Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół

Trawniki 263, 21-044 Trawniki
tel./fax (81) 585-60-37
www:   http://www.zstrawniki.edupage.org
e-mail:   zstrawniki@gmail.com
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 3725 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA
(3 lata, wielozawodowa)

 

TECHNIKUM GÓRNICZE


SZKOŁA POLICEALNA DLA DOROSŁYCH

- technik administracji (2 lata)
- florysta (1 rok)

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH (3 lata)

- nauka w systemie zaocznym
- na podbudowie szkoły zasadniczej lub
  na podbudowie gimnazjum


KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE

- w zawodzie: górnik eksploatacji
  podziemnej

- kwalifikacja: M.11. Eksploatacja
  złóż podziemnychOŚRODEK DOKSZTAŁCANIA I DOSKONALENIA ZAWODOWEGO

- kursy w zawodach: mechanik pojazdów
  samochodowych, piekarz, fryzjer,
  blacharz samochodowy, elektromechanik,
  ślusarz, sprzedawca, elektryk

Zespół Szkół wychodzi naprzeciw potrzebom społeczności lokalnej, kształcąc obok młodzieży, dorosłych. Staramy się zapewnić dobre i bezpieczne warunki do nauki. Młodzież może rozwijać swoje zainteresowania w kołach pozalekcyjnych, zajęciach SKS-u, osiągając wysokie lokaty w zawodach sportowych. Może też realizować się poprzez działalność samorządową, w Samorządzie Uczniowskim.

Uczniowie naszej szkoły to w większości młodzież, która wybrała już swoją drogę zawodową, co nie przeszkadza jej kształcić się dalej. Wielu naszych absolwentów studiuje na wyższych uczelniach, bądź uczy się w szkołach policealnych.   Atuty naszej szkoły to:
 • wysoko wykwalifikowani nauczyciele
 • dobrze wyposażone pracownie do nauczania przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych
 • internat
 • realizacja projektów ramach funduszy unijnych
 • nowoczesna pracownia komputerowa z komputerami nowej generacji
 • nowoczesna siłownia oraz sale fitness w szkole i w internacie
 • dobrze wyposażona biblioteka
 • centrum multimedialne
 • kafejka internetowa w internacie
 • nowoczesne środki dydaktyczne: tablica interaktywna, laptopy, nowe modele projektorów multimedialnych, duże ekrany, DVD, widea, telewizory w każdej klasie
 • łatwy i dogodny dojazd do szkoły z różnych stron
 • różnorodne koła zainteresowań
 • zajęcia sportowe
 • przyjazna atmosfera
 • monitoring
 • stołówka szkolna z całodziennym wyżywieniem
 • kształcimy także dorosłych
 • staże wakacyjne miejscowe i krajowe.
 • prężnie działający Samorząd Uczniowski organizujący mnóstwo imprez

Szkoła prowadzi kwalifikacyjny kurs zawodowy w zawodzie górnik eksploatacji podziemnej. Kwalifikacja: M.11. - Eksploatacja złóż podziemnych. Nauka trwa 4 semestry, kończy się egzaminem z kwalifikacji. Kurs przygotowuje do wykonywania zawodu górnik eksploatacji podziemnej.

Szkoła Policealna dla Dorosłych w zawodzie: technik administracji
Nauka trwa 2 lata. Dwukrotna praktyka zawodowa w cyklu kształcenia. Uczniowie uzyskują dyplom technika administracji. Przedmioty zawodowe dają możliwość nabycia umiejętności wykorzystywanych w przedsiębiorstwach państwowych i samorządowych, dają możliwość podjęcia pracy na stanowiskach administracyjnych: w urzędach administracji np. Urzędzie Gminy, Starostwie Powiatowym, w biurach i sekretariatach wszystkich przedsiębiorstw prywatnych i państwowych.

Absolwenci zainteresowani pogłębianiem wiedzy zdobędą podstawy do dalszej nauki na studiach zawodowych i magisterskich na różnych uczelniach w kraju.

Szkoła
Policealna dla Dorosłych w zawodzie: florysta
Nauka trwa jeden rok. Słuchacze uzyskują dyplom florysty. Przedmioty zawodowe dają możliwość nabycia umiejętności wykorzystywanych w firmach zajmujących się m.in. dekoracjami wnętrz. Kierunek przygotowuje do pracy w kwiaciarniach, firmach florystycznych oraz firmach zajmujących się dekoracją wnętrz. Absolwenci będą mogli podjąć pracę bądź kontynuować naukę na studiach wyższych na różnych uczelniach kraju.


Przygotowujemy uczniów do:
 • egzaminów maturalnych i egzaminów wstępnych na wyższe uczelnie
 • egzaminów zawodowych
 • udziału w olimpiadach i konkursach przedmiotowych
 • udziału w zawodach sportowych

INTERNAT

Przy szkole funkcjonuje internat zapewniający fachową opiekę. Internat ZS w Trawnikach posiada około 100 miejsc noclegowych. Mieszkają tutaj uczniowie naszej szkoły oraz uczniowie Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego funkcjonującego przy Zespole Szkół.

Mieszkańcy internatu mają dobre warunki do nauki. Wychowawcy śledzą na bieżąco osiągnięcia szkolne swoich podopiecznych i mobilizują ich do nauki. Każdy wychowanek może liczyć na pomoc w nauce, koleżeńskie korepetycje. Mamy również niewielką biblioteczkę wyposażoną w encyklopedie, słowniki i inne pozycje przydatne w nauce.

Internat dysponuje salami lekcyjnymi, w których odbywają się zajęcia dla uczniów ODiDZ, wyposażonymi w sprzęt TV, video, DVD. Po południu sale te wykorzystywane są do cichej nauki, spotkań grup, zajęć organizowanych w czasie wolnym.

CZAS WOLNY
Największą popularnością cieszy się kawiarenka internetowa, z której korzystają niemalże wszyscy wychowankowie. Mogą tutaj znaleźć nie tylko rozrywkę w postaci gier komputerowych, ale bardzo często, korzystają z internetu, przygotowując się do lekcji. Kawiarenka służy również jako pracownia komputerowa dla kursów, które mają w programie nauczania podstawy obsługi komputera.

Atrakcją jest również fryzjerska pracownia technologiczna. Młodzież z kursów fryzjerskich bardzo chętnie korzysta z pracowni, gdzie może doskonalić swoje umiejętności, pozostali zaś wychowankowie służą jako modele. Ta forma spędzania czasu wolnego jest więc nie tylko przyjemnością, ale również nauką.

Popularnością cieszą się również gry świetlicowe: tenis stołowy i "piłkarzyki". Powodzenie mają także warcaby i scrable. Młodzież może rozwijać swoje zdolności, uczestnicząc w zajęciach sekcji sportowej.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie