Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego

w Rzeszowie

ul. Sucharskiego 4, 35-225 Rzeszów
tel. (17) 852-04-95 (szkoły dla młodzieży)
tel. (17) 863-62-46 (szkoły dla dorosłych)
www:   http://www.zsku.rzeszow.pl
e-mail:   sekretariat@zsku.rzeszow.pl

SZKOŁY POLICEALNE (2 lata, zaocznie)


LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH (3 lata)

- po szkole podstawowej (8-letniej)
- po gimnazjum
- po ZSZ (przyjmujemy na 3 semestr)
- zaocznie (co 2 tygodnie w weekendy)

GIMNAZJUM DLA DOROSŁYCH (3 lata)

- wieczorowe
- tel. (17) 863-62-46
- szkoła publiczna - BEZPŁATNA

KWALIFIkACYJNE KURSY ZAWODOWE


 

X LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE (3-letnie)

- kierunek wojskowy - patronat
  21 Dywizjon Artylerii przeciwlotniczej

- kierunek pożarniczy - patronat Komenda
  Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej

- klasa "Trener Zdrowia" - patronat
  Uniwersytet Rzeszowski - Wydział
  Wychowania Fizycznego

- klasa "Grafika komputerowa"

TECHNIKUM nr 12 (4-letnie)


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA nr 11 (3- letnia)


KURSY KWALIFIKACYJNE W ZAWODACH


KURSY I SZKOLENIA

- kurs obsługi komputera
- kurs nowoczesnej techniki biurowej
- kursy BHP (podstawowe i okresowe
- kursy języków obcych
- kursy przygotowujące do egzaminów
  dojrzałość

5 lipca 1962 roku zarządzeniem Ministra Budownictwa i Przemysłu Materiałów Budowlanych LP/6/62 powołano do życia Zasadniczą Szkołę Budowlaną dla Pracujących Rzeszowskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego w Rzeszowie.
W roku szkolnym 2004/2005 nastąpiła zmiana nazwy szkoły na Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie. Rok szkolny 2011/2012 był pięćdziesiątym, jubileuszowym, rokiem pracy Szkoły zaczynającej pracę jako Zasadnicza Szkoła Budowlana dla Pracujących RPB.

Nasi nauczyciele podnoszą swoje kwalifikacje, tworzą własne programy nauczania. Szkoła jest otwarta na zmieniające się warunki społeczne i dostosowuje ofertę edukacyjną do sytuacji na rynku pracy. Uczymy jak odnaleźć się dziś na zmieniającym się rynku pracy. Stwarzamy możliwość kształcenia w zawodach przyszłości, zawodach z perspektywą.

Naszym atutem jest wysoka zdawalność egzaminów maturalnych oraz potwierdzających kwalifikacje zawodowe. W placówce istnieje możliwość zdobycia certyfikatu ECDL (Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych).
Szkoła organizuje wiele imprez o charakterze kulturalnym i naukowym. Uczniowie uczestniczą w okolicznościowych uroczystościach patriotycznych i religijnych na terenie miasta Rzeszowa jak i poza nim. Szkoła zapewnia opiekę pedagogów a obiekt jest całodobowo monitorowany. Nauczyciele z wyrozumiałością traktują uczniów, chętnie pomagając w rozwiązywaniu problemów edukacyjnych i wychowawczych. Każdy zespół klasowy uczestniczy w wyjazdach integracyjnych i bierze udział w różnorodnych imprezach kulturalnych.

Uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania w wielu kołach. Nasza oferta obejmuje: koło matematyczne, informatyczne, języka angielskiego, języka niemieckiego, kabaret, klub filmowy, koło organizacji „Strzelec”, Klub Europejski, Caritas, Klub dobrego instalatora, koło budowlańców, koło geodetów, szkolny klub sportowy APIS. Oferujemy również dodatkowe zajęciach uzupełniające z języka angielskiego, niemieckiego i matematyki.

LICEUM KIERUNEK WOJSKOWY

Dodatkowy przedmiot: przysposobienie wojskowe wpisany jako przedmiot obowiązkowy na świadectwie szkolnym. Proponowane przedmioty rozszerzone: j.obcy, geografia, wos. Kontynuacja nauki j. obcego z gimnazjum (kontynuacja: j. angielski lub j. niemiecki, od postaw j. rosyjski, j. niemiecki lub j. angielski).

Przedmioty dydaktyczne:
 • przedmioty ogólnokształcące,
 • podstawy wychowania obywatelskiego i wojskowego (regulaminy Sz.R.P.),
 • szkolenie bojowe (taktyka ogniowe, rozpoznanie, armie obce, łączność, powszechna obrona, obrona przeciwlotnicza, ratownictwo ochronne i obrona obiektów, zajęcia strzeleckie, marsze na orientacje, szkolenie inżynieryjno-saperskie),
 • szkolenie uzupełniające (kształcenie obywatelskie, obrona przeciwchemiczna, terenoznawstwo, higiena pracy, profilaktyka pożarowa),
 • 3 godziny w-f, 1 x basen,
 • cotygodniowe zajęcia z samoobrony prowadzone przez instruktora żołnierza zawodowego.

Zajęcia z przedmiotów ogólnowojskowych odbywają się raz w tygodniu w tym dniu klasa zmienia się w PLUTON z podziałem na drużyny.
Uzupełnieniem kształcenia ogólnowojskowego są obozy zimowe i letnie, poligonowe oraz różnego rodzaju szkolenia w terenie.

Nad klasą patronat sprawuje:
21 DYWIZJON ARTYLERII PRZECIWLOTNICZEJ
wytypowany przez dowódcę
21 BRYGADY STRZELCÓW PODHALAŃSKICH w Rzeszowie

Od roku szkolnego 2009/2010 w ZSKU realizowany jest program "OD REGIONALIZMU DO PATRIOTYZMU - LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z PRZYSPOSOBIENIEM WOJSKOWYM" z dodatkowym przedmiotem przysposobienie wojskowe.

KLASA "OCHRONA PRZECIWPOŻAROWA I BEZPIECZEŃSTWO POŻARNICZE"

Proponowane przedmioty rozszerzone: j.obcy, geografia, chemia. Kontynuacja nauki j. obcego z gimnazjum (kontynuacja: j. angielski lub j. niemiecki, od postaw j. rosyjski, j. niemiecki lub j. angielski). Dodatkowy przedmiot OCHRONA PRZECIWPOŻAROWA I BEZPIECZEŃSTWO POŻARNICZE WPISANY JAKO PRZEDMIOT OBOWIĄZKOWY NA ŚWIADECTWIE SZKOLNYM.

Przedmioty dydaktyczne:
 • przedmioty ogólnokształcące,
 • szkolenie podstawowe strażaków-ratowników OSP (organizacja ochotniczych straży pożarnych, ochrony ludności w tym ochrony przeciwpożarowej, bezpieczeństwo i higiena pracy, sprzęt ratowniczy i podręczny sprzęt gaśniczy, drabiny pożarnicze, armatura wodna, sprzęt do podawania piany, proces spalania, rozwój pożaru, sprzęt ochrony dróg oddechowych, zadania strażaków w zastępie, podstawy organizacji akcji, taktyka gaszenia pożarów. rozwijanie linii i zajmowanie stanowisk gaśniczych, gaszenie pożarów oraz środki gaśnicze, ewakuacja ludzi, zwierząt i mienia),
 • 3 x godziny w-f, 1 x basen,
 • samoobrona 1 x w tygodniu (KRAV MAGE).

Zajęcia z przedmiotów pożarniczych odbywają się raz w tygodniu i w tym dniu klasa zmienia się w ZASTĘP POŻARNICZY. Uzupełnieniem kształcenia pożarniczego są obozy zimowe i letnie oraz różnego rodzaju szkolenia w terenie.

Nad klasą patronat sprawuje:
KOMENDA WOJEWÓDZKA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ

BAZA SZKOŁY

Zespół Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie to szkoła z bogatym zapleczem, które jest efektem wieloletnich działań.


W szkole uczniowie mogą skorzystać z:

 • pełnowymiarowej sali gimnastycznej, na której obywają się liczne spotkania międzyszkolne,
 • siłowni,
 • pracowni komputerowych z dobrej klasy sprzętem,
 • klasopracownie, a w tym:
  • pracownie budowlane z potrzebnymi pomocami i sprzętem szkoleniowym,
  • pracownie geodezyjne z pełnym wyposażeniem do prowadzenie zajęć praktycznych,
  • klasopracownia instalacji budowlanych z zapleczem i wyposażeniem,
  • pracownia do kształcenia praktycznego (obróbka ręczna),
  • pracownia instalacyjna do "białego montażu",
  • klasopracownia przedsiębiorczości,
  • pracownia symulacyjna,
  • warsztaty do zajęć praktycznych,
  • kuchnia do nauki,
  • klasopracownie z systemem multimedialnym do nauki języków, obcych, Euro++,
 • boiska szkolnego,
 • serwery: Windows 2003, Linux, Novell,
 • najnowsze oprogramowanie: CorelDraw, Auto CAD, C-GEO, EWMap v.7.0, WinKalk, MikroMap, Geo-Info V z Auto CAD LT
 • Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej - kilkanaście komputerów, encyklopedie multimedialne, stały dostęp do Internetu.

Poza tym szkolna baza obejmuje:

 • bibliotekę z możliwością korzystania z Internetu,
 • gabinet lekarski, stomatologiczny,
 • internat z miejscami dla około 200 osób (wygodne pokoje, świetlica, pokój nauki własnej),
 • stołówka szkolna,
 • sklepik w szkole i w internacie,
 • klub "AZYL",
 • pracownie projektów unijnych,
 • profesjonalny system monitoringu.

Szkoła zapewnia opiekę psychologiczno-pedagogiczną oraz medyczną - działa gabinet lekarski i stomatologiczny. Realizowane są liczne programy wychowawcze i profilaktyczne oraz zdrowotne.

Przy Ośrodku działa Państwowa Komisja Egzaminacyjna ds. nadawania tytułów kwalifikacyjnych. Przy Ośrodku funkcjonuje nowoczesna pracownia symulacyjna przygotowująca do zakładania, prowadzenia i funkcjonowania własnej firmy oraz odbycie ekonomicznych praktyk zawodowych.

INTERNAT ZSKU

W internacie może zamieszkać ponad 200 osób. Oferujemy pokoje dwu oraz trzyosobowe z pełnym wyposażeniem. W pokojach znajdują się umywalki z lustrem, duże szafy, wygodne łóżka, biurko (w razie potrzeby można otrzymać dodatkowe) oraz bezprzewodowy Internet. Zapewniamy odpowiednią opiekę, organizację czasu wolnego, dobre warunki i pełne wyżywienie.

Do dyspozycji wychowanków także: świetlica z telewizorem, stołem do bilarda i stołem do ping-ponga, pokoje cichej nauki, siłownia, hala sportowa. Organizujemy również wyjścia na basen, lodowisko i mecze siatkówki.

Kontakt:
ul. Sucharskiego 4a, 35-225 Rzeszów tel. (17) 852-04-95

GALERIA

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie