Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół nr 18

we Wrocławiu

ul. Młodych Techników 58, 53-645 Wrocław
tel. (71) 355-17-18, tel. (71) 355-32-06
www:   http://www.zs18.wroc.pl
http://www.gmn37.wroc.pl
ZS nr 18 na Facebooku
e-mail:   szkola@zs18.wroc.pl
g37@zs18.wroc.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 7787 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznieZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA nr 3 (3 lata)

 

GIMNAZJUM NR 37

- klasa sportowa pływanie
- klasa sportowa piłka ręczna
- klasa sportowa lekkoatletyka
- klasa sportowa judo
- klasa matematyczno-informatyczna
  z rozszerzonym językiem angielskim lub
  niemieckim, informatyką i matematyką

- języki obce w klasach sportowych: język
  angielski i niemiecki z podziałem na grupy
  zaawansowane na poziomach:
  podstawowym i rozszerzonym

- wszechstronne przygotowanie
  z przedmiotów ogólnokształcących

- wyjazdy na obózy szkoleniowe

TECHNIKUM MECHANICZNE NR 3

- technik mechanik
  przedmioty rozszerzone:
  geografia, matematyka

- technik elektryk
  przedmioty rozszerzone:
  chemia, WOS

- technik mechatronik
  przedmioty rozszerzone:
  fizyka, informatyka

Zespół Szkół nr 18 to ponad 60 lat historii. Umowy o wieloletniej współpracy podpisaliśmy z firmami: Pneumat System Sp. z o.o., Viessmann, Ruukki Polska Sp. z o.o., Volz Gruppe, ABB w Polsce, Elektrotim S.A. oraz z Politechniką Wrocławską. Współpraca ma na celu polepszenie warunków kształcenia zawodowego naszej młodzieży.

Możemy się pochwalić wieloma tysiącami absolwentów, którzy stanowią znamienitą kadrę techniczną, naukową i polityczną Wrocławia. Szkoła stwarza warunki do wszechstronnego rozwoju, a w poszczególnych typach szkół do poszerzania wiedzy w określonych dziedzinach. Możliwe to jest dzięki fachowej kadrze pedagogicznej i nowoczesnemu wyposażeniu. Stanowią je m.in.:
 • sala multimedialna
 • sale komputerowe
 • Centrum Multimedialne ze stałym dostępem do Internetu
 • sale gimnastyczne
 • siłownie z elektroniczną bieżnią
 • kompleks boisk do gier zespołowych (z bieżnią, skocznią do skoku w dal)
 • aula
 • Multimedialne Centrum Informacyjne oraz zasobna Filmoteka


Szkoła dysponuje dwoma 4-kondygnacyjnymi budynkami A i B. Przestrzeń między budynkami jest zagospodarowana zielenią. W okresie wiosenno-letnim ten teren jest doskonałym miejscem odpoczynku dla uczniów w czasie przerw. Przestrzenne korytarze umożliwiają swobodę przemieszczania się uczniów. Bezpieczeństwo nadzoruje monitoring wizyjny.

Biblioteka i czytelnia stwarzają przyjazne warunki do pogłębiania wiedzy. W czytelni znajduje się Multimedialne Centrum Informacyjne oraz zasobna Filmoteka. Liczne imprezy uczniowskie i szkolne odbywają się w szkolnym Klubie "Ikar". W obydwu budynkach znajdują się bufety z bogatą ofertą ciepłych dań.

Dobre wyposażenie owocuje sukcesami sportowymi naszych uczniów w różnych dyscyplinach. Kadrę pedagogiczną stanowią doświadczeni nauczyciele systematycznie podnoszący swoje kwalifikacje.Legitymujemy się certyfikatami: "Szkoły z klasą", nasi uczniowie uzyskali też Certyfikat Inwestora w konkursie "Z klasy do klasy" i wnieśli wkład do debaty o konstytucji i przyszłości Europy. Od 2008 r. należymy do Klubu Szkół "uczących się".

W szkole prężnie działa Samorząd Uczniowski (I miejsce w konkursie na najlepszą inicjatywę uczniowską i II miejsce w konkursie na najlepszy Samorząd Uczniowski). Przedstawiciele Samorządu biorą udział w pracach Parlamentu Młodzieży.
   Uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania podczas zajęć pozalekcyjnych:
 • koła przedmiotowe: matematyczne, polonistyczne, biologiczne
 • koła tematyczne: fotograficzne, teatralne, ekologiczne, komputerowe, spotkania z kulturą
 • sekcje sportowe: koszykówka, siatkówka, piłka ręczna

W ramach projektu "Modernizacji Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II" prowadzone są działania mające na celu podniesienie atrakcyjności i jakości kształcenia zawodowego młodzieży w naszej szkole poprzez wiele różnorodnych i ciekawych zajęć, kursów, wycieczek.

Absolwenci naszej szkoły z powodzeniem kontynuują naukę na uczelniach wyższych.

Kładziemy nacisk na rozwój takich wartości jak: mądrość, życzliwość i szacunek dla drugiego człowieka. Kształtujemy i utrwalamy takie cechy osobowości jak: kreatywność, systematyczność, odpowiedzialność, twórczą wyobraźnię.

GIMNAZJUM NR 37

Gimnazjum Nr 37 jest szkołą z ogromną tradycją, której nauczyciele zdobywali doświadczenia pedagogiczne, ucząc w XVIII Liceum Ogólnokształcącym. Posiada bardzo dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe, sale komputerowe, salę projekcyjno-multimedialną, salę gimnastyczną, siłownię, kompleks boisk sportowych, stadion sportowy, bibliotekę, czytelnię, gabinet pielęgniarski i stomatologiczny, bufet. Uczniowie korzystają z basenu w sąsiedniej szkole podstawowej.

Wykorzystujemy programy multimedialne do nauczania języków obcych oraz innych przedmiotów ogólnokształcących. W naszej szkole obowiązkowe są dwa języki obce (angielski i niemiecki). Nauka języków obcych odbywa się z podziałem na grupy zaawansowania.

Od kilku lat prowadzimy wymianę zagraniczną z Gimnasium w Lünen (Niemcy), w ramach której młodzież wyjeżdża do Niemiec i raz w roku gościmy naszych przyjaciół w Polsce. Otrzymaliśmy tytuł "Szkoły z klasą".

Uczniowie naszej szkoły mogą poszczycić się znacznymi osiągnięciami w wielu dziedzinach: sportowych, artystycznych, przedmiotowych i społecznych.

Ponad 95% absolwentów kontynuuje naukę w liceach ogólnokształcących i profilowanych oraz technikach. Wyniki na Egzaminach Gimnazjalnych mamy wyższe od średniej gimnazjów miasta Wrocławia.

Klasy sportowe korzystają z basenu w Szkole Podstawowej nr 46 znajdującej się 100 m od naszej szkoły.

Wszystkie komputery w szkole są połączone w sieć wewnętrzna.
Szkoła prowadzi nauczanie języków obcych z wykorzystaniem komputerów oraz szerokiej gamy programów multimedialnych. Organizuje również: wycieczki klasowe, zielone szkoły, wyjazdy do Niemiec w ramach wymiany z Gimnazjum w Lünen, obozy sportowe, wyjazdy na zawody sportowe.

Szkoła współpracuje ze Sportową Szkołą Podstawową nr 46 oraz klubami sportowymi:

 • MKS Juvenia
 • Międzyszkolny Ośrodek Sportowy (MOS)
 • Śląsk Wrocław

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie