Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 58, 65-392 Zielona Góra
tel. (68) 451-38-88
www:   http://www.zsipkz.zgora.pl
ZSiPKZ na Facebooku
e-mail:   zgzsipkz@wp.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 11684 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie


TECHNIKUM nr 5 (4 lata)KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE

- możliwość zdobycia dodatkowych
  uprawnień w wielu zawodach

 

SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA
kierunki:

Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek.
Albert Einstein

W skład zespołu wchodzą Szkoły ponadgimnazjalne a w szczególności Zasadnicza Szkoła Zawodowa, Technikum, Ośrodek Dokształcanie i Doskonalenia Zawodowego, Kursy kwalifikacyjne kształcące głównie w zawodach fryzjer, kucharz, technik usług kosmetycznych i fryzjerskich, technik cyfrowych procesów graficznych, fototechnik.

Szkoła posiada bogatą bazę dydaktyczną, nowoczesne pracownie. Zajęcia prowadzone są w pracowniach specjalistycznych wyposażonych w sprzęt komputerowy pracujący w sieci internetowej. Uczniowie mają możliwość kształcenie praktycznego w doskonale wyposażonych pracowniach: gastronomicznej, fryzjerskiej, kosmetycznej i introligatorskiej spełniających najwyższe standardy europejskie.
Lokalizacja zapewnia optymalne warunki bezpieczeństwa jest bezpośrednie połączenie PKS i PKP. Dla zamiejscowych uczniów zapewniamy internat.

Ponadto nad kształceniem czuwa kreatywny, młody i przyjazny uczniom zespół pedagogiczny stosujący w swojej pracy innowacyjne metody nauczania. Zajęcia lekcyjne prowadzone przez wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczna wykorzystującą nowoczesny sprzęt audiowizualny.

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego daje możliwość zdobycia niezbędnych kwalifikacji w wielu atrakcyjnych zawodach. Jest to nauka z najlepszymi w najlepszych pracowniach, udział w ciekawych zajęciach pozalekcyjnych, konkursach i szkoleniach. To wszystko jest gwarancją na uzyskanie tytułu technika lub zawodowego z najwyższymi notami na egzaminie zawodowym, a w przyszłości szansą na osiągnięcie sukcesów.

BAZA DYDAKTYCZNA


Posiadamy bogatą bazę dydaktyczną:
 • pracownia fotograficzna - to pracownia sprzyjająca pracy twórczej. W takich warunkach dojrzewają młode talenty sztuki fotograficznej.
 • pracownie fryzjersko - kosmetyczne - przestronne i dobrze wyposażone. To tutaj powstają arcydzieła wizażu i stylizacji. Wzmacnianie piękna to specjalność tych pań.
 • pracownia gastronomiczna - świetnie wyposażona pracownia zgodnie z trendami w świecie gastronomii.
 • pracownia projektowania - Zawiesił Ci się kiedyś komputer lub za wolno pracował? Tych komputerów te problemy nie dotyczą. Pracownia projektowania i obróbki cyfrowej.
 • pracownia obsługi konsumenta - w tym miejscu uczymy jak obsłużyć klienta, aby wyszedł zadowolony i ponownie do nas wrócił.
 • pracownia poligraficzna- tutaj nasi uczniowie zdobywają wiedzę dotyczącą technik doskonałego wydruku.

KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE

Nowy system kształcenia zawodowego umożliwia zwiększenie mobilności zawodowej osób dorosłych oraz szybsze reagowanie na potrzeby rynku pracy i gospodarki. Jest to kurs prowadzony według programu nauczania uwzględniającego podstawę programową kształcenia w zawodach w zakresie jednej kwalifikacji. Absolwent kursu otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kwalifikacyjnego kursu zawodowego. Ukończenie tego kursu umożliwia przystąpienie do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, w zakresie danej kwalifikacji, przeprowadzonego przez okręgową komisje egzaminacyjną.

Osoba, która ukończy kwalifikacyjny kurs zawodowy i zda egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie w zakresie danej kwalifikacji, otrzymuje świadectwo potwierdzające kwalifikacje w zawodzie. Zdobycie wszystkich kwalifikacji składających się na dany zawód wraz z potwierdzeniem odpowiedniego poziomu wykształcenia oznaczać będzie zdobycie pełnego zawodu; dyplomu technika w danym zawodzie.

W ZSiPKZ możesz zdobyć kwalifikacje w zawodach:
 • fryzjer
 • technik usług fryzjerskich
 • kucharz
 • technik żywienia i usług gastronomicznych
 • technik technologii żywności
 • kelner
 • fotograf
 • technik cyfrowych procesów graficznych
 • technik usług kosmetycznych
 • krawiec
 • technik technologii odzieży
 • i wielu innych

INTERNAT

Nasz internat stanowi integralną część Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze. Funkcjonuje nieprzerwanie od 1972 roku. Służy uczniom naszej szkoły oraz uczestnikom kursów zawodowych, przyjeżdżającym do nas z całej Polski. Internat zapewnia całodobową opiekę wychowawczą oraz umożliwia pozostawanie w placówce również w dni wolne od pracy (weekendy i święta państwowe). Mieści się na obrzeżach Zielonej Góry, w spokojnej okolicy, dobrze skomunikowanej z centrum miasta.

Robimy wszystko, aby naszym wychowankom stworzyć optymalne warunki do harmonijnego rozwoju psychofizycznego. Wszelkie działania mają na celu wspomaganie młodzieży w radzeniu sobie w trudnych sytuacjach, a także eliminowaniu i ograniczaniu czynników niekorzystnych dla jej zdrowia i życia.

Internat dysponuje miejscami w pokojach 1-, 2-, 3-, 4-, 5- i 6- osobowych. Na każdym piętrze znajduje się węzeł sanitarny z kabinami prysznicowymi, umywalkami oraz ustępami (budynek C). W budynku B na piętrze dla mieszkańców jest kuchnia wyposażona w lodówkę, kuchenkę mikrofalową, kuchenkę gazową z piekarnikiem, blaty, stół i krzesła oraz zlewozmywak, podstawowe naczynia, garnki i czajnik. W budynku C mieszkańcy mogą korzystać z aneksu kuchennego z kuchenką mikrofalową, lodówką i czajnikiem. W internacie znajduje się sala telewizyjna, sala komputerowa oraz szkolna sala gimnastyczna. Na terenie szkoły znajduje się: pełnowymiarowe trawiaste boisko, trawiasto-piaskowe boisko do siatkówki oraz betonowe boisko do koszykówki.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie