Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół nr 18

we Wrocławiu

ul. Młodych Techników 58, 53-645 Wrocław
tel. (71) 355-17-18, tel. (71) 355-32-06
www:   http://www.zs18.wroc.pl
http://www.gmn37.wroc.pl
e-mail:   szkola@zs18.wroc.pl
g37@zs18.wroc.pl

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA nr 3 (3 lata)

 

GIMNAZJUM NR 37

- klasa pływanie z rozszerzonym
  językiem angielskim lub niemieckim
  i informatyką

- klasa piłka ręczna z rozszerzonym
  językiem angielskim lub niemieckim
  i informatyką

- klasa lekkoatletyka z grami
  zespołowymi
z rozszerzonym językiem
  angielskim lub niemieckim i informatyką

- klasa judo z rozszerzonym językiem
  angielskim lub niemieckim i informatyką

- klasa matematyczno-informatyczna
  z rozszerzonym językiem angielskim lub
  niemieckim, informatyką i matematyką


TECHNIKUM MECHANICZNE NR 3

Zespół Szkół nr 18 to ponad 60 lat historii. Możemy się pochwalić wieloma tysiącami absolwentów, którzy stanowią znamienitą kadrę techniczną, naukową i polityczną Wrocławia. Szkoła stwarza warunki do wszechstronnego rozwoju, a w poszczególnych typach szkół do poszerzania wiedzy w określonych dziedzinach. Możliwe to jest dzięki fachowej kadrze pedagogicznej i nowoczesnemu wyposażeniu. Stanowią je m.in.:
 • sala multimedialna
 • sale komputerowe
 • Centrum Multimedialne ze stałym dostępem do Internetu
 • sale gimnastyczne
 • siłownie z elektroniczną bieżnią
 • kompleks boisk do gier zespołowych (z bieżnią 350 m, skocznią do skoku w dal)
 • aula
 • Multimedialne Centrum Informacyjne oraz zasobna Filmoteka

Szkoła dysponuje dwoma 4 kondygnacyjnymi budynkami A i B. Przestrzeń między budynkami jest zagospodarowana zielenią. W okresie wiosenno-letnim ten teren jest doskonałym miejscem odpoczynku dla uczniów w czasie przerw. Przestrzenne korytarze umożliwiają swobodę przemieszczania się uczniów. Bezpieczeństwo nadzoruje monitoring wizyjny.

Biblioteka i czytelnia stwarzają przyjazne warunki do pogłębiania wiedzy. W czytelni znajduje się Multimedialne Centrum Informacyjne oraz zasobna Filmoteka. Liczne imprezy uczniowskie i szkolne odbywają się w szkolnym Klubie "Ikar". W obydwu budynkach znajdują się bufety z bogatą ofertą ciepłych dań

Dobre wyposażenie owocuje sukcesami sportowymi naszych uczniów w różnych dyscyplinach. Kadrę pedagogiczną stanowią doświadczeni nauczyciele systematycznie podnoszący swoje kwalifikacje. Obowiązkowe jest nauczanie języków obcych. Lekcje j. niemieckiego i j. angielskiego odbywają się w grupach. Uczniowie biorą udział w zajęciach językowych prowadzonych przez studentów, w ramach AISEC oraz w Bibliotece Austriackiej. Działania te stwarzają duże możliwości pogłębiania znajomości języków obcych i poznania kultury innych krajów.

Legitymujemy się certyfikatami: "Szkoły z klasą", nasi uczniowie uzyskali też Certyfikat Inwestora w konkursie "Z klasy do klasy" i wnieśli wkład do debaty o konstytucji i przyszłości Europy. Od 2008 r. należymy do Klubu Szkół "uczących się".

Umowy o wieloletniej współpracy podpisaliśmy z firmami: EnergiąPro, Elektrotim, Volz, Pneumat System, RUUKKI i Dolsin, Współpraca ma na celu polepszenie warunków kształcenia zawodowego naszej młodzieży.

W szkole prężnie działa Samorząd Uczniowski (I miejsce w konkursie na najlepszą inicjatywę uczniowską i II miejsce w konkursie na najlepszy Samorząd Uczniowski). Przedstawiciele Samorządu biorą udział w pracach Parlamentu Młodzieży.
   Uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania podczas zajęć pozalekcyjnych:
 • koła przedmiotowe: matematyczne, polonistyczne, biologiczne
 • koła tematyczne: fotograficzne, teatralne, ekologiczne, komputerowe, spotkania z kulturą
 • sekcje sportowe: koszykówka, siatkówka, piłka ręczna

Absolwenci naszej szkoły z powodzeniem kontynuują naukę na uczelniach wyższych.

Kładziemy nacisk na rozwój takich wartości jak: mądrość, życzliwość i szacunek dla drugiego człowieka. Kształtujemy i utrwalamy takie cechy osobowości jak: kreatywność, systematyczność, odpowiedzialność, twórczą wyobraźnię.

GIMNAZJUM NR 37

Gimnazjum Nr 37 jest szkołą z ogromną tradycją, której nauczyciele zdobywali doświadczenia pedagogiczne, ucząc w XVIII Liceum Ogólnokształcącym. Posiada bardzo dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe, sale komputerowe, salę projekcyjno-multimedialną, salę gimnastyczną, siłownię, stadion sportowy, bibliotekę, czytelnię, gabinet pielęgniarski i stomatologiczny, bufet. Uczniowie korzystają z basenu w sąsiedniej szkole podstawowej.

Wykorzystujemy programy multimedialne do nauczania języków obcych oraz innych przedmiotów ogólnokształcących. W naszej szkole obowiązkowe są dwa języki obce (angielski i niemiecki) w wymiarze 3 i 2 godziny tygodniowo. Nauka języków obcych odbywa się z podziałem na grupy zaawansowania.

Od kilku lat prowadzimy wymianę zagraniczną z Gimnasium w Lünen (Niemcy), w ramach której młodzież wyjeżdża do Niemiec i raz w roku gościmy naszych przyjaciół w Polsce. Otrzymaliśmy tytuł "Szkoły z klasą".

Uczniowie naszej szkoły mogą poszczycić się znacznymi osiągnięciami w wielu dziedzinach: sportowych, artystycznych, przedmiotowych i społecznych.

Ponad 95% absolwentów kontynuuje naukę w liceach ogólnokształcących i profilowanych oraz technikach. Wyniki na Egzaminach Gimnazjalnych mamy wyższe od średniej gimnazjów miasta Wrocławia.

Klasy sportowe korzystają z basenu w Szkole Podstawowej nr 46 znajdującej się 100 m od naszej szkoły.

Wszystkie komputery w szkole są połączone w sieć wewnętrzna.
Szkoła prowadzi nauczanie języków obcych z wykorzystaniem komputerów oraz szerokiej gamy programów multimedialnych. Organizuje również: wycieczki klasowe, zielone szkoły, wyjazdy do Niemiec w ramach wymiany z Gimnazjum w Lünen, obozy sportowe, wyjazdy na zawody sportowe.

Szkoła współpracuje ze Sportową Szkołą Podstawową nr 46, z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji "Południe", Szkolnym Związkiem Sportowym "Dolny Śląsk" oraz klubami sportowymi:

 • MKS Juvenia
 • Międzyszkolny Ośrodek Sportowy (MOS)
 • Śląsk Wrocław

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie