Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego

ul. Botaniczna 58, 65-392 Zielona Góra
tel. (68) 451-38-88, fax (68) 451-38-90
www:   http://www.zsipkz.zgora.pl
ZSiPKZ na Facebooku
e-mail:   zgzsipkz@wp.pl
wodzzg@interia.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 6017 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

TECHNIKUM nr 5 (4 lata)


POLICEALNA SZKOŁA nr 6

- technik usług kosmetycznych
- K.1. Wykonywanie zabiegów
  kosmetycznych twarzy

- K.2. Wykonywanie zabiegów
  kosmetycznych ciała, dłoni i stóp

- specjalizacja: modelowanie sylwetki,
  makijaż permanentny, przedłużanie rzęs
  i paznokci, odnowa biologiczna


- technik usług pocztowych i finansowych
- A.66. Świadczenie usług pocztowych,
  finansowych i kurierskich oraz w zakresie
  obrotu towarowego

- A.67. Wykonywanie zadań rozdzielczo-
  ekspedycyjnych w usługach pocztowych
  i kurierskich


KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE

- możliwość zdobycia dodatkowych
  uprawnień


KURSY I SZKOLENIA

- kurs pedagogiczny dla instruktorów
  praktycznej nauki zawodu


DARMOWE E-LEARNINGOWE KURSY KWALIFIKACYJNE

- zdobądź nowy zawód przez Internet
  oszczędzając czas i pieniądze

- ukończenie danego kursu uprawnia do
  otrzymania świadectwa potwierdzającego
  kwalifikacje w zawodzie

 

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA nr 1
klasa wielozawodowa


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA nr 1

W skład zespołu wchodzą Szkoły ponadgimnazjalne a w szczególności Zasadnicza Szkoła Zawodowa, Technikum, Szkoła Policealna, Ośrodek Dokształcanie i Doskonalenia Zawodowego, Kursy kwalifikacyjne kształcące głównie w zawodach fryzjer, kucharz, technik usług kosmetycznych i fryzjerskich, technik cyfrowych procesów graficznych, fototechnik.

Szkoła posiada bogatą bazę dydaktyczną, nowoczesne pracownie. Zajęcia prowadzone są w pracowniach specjalistycznych wyposażonych w sprzęt komputerowy pracujący w sieci internetowej. Uczniowie mają możliwość kształcenie praktycznego w doskonale wyposażonych pracowniach: gastronomicznej, fryzjerskiej, kosmetycznej i introligatorskiej spełniających najwyższe standardy europejskie.
Lokalizacja zapewnia optymalne warunki bezpieczeństwa jest bezpośrednie połączenie PKS i PKP. Dla zamiejscowych uczniów zapewniamy internat.

Ponadto nad kształceniem czuwa kreatywny, młody i przyjazny uczniom zespół pedagogiczny stosujący w swojej pracy innowacyjne metody nauczania. Zajęcia lekcyjne prowadzone przez wysoko wykwalifikowaną kadrę pedagogiczna wykorzystującą nowoczesny sprzęt audiowizualny.

Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego daje możliwość zdobycia niezbędnych kwalifikacji wwieli atrakcyjnych zawodach. Jest to nauka z najlepszymi w najlepszych pracowniach, udział w ciekawych zajęciach pozalekcyjnych, konkursach i szkoleniach. To wszystko jest gwarancją na uzyskanie tytułu technika lub zawodowego z najwyższymi notami na egzaminie zawodowym, a w przyszłości szansą na osiągnięcie sukcesów.

Szkoła współpracuje ze szkołami Seelow Eberswalde, Cottbus i Guben. Tradycją szkoły jest coroczny pokaz zawodoznawczy.

OFERTA

Technikum nr 5

ZSiPKZ oferuje wiele ciekawych zawodów i specjalności. Dla absolwentów gimnazjum, którzy marzą o własnej restauracji, fascynuje ich kuchnia i wszystko, co z nią związane, placówka proponuje technikum kucharskie. Zawód kucharz jest obecnie niezwykle ceniony i szanowany na rynku pracy. Kierownicy i właściciele restauracji stawiają na osoby młode, kreatywne, a przede wszystkim posiadające odpowiednie wiadomości i umiejętności w zakresie gastronomii. Nie wystarczy już tylko dobrze gotować, mile widziana jest oczywiście znajomość języków obcych i doświadczenie, które można zdobyć na szkolnej pracowni i nie tylko. ZSiPKZ proponuje bowiem udział w rozmaitych konkursach oraz ciekawe praktyki na terenie Polski i za granicą. Szkoła współpracuje ze szkołami w Niemczech i w Rosji, gdzie wysyła przyszłych kucharzy w ramach wymiany. Dużą szansą dla uczniów kształcących się w technikum kucharskim są również realizowane na terenie szkoły projekty unijne.

Kolejnym kierunkiem technikum, proponowanym w ofercie kształcenia ZSiPKZ jest Technik Organizacji Usług Gastronomicznych. Absolwenci będą mogli stworzyć własną firmę świadczącą usługi gastronomiczne oraz dokonywać oceny jakości pod kątem ich zgodności z przepisami kulinarnymi. Ponadto będą posiadali uprawnienia do nadzorowania przebiegów procesów technologicznych zgodnie z normami oraz organizować obsługę konsumentów.

Wyjątkowe specjalności „Winiarz” i „Barman-Sommelier” towarzyszące kierunkowi TOUG, realizowane są również w ramach projektu „Zawody związane z winiarstwem szansą dla Ziemi Lubuskiej”. Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego to jedyna szkoła w Polsce, która oferuje uczniom technikum tego typu specjalizacje. Obydwie zostały skierowane do uczniów Technikum Organizacji Usług Gastronomicznych i trwają dwa lata. Młodzi adepci sztuki winiarskiej wiedzę teoretyczną zdobywają w procesie kształcenia modułowego, na który składają się m.in. takie moduły, jak: winogrodnictwo, przetwórstwo winogron, winiarstwo, sommelierstwo, baristyka oraz języki obce.

Kelner to kolejny kierunek proponowany przez Technikum nr 5 przy Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego. Absolwenci będą mogli organizować bankiety, przyjęcia okolicznościowe oraz nadzorować pracę personelu obsługującego. Ponadto profesjonalnie (w języku niemieckim i angielskim) obsłużą konsumenta w restauracjach, pubach, przedsiębiorstwach cateringowych i parkach rozrywki na całym świecie.

Bardzo interesującym kierunkiem jest Technik usług fryzjerskich. Oprócz programowych zajęć teoretycznych uczniowie uczestniczą w zajęciach prowadzonych w szkolnej pracowni fryzjerskiej. Analogicznie do pracowni gastronomicznej, jest ona wyposażona w wysokiej klasy sprzęt i stanowiska. Dzięki współpracy z producentami najlepszych marek, uczniowie mają szansę pracować na wyjątkowych, a przede wszystkim profesjonalnych kosmetykach fryzjerskich.

Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 1


Dzisiejszy rynek pracy dość mocno sugeruje młodym ludziom, że pojawiła się ogromna potrzeba kształcenia zawodowego. Przez intensywną emigrację i wyginięcie niektórych zawodów Polska stała się na tym polu zawodowym impotentem.

Brakuje fachowców z wielu dziedzin, przyczyną tego faktu stała się również wcześniejsza likwidacja szkół zawodowych na rzecz ogólniaków, bo przecież wszyscy chcieli być studentami. W ten sposób mamy szereg bezrobotnych marketingowców, politologów, filologów. Tymczasem nie ma kto naprawić butów, uszyć sukienki, nie wspominając o wyrobach wikliniarskich, czy obiciu kanapy. Tzw. „złote rączki” chętnie służą swoją pomocą na wybrzeżach Irlandii lub w deszczowym Londynie. My zaś możemy co najwyżej wymienić daną rzecz na nową lub zapłacić słono za naprawę u kogoś, kto ma po prostu monopol. Nie ma się więc co dziwić, że w urzędach pracy pojawiły się setki ofert dla ludzi wykształconych w profilu zawodowym. Pytanie gdzie się uczyć? Według rankingu Rzeczpospolitej mamy w Polsce ok. 384 ogólniaków, szkół zawodowych, które proponują różnorodną ofertę kształcenia jest dużo mniej. Różnorodną, tzn. proponują naukę w przynajmniej 50 zawodach. Jedną z najlepszych szkół pod tym względem jest Zespół Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego.

Policealna Szkoła nr 6


Policealna Szkoła Kosmetyczna kształci od września 2005 roku i jest pierwszą uruchomioną na poziomie policealnym szkołą w strukturach Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego. Szkoła kształci według nowoczesnych dostosowań do zaleceń unijnych programu modułowego. Taki system kształcenia umożliwia słuchaczowi nabywanie postaw zawodowych, czyni ich odpowiedzialnych za jakość wykonanej pracy, uczy przestrzegania etyki zawodowej. Dominującą formą nauczania są w tym systemie ćwiczenia praktyczne prowadzone w małych 8 – 10 osobowych grupach. Zajęcia odbywają się w nowoczesnych pracowniach:

  • kosmetycznej
  • fizjoterapeutycznej
  • chemii kosmetycznej

Technik usług pocztowych i finansowych jest odpowiedzialny za przyjmowanie, przewóz, doręczanie i wydawanie przesyłek pocztowych. Na tym kierunku nauczysz się prawidłowego przyjmowania i dokonywania wypłat, rozliczania przekazów pieniężnych i pocztowych oraz Pocztowych Zleceń Wypłat (PZW) a także zdobędziesz wiedzę na temat prowadzenia promocji i aktywnej sprzedaży usług. Będziesz potrafił udzielać informacji o usługach pocztowych i finansowych świadczonych i oferowanych a także realizować czynności rozdzielczo-ekspedycyjne i przewozowe przesyłek pocztowych.

Perspektywy pracy: przedsiębiorstwa świadczące usługi pocztowe i finansowe; firmy kurierskie, spedycyjne; punkty poboru opłat, szkoły.

INTERNAT

Nasz internat stanowi integralną część Zespołu Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego w Zielonej Górze. Funkcjonuje nieprzerwanie od 1972 roku. Służy uczniom naszej szkoły oraz uczestnikom kursów zawodowych, przyjeżdżającym do nas z całej Polski. Internat zapewnia całodobową opiekę wychowawczą oraz umożliwia pozostawanie w placówce również w dni wolne od pracy (weekendy i święta państwowe). Mieści się na obrzeżach Zielonej Góry, w spokojnej okolicy, dobrze skomunikowanej z centrum miasta.

Robimy wszystko, aby naszym wychowankom stworzyć optymalne warunki do harmonijnego rozwoju psychofizycznego. Wszelkie działania mają na celu wspomaganie młodzieży w radzeniu sobie w trudnych sytuacjach, a także eliminowaniu i ograniczaniu czynników niekorzystnych dla jej zdrowia i życia.

Internat dysponuje miejscami w pokojach 2- , 3- i 4- osobowych ze wspólnymi łazienkami na każdej kondygnacji. Wyposażenie gwarantuje dobre warunki do nauki i wypoczynku. Poza tym do dyspozycji naszych mieszkańców pozostają: stołówka, dwa pomieszczenia kuchenne wyposażone w kuchenki elektryczne, lodówki, czajniki elektryczne i mikrofalówki, sala TV z telewizja satelitarną i DVD, sala sportowa ze stołami do gry w ping - ponga, pralnia, siłownia, boisko szkolne, biblioteka szkolna, pracownia komputerowa ze stałym dostępem do Internetu.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie