół w Bielicach kultywuje tradycje ludowe nieprzerwanie od 60 lat. Zespół skupia młodzież, która poprzez uczestnictwo w zajęciach rozwija swoje zainteresowania kulturą ludową, narodową oraz kulturą innych narodów.
W programie zespołu "Białe Kujawy" zobaczyć można: Tańce Narodowe, Tańce Wielkopolskie, Tańce Kujawskie.

BIBLIOTEKA

Biblioteka składa się z wypożyczalni i strefy magazynowej oraz czytelni, która pomimo obecnych komputerów (stanowiska z dostępem do Internetu) pozostaje nadal tradycyjnym miejscem do spokojnej i cichej pracy umysłowej. Na bieżąco uzupełniany jest zestaw obowiązkowych i dodatkowych lektur szkolnych dla gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych. Ostatnia aktualizacja tytułów związana była z wprowadzeniem nowej podstawy programowej.
Dla nauczycieli prenumerowany jest zestaw czasopism dydaktycznych do poszczególnych przedmiotów. Biblioteka stara się sprostać wymaganiom i potrzebom uczniów i nauczycieli w zakresie poszukiwania i selekcji informacji. Umożliwia to bogaty, różnorodny i aktualizowany księgozbiór oraz dostęp do nowoczesnych nośników i źródeł wiedzy.

GALERIA


INTERNAT

Uczniom dojeżdżającym z daleka oferujemy możliwość zamieszkania w internacie z nowocześnie wyposażonymi 3-osobowymi pokojami. Budynek zewsząd otoczony jest zielenią oraz bezpiecznymi terenami sportowo – rekreacyjnymi. Bogate zasoby bazy materialnej podnoszą jakość opieki i wychowania.
 • całodzienne wyżywienie za niską stawkę
 • świetlica z pełnym wyposażeniem (X-box z kinectem, stół bilardowy)
 • stoły do tenisa
 • sala gimnastyczna
 • boiska do piłki: nożnej, ręcznej, siatkowej i koszykowej

Oferujemy ciekawe zajęcia w czasie wolnym: sportowe, turystyczne, kulinarne, manualne i intelektualne, realizujemy programy profilaktyczne, dla chętnych wychowanków organizujemy biwaki, wyjazdy, spotkania z ciekawymi ludźmi. Realizujemy programy profilaktyczne, integrujemy się na biwakach oraz wyjazdach do kina, chętnie pomagamy w nauce. Dodatkowym atutem ucznia naszej szkoły jest możliwość otrzymywania stypendium „Szansa” i „Zdolni”.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie